Exmanžel neplatí alimenty, kam se mám obrátit?

pajap12
28. led 2017

Nevím kam se obrátit,exmanžel neplatí alimenty,teda občas jo,pak se vymlouvá že nemá peníze. Momentálně mi dluží skoro 25000.Není s ním rozumná domluva a už mě přestalo bavit se pořád o peníze doprošovat,tak to chci řešit.Ale nevím kam jít jestli na policii nebo na sociálku nebo ho dát rovnou k soudu? Poradíte mi prosím?😢

soyevita
28. led 2017

@pajap12 Podala bych trestní oznámení a pak se obrátila na soud

pajap12
autor
28. led 2017

@soyevita děkuji

terry1512
28. led 2017

@pajap12 nikdo to řešit nebude pokud nebude dlužit 4 po sobě jdoucí měsíce. Takže pokud jeden měsíc dá a druhý ne tak řeknou že se snaží a finito.

tedynka
29. led 2017

Není pravda, ze se musí jednat o 4 po sobě jdoucí mesice. Muže klidně jeden měsíc zaplatit a jeden ne, ale v souctu dluh musí činit částku za dobu delší než čtyři měsíce. Oznámila bych na policii, ti řeší jeho trestní odpovědnost za věc, někdy,kdyz chlapy zjisti ze se tím zabiva policie tak se leknou a zaplatí dluh, ale některým je to jedno a nechají se klidně odsoudit. Co se tyče vymáhání dluhu bych se obrátila na soud s tím, ze můžete zažádat o exekuci na plat, na majetek, na jeho ucet u banky a nebo třeba taky na řidičský průkaz.

pajap12
autor
29. led 2017

@tedynka děkuji

pavla833
6. únor 2017

Ahoj, v podstatě je jednak trestní rovina - podání trestního oznámení (viz výše) nebo občansko-právni - vymáhání dluhu, a to bud podáním návrhu na soudní výkon rozhodnutí nebo podáním exekučního návrhu u exekutora, kterého si sama zvolíš. Podle mě je ale lepší podát exekuční návrh k exekutorovi, protože v případě soudního návrhu na výkon rozhodnutí musíš sama uvést, zda chceš provádět srážky z platu apod., zkrátka uvést způsob, jakým má být soudní výkon rozhodnutí proveden, kdežto exekutor defacto"prolustruje" veškerý dostupný majetek, takže může přikázat srážky ze mzdy, zablokovat bankovní účet, zabavit movité věci..........

kopacka01
9. únor 2017

Ahoj, a kam se mám obrátit když má ex podanou exekuci na plat a ta je prakticky k ničemu?Od srpna loňského roku neplatí,v září jsme s právníkem podávaly návrh na exekuci,čekalo se až rozhodnutí bude mít právní moc,v listopadu přišla část dluhu na výživném ale od té doby zase nic.Ex tvrdí že mu to z platu strhávají.Pokud nic nepřijde ani tenhle měsíc dluh bude 30 100,-.Je nějaká možnost to řešit ještě nějak jinak i když je podaná exekuce?Už jsem z toho zoufalá.Ex si k tomu ještě docela dost vyskakuje a mám na krku věčně sociálku i když ho i ta prokoukla.Díky za jakoukoliv radu co dělat

pavla833
13. únor 2017

Ahoj, pokud ex tvrdí, že mu to z platu strhávají, tak bych zkusila zavolat přímo exekutorovi, jestli je to pravda nebo si vymýšlí. Případně, ať ti to zjistí tvůj právník, pokud návrh na exekuci podával on. Může to být tak, že mu exekutor skutečně nějakou částku každý měsíc strhává a pak ti to pošle najednou (aby to třeba každý měsíc neposílali po menších částkách). Bohužel je někdy to exekuční vymáhání bezvýsledný, protože dlužník si vydělává jen někde načerno, bydlí v nájmu, účet nemá............takže exekutor se může snažit sebevíc, ale prostě žádný majetek nedohledá. A nic s tím dělat nejde, pokud nějak neprokážeš, že nějaký majetek má. Ale jestli je tvůj ex zaměstnaný a není OSVČ, tak by se mu to z platu strávat mělo

kopacka01
13. únor 2017

Zaměstnaný je ale přes agenturu takže co vím jeho měsíční prijem je necelých deset tisíc a majetek má taky ale ten budeme resit u soudu az ted.

