Stavební spoření pro děti?

jiri_wustenrot
12. zář 2017

Zájem rodičů o stavební spoření pro jejich děti roste. Po loňské úpravě zákona, která výrazně zjednodušila výpovědi tzv. dětských smluv, se počet uzavřených stavebních spoření Kamarád a Kamarád+ ztrojnásobil. Stavební spořitelna Wüstenrot svou nabídku pro rodiče a mladé zájemce o spoření letos v březnu ještě vylepšila, kdy nabídla zvýhodněné „dětské“ smlouvy až do 24 let věku.

Zajímá vás stavební spoření pro vaše děti? Pokud máte dotazy, neváhejte se zeptat!

modrykonik80
27. zář 2017

Dobrý den, moje děti mají už několik let založené stavební spoření u Wustenrotu. Zmínil jste, že je teď novinka spoření do 24 let věku. Jsou nějak zvýhodněné oproti starším smlouvám? Děkuji

jiri_wustenrot
autor
2. říj 2017

Pěkný den,

dříve bylo možné sjednat „dětskou“ smlouvu o stavebním spoření bez poplatku za uzavření do 18 let věku. Letos v březnu jsme tuto horní hranici posunuli až na 24 let . Chtěli jsme vyjít vstříc klientům, kteří jsou již plnoletí a mají zájem naspořit si prostředky a často ještě mohou studovat vysokou školu apod.

Stejně jako u starších smluv je možné vybrat si ze dvou variant - Kamarád (cílová částka 150 000 korun) a Kamarád+ (cílová částka 300 000 korun).