Na co má exmanželka nárok kromě alimentů?

beruska24.9.
18. kvě 2011

Ahoj maminky,
na co všechno má exmanželka nárok na dvě děti? Je jasné, že na vyměřené alimenty. Spíš mě zajímá to navíc a do jaké částky (procenta z příjmu) lze měsíčně zajít? A měla bych doplnit, že v dalším vztahu má chlap další jedno dítě a druhé je na cestě a jeho měsíční příjem je cca 10 tisíc (před odečtením alimentů).
Předem děkuji za odpověďi!

ivasad.
18. kvě 2011

Hm, tak to mají asi teda co dělat, aby s penězma vyšli, když platí z 10tis. alimenty a ze zbytku má žít jeho čtyřčlenná rodina... Myslím že na nic kromě alimentů bývalá manželka nárok nemá, pokud muž má takovouto výplatu a novou rodinu. To je můj selský rozum, v zákonech se nevyznám ... 🙂

veruska007
18. kvě 2011

Plus cca dva roky ma manzelka taky narok na vyzivne, pokud by ji rozvodem klesla zivotni uroven. Ale nevim, jak casto se to priznava. A taky muze manzelka pozadovat narazove vyssi vyzivne kvuli prokazatelne vyssim nakladum (nastup prvnaka do skoly, vybava do draheho krouzku apod.). Castka: oba rodice by meli mesicne na dite platit zhruba stejne, takze jsou-li treba naklady na mes. na dite 3000,-, manzel by mel platit 1500,-. Ono se to dost odviji od veku deti a predchoziho zivotniho stylu.