Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Nesporný rozvod, střídavá péče. Co nás čeká?

tery58
19. zář 2017

Dobrý den,
ráda bych se zeptala. S manžele se chceme rozvést, domluvili jsme se na střídavé péči a celý rozvod je nesporný, dnes přišel s tím, že to ještě projednával s právničkou a ta ho upozornila ještě na nějaké věci co máme/nemáme v papírech o střídavce a majetkovém vyrovnání. Nevím přesně co, pošle mi to až to bude mít sepsané. Jelikož bydlím v bytě, který je tchýně a nemám nájemní smlouvu, tak si musím najít jiný byt. S tím nějak nemám problém, sice ceny nájmů v Praze jsou celkem masakr, ale snad to nějak dám. S manžele jsme na tom platově podobně.
Ráda bych se zeptala co nás čeká, co všechno musí být v papírech, mám si taky najít právníka? Všechno podá manžel. Jen ještě už cca 15 měsíců spolu nežijeme.
Nevím co mě/ nás u soudních stání čeká, vím, že budou tak 2, jedno ohledně syna a druhé ohledně rozvodu.
Moc děkuji za rady a Vaše poznatky

pavca1982
19. zář 2017

Ahoj my měli 1 stání trvalo 10 minut.Ex měl právničku, která vše sepsala majetkové vypořádání, úprava poměrů ohledně dětí a konečný rozvod manželství...byly to celkem troje papíry.Máme střídavku týden a týden.Všechno jsme měli domluveno.Šlo to hladce.Ptali se jen jestli to platí to co je v papírech a jestli na tom trváme.Jednání se zúčastnila i sociální pracovnice.

michza
20. zář 2017

Ahoj,my měli jen jeden soud a to ohledně dítěte,ten proběhl hladce,také máme střídavku.Co se týče rozvodu tam jsme ani nebyli do papíru jsme napsali,že už přes půl roku žijeme odloučeně,tak že nám pak přišli jen rozvodové papíry které jsme si nechali potvrdit platnost a bylo to.

babanci
20. zář 2017

Jak to pozoruji v mém okolí, dneska už, pokud se na všem domluvíte předem, proběhne rozvod v cukuletu. Já čekala kdysi na první stání 9 měsíců, dali nám tříměsiční odklad, jestli si to nerozmyslíme... napřed rozvod, pak o dětech, pak majetek, rozváděli jsme se tři roky. Právníka nepotřebuješ, pokud souhlasíš se vším, co jste si předem domluvili. Stál by Tě zbytečně peníze. Ale jestli čekáš nějakou bitvu, tak si ho radši vezmi.

tery58
autor
20. zář 2017

Děkuji za Vaše poznatky a názory 🙂