Jak zažádat o zvýšení alimentů? Jsou k tomu formuláře?

pohadka
5. únor 2008

Mám problém - chěla bych zvýšit alimenty, ale nemám spojení s otcem. Nevím zda -li jsou k tomu nějaké formuláře a co je k tomu potřeba.
Děkuji za odpovědi.

mamina
6. únor 2008

Pohádko,to musíš podat žádost na Vašem místně příslušném soudě.(Asi tam,co vás rozváděli,myslím.)Stačí jim napsat exmanželovy a tvoje a dětí iniciály(rodný čísla jméno,příjmení apod.),o kolik žádáš navýšit apod.Nejspíš tam maj na podatelně na to formulář nebo ti s tím pomůže tvůj právník.Nevím,nejsem rozvedená.Nikdy jsem to řešit nemusela.Adresu exmanžela jestli neznáš,tak snad jsou prý schopní ji sehnat nějak sami.Jinak,co rozvedený kámošky říkaly,je lepší zažádat o větší navýšení.Protože když to manžel ukecá na míň,ty dostaneš stejně to,co chceš a on bude taky spokojenej.Znáš to:vlk se nažral a koza zůstala celá. 😉 A pokud to na míň neusmlouvá,ty a tom jedině vyděláš. 😀

dudus
9. únor 2008

ahojky pohadko,
ja jsem řešila ten stejný problém.Podala jsem si žádost o zvýšení výživného u soudu,kde jsme byli poprvé,žádost jsem si stáhla u netu.Bývalému jsem nic nepsala,nejsem si jistá adresou a taky bych se s ním nedohodla,výživné mu berou exekučně z výplaty. 😒 Na netu je přesně napsáno co musíš napsat,jaká potvrzení dodat a žádost musí být třikrát.Chtějí potrvzení příjmů,rodný list dítěte,pokud má nějaké úlevy-zdravotní apod. potvrzení ze školy o nákladech apod.Je toho mnohem víc,to záleží od věku dítěte.Kdyby jsi tu žádost chtěla neb s čímkoliv potřebovala pomoct,tak napiš sem nebo do IP. 😉

petkakrutik
13. únor 2008

ahoj, holky,
stačí, když si podáš žádost u okresního soudu podle bydliště, v tomto případě v Ústí. Soud už si manžela sám najde, doručí mu, co je třeba a nařídí jednání. Na jednání je dobré se řádně připravit, probrat si doma, na co všechno by se mohl soud zeptat, vzít s sebou všechny možné doklady, co se dětem kupovalo a platilo (školky, školy v přírodě, učebnice...), jestli chodí do kroužků, co to všechno stojí, kolikrát měl za poslední zimu nové boty, kolik kalhot prošoupal atd, každou maličkost.

didina
13. únor 2008

děkuji,že i tohle se řeši.tenhle prpblém je i mím problébem a ktomu jěšte ten,že mi neplatí alimenty i když má exetuci na plat,jelikož nema žádny majetek a vlastně nic tak nevím co udělat abych něco dostala na dítě

dudus
17. únor 2008

Didi on nepracuje,že nedostáváš nic?Zaměstnavatel by mu to měl brát přímo z platu,alespoň já to tak mám.A nebo si zajdi na odbor péče o dítě a oni ti budou buď budou za něj platit celou částku nebo alespoň její část.Ale tam záleží jaký máš ty příjem.V každém případě ti tam alespoň poradí co a jak. 😉 😉

didina
18. únor 2008

ahoj dudus on raději nedělá aby nemusel platit aspoň tak mi to připadá 😖 Holka má skoro 12let a už se to táhne dva roky.Teď jsem na MD. s klukem budou mu dva 🙂 Mám přítele.Ktery jsi vydělavá tak máme docela smůlu 😝 Tak už nevím co bych měla dělat.Snad někdy snad někdy začně a já dostanu na co mám nárok 😨 Jinak dík

dudus
19. únor 2008

ahojky,ale to přece nic nemění,že tvůj přítel pracuje.Její otec platit musí 😉 Tak se drž a snad konečně začne dělat a ty dosataneš vše zpátky.On nám taky nějakou dobu neplatil a tím,že jsem si vyřídila tu exekuci a on potom nastoupil do práce mu všechno postupně brali z platu 😉 😉 😉

petkakrutik
21. únor 2008

Soud by měl průběžně zjišťovat zaměstnavatele otce dítěte a jakmile někde nastoupí, hned mu nařídí srýžky z paktu. Samozžejmě kdybys sama zjistila, kde pracuje, nebo aspoň jestli pobírá sociálku, na nic nečekej a hend to soudu oznam. Po nabytí právní moci exekučního rozhodnutí je exekuce vymahatelná 10 let, možná u alimentů je to déle, to přesně nevím.