Může mi soud nařídit, abych se o dítě staral?

deellepe
7. dub 2010

Dobrý den,
úvodem přeji Všem krásný den !
Má ex-přítelkyně čeká dítě, já jsem otcem. Nechci mít s ex-přítelkyní mít nic společného, ani s dítětem. Jsem připraven a odhodlán řádně platit alimenty.
Ale již nyní mi ex-přítelkyně píše sms rázu toho, že se mám ke všemu postavit jako chlap (to má ovšem pravdu, mám své důvody, proč se k tomu takto stavím), a bude chtít, abych jsem se podílel na výchově dítětě.
Chci se tedy zeptat, zda má nějaké právní páky, na to, aby mi soud nařídil, že se mám o dítě starat. Pač jak jsem říkal, chci se od nich co nejdále distancovat.
Děkuji všem za vaše přízpěvky, budu vděčný za jakoukoliv připomínku.

S přáním pěkného dne.

Ondra Černý

deellepe
autor
7. dub 2010

malovani - ano je hypotetický, ve skutečnosti mu bude pár dní.

malovani
7. dub 2010

A před těmi 18 měsíci to bylo taky Tvoje dítě?

deellepe
autor
7. dub 2010

collette - až na to, že já se současnou přítelkyní žiju cca 150 km od ex- přítelkyně.

malovani
7. dub 2010

Collete 😀

andelka
7. dub 2010

deelep: no bingo - já si říkám, že mi to musí v tomto nočním čase trochu myslet 😀
Akorát mě napadlo to co colete - že není blbá a časem jí dojde, že mu není třičtvrtě roku, ale mnohem méně a žes ji oblbnul.

deellepe
autor
7. dub 2010

malovani - asi taky, vim já :D ale asi jo... to je pech co ? A to se říká, že se dvakrát do stejný řeky nevstoupí.

collette
7. dub 2010

deellepe - tak se jenom modli, aby neměla větší zájem než Ty a nechtěla ho vidět 😀 To byste byl v pérdeli, pane hrábě 😀

malovani
7. dub 2010

To mi ještě napiš, jak jste zvládli na takou dálku takhle otěhotnět?

andelka
7. dub 2010

deelep: 150km, ještěže tak. No tak to budeš muset vyhlásit informační embargo potom, aby nikdy nenašla jediný předmět doličný, kdy by si mohla dát dvě a dvě dohromady, aby nezjistila, že ta doba neštimuje.

deellepe
autor
7. dub 2010

collette - ty vole, to by bylo hodně v prdeli.. ale za nedlouho zadělám na dítě se současnou přítelkyní a vidět dítě někoho jinýho chtít nebude, a já alespoň požádám o snížení alimentů 😝

andelka
7. dub 2010

no to je pech - měl by ses od ex držet dál nejmíń tisíc světelných mil 😀

collette
7. dub 2010

malovani - korespondenční sex 😀

malovani
7. dub 2010

Collette, asi jo 😀 ... čéče, to je jedno dítě za druhým...

deellepe
autor
7. dub 2010

andelka - sem tam jezdím dom, kde mám nahlášený trvalý pobyt, dom jezdím většinou bez přítelkyně, takže co se týče soudních obsílek, tak o tom vím jen já a má matka.

andelka
7. dub 2010

deelepe: no, zažila jsem situaci, kdy se děti z podobného případu potkaly ve školce - byly jak dvojčata a rozdíl mezi nimi byl asi 2 měsíce. Obě matky byly v pohodě, ale učitelky v šoku 😀

malovani
7. dub 2010

A Tvoje matka v tom pojede s Tebou?

deellepe
autor
7. dub 2010

to snad nehrozí :D

collette
7. dub 2010

deelepe - ty dobytku, jaký "zadělám"? Takhle si akorát tak zaděláváš na pěknej průser, o ostatních zainteresovaných ani nemluvě 🙄

deellepe
autor
7. dub 2010

co ji jinýho zbývá ? mě nepřesvědčí.

malovani
7. dub 2010

Copak o to, kdyby zadělával na průser jen sobě, tak ať, ale na můj vkus je v tom moc dětí a ženskejch a tak vůbec...

deellepe
autor
7. dub 2010

collette - promiň, chyběl tam smajlík

andelka
7. dub 2010

colette: Se bojím, aby za pár měsíců to tu nebylo zas - jak zatlouct to "zadělaný" dítě před nějakou další přítelkyní.
Měl by sis dát od dětí nějakou dobu pokoj.

deellepe
autor
7. dub 2010

malovani - jsou v tom dvě ženský, a zatím jen jedno dítě,

malovani
7. dub 2010

Andelka: tak tak...

collette
7. dub 2010

malovani - by si měl raději zkontrolovat, jestli nečeká taky jedno s pošťačkou 😀

deellepe - jen aby ti maminka spíš nezadělala na problém, protože babičky bývaj nevyzpytatelné a třeba se ke vnoučeti bude chtít hlásit, pak se jednou podřekne a už jedeš 😀

andelka
7. dub 2010

Bože, a mně můj život připadal táák všední - vážnej vztah, svatba, dítě... 😀 díky za to

malovani
7. dub 2010

Deellepe, jasný, já vím, zatím jsem se dopočítala, na další dítě se teprve chystáš... Hele, kolik Ti vlastně je?

deellepe
autor
7. dub 2010

andelka - nene, nynější přítelkyně je naprosto v pohodě, není to taková blbka pitomá jako ta ex.

deellepe
autor
7. dub 2010

Věk uvádět nebudu :D

collette
7. dub 2010

No, tak já myslím, že teď momentálně je možné jen jedno: Radím Uzel 😀