Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Můžu podat odvolání proti soudnímu usnesení?

mmaarrkkeettkkaa
8. črc 2014

Holky, potřebuju radu, přišlo nám od soudu usnesení - kdy se má konat soudní jednání ( jde o zrušení stavebního spoření i našeho nezletilého dítěte a vzhledem k tomu, že nejsme manželé a naspořili jsme mu tam dost peněz ) a od ledna 2014 prostě stavební spořitelny toto často vyžadují, že se -pokud se jedná o nezletilého-musí dát žádost na soud, a to jednání bylo stanoveno na datum, kdy jsme na dovolené. sice se máme o den později vracet, ale myslíte, že můžu proti tomuto usnesení podat odvolání? Má to smysl? Jak to formulovat, kam podat žádost? Na podatelnu??? Díky!!!

zamilovanadonej
8. črc 2014

@mmaarrkkeettkkaa To není odvolání, ale žádost o odročení jednání. Podává se na podatelnu, ale musí se uvést číslo jednání/spisová značka, ke které je to nutno přiřadit. Formulovat to stačí tak nějak slušně- hlavně aby byl nadpis ze kterého je zřejmé o co jde, pak vypsat důvod, atd....vzory na netu jsou 😉

mmaarrkkeettkkaa
autor
8. črc 2014

Aha, děkuji. Tam právě bylo napsáno, že "proti tomuto usnesení je možno podat do 15-dní odvolání" našla sem někde nějak vzor, tak sem to splácala nějak rozumně snad. Otázkou zda výjdou vstříc no :-/ a nevíš náhodou za jak dlouho mi dají vědět zda vyhověli nebo ne?

mmaarrkkeettkkaa
autor
8. črc 2014

ono teda na jednom z těch papírů je usnesení, že soudkyně jmenuje jako opatrovníka za našeho nezletilého syna město a pod tím, že proti tomuto usnesení je možno podat odvolání. na dalším papíře je to předvolání mne a přítele.

zamilovanadonej
8. črc 2014

@mmaarrkkeettkkaa Tak zavolej nebo napiš email soudci, i to lze.