kopacka01
13. únor 2017

Je nějaké možnost mu omezit styk s dětmi když neplatí?Má i možnost si sehnat lépe placenou práci ale nechce.A podávat trestní oznámení asi taky nemá smysl když to má exekuce,co?

anatanka
21. únor 2017

@kopacka01 Omezit styk s detmi kvuli neplaceni rozhodne nejde.

Nejspis nekde oficialne pracuje za nejnizsi mzdu, ale vydelava nacerno. 10 000 urcite jako chlap nema. Trestni oznameni ale zkusit muzes, nekdo se toho lekne.

Ja uz ted dluh na alimentech u naseho tatinka ani nepocitam, pred dvema lety jsem skoncila na 150 000 a pak uz me to prestalo bavit resit.

kopacka01
21. únor 2017

@anatanka Trestní oznámení už jsme jednou podávaly ale protože to řeší exekutor tak to neřešili ale přemýšlíme s právníkem že to zkusíme znovu.
Myslím že to jde nějak udělat,jako třeba doktory a nebo mu zamezit styk přes soud na základě neplacení a vyhrožování.Nedávno mi totiž opět vyhrožoval a já už to nahlásila,ale je mi jasný že se to nejspíš víc řešit nebude.
A zajímá se o děti,

kopacka01
21. únor 2017

@anatanka Je možné že by mě vyplatila sociálka?

anatanka
21. únor 2017

@kopacka01 Mozne to neni. Zadna alternativa nez vymoci primo od otce neni.

Vyhrozovani se da tezko dokazat. A zakaz nebo jen omezeni styku kvuli neplaceni alimentu mozne zkratka neni. Bere se to zvlast.

vaioletka
19. kvě 2017

Doporučuju si tohle poslechnout: https://www.vasevyzivne.cz/blog/2016/05/30/vyma...

anatanka
23. kvě 2017

@vaioletka Ono se to casto prave tyka lidi, co v tom umi chodit a s temi exekutor nic nezmuze...

vaioletka
24. kvě 2017

anatanka ano vím i můj případ, ale nechci jen nečině přihlížet

barulina
18. zář 2018

@tedynka tohle neni pravda. Skutkova podtata toho tc. Jasne hovori o po sobe jdoucich. Pak uu se.muze hrat.max.tak na.icelnost

tedynka
18. zář 2018

@barulina mozna se to resi kraj od kraje jinak, hodne zalezi na statnim zastupitelstvi, jaky na to ma pohled, ale u nas se to bezne secte, kdyz plati treba ob mesic i vic a normalne se to bere ze neplatil vic jak 4 mesice a soud je odsoudi. Alimenty jsem v praci resila xy let a bezne se to tu tak dela.

barulina
18. zář 2018

@tedynka hmmm, tak potom.muso byt kraj od kraje jiny vyklad a jina skutkova ppdstat tc. Ne, neni to vsude jinak. A delala jsem v ruznych krajich🙂

barulina
18. zář 2018

@tedynka paragraf 196, staci si precist 🙂

tedynka
18. zář 2018

@barulina cist ho nemusim, vim co se tam pise a pisu jak se to dela tady. Kdyby to tak u nas nebylo tak bych to nepsala. Vy si to u vas delejte jak chcete, pouze jsem se snazila poradit, ale tady ma asi nekdo chut se dohadovat. Ne vidim duvod proc se tu s vami hadat, kvuli tomu tu nejsem. Hezky vecer

barulina
19. zář 2018

@tedynka ja se hadat.nwbudu, ale pletete lidem hlavu. A pokud vite jasne co se v 196 pise, nechapu,jak.to.co.jste.napsalauzetw vypustit. Krasnw rano