Partner mě vyhání

duetka01
29. led 2018

Ahojte holky, chtěla bych poradit co byste dělali na mém místě? Ex partner si po 10 letém vztahu našel jinou, máme spolu 5 leté dítě. Prozatím žijeme ve společné domácnosti spolu 6 let. Denně mě slovně vyhazuje, říká at mu nechám malého a jdu. (psychicky mě deptá) dva měsíce to trvá, jen se hádáme kvůli té babě, samozřejmě se snažíme před malým být ticho, ale taky někdy tomu neujde..co mám dělat? Mám vzít malého a jít k našim než se situace vyřeší? Nejraděj bych mu malého nevydala až do soudu. Vyhazuje mě jak použité zboží, nemá slitování, je ke mě hnusný, kope kolem sebe, nadává na naše, že mám debilní rodiče, že mě nechtějí vzít k sobě atd...mám tu trvalé bydliště, čehož si je ovšem vědom, že tak lehce nepůjde.. malý tu má školku, k našim 15 km, nechci mu to zjednodušovat, ale pokud to půjde soudně a budem se o malého soudit, tak uvidí, že má tady dobré podmínky a spíše se bojím, aby nedali střídavku, chtěla bych ho výhradně do své péče..prosím o radu. Mám tu zůstávat? On nebo soud je povinen mi nabídnout náhradní bydlení v případě, že bych hrála na to, že nemám kde jít. Děkuji za odpovědi

deninka87
29. led 2018

@duetka01 ahoj... ten byt ve kterém žijete je jeho? Proč raději neodejde sám, když tuto situaci způsobil, vím, že je to těžký, ale asi bych mu sbalila kufry ať jde 😠 . V případě kdyby si odešla je povinen tobě i malému platit výživné, uvědomuje si to?

duetka01
autor
29. led 2018

@deninka87 právěže barák je jeho, kdyby to bylo tak jednoduché, tak už má dávno kufry za dveřmi..drží mě tu pouze malý, má tu školku a pak trvalý pobyt...o výživné mu momentálně nejde, jen dostat syna do péče a nebo alespon střídavku :/

annasmyckova
29. led 2018

zkus si dojít na sociálku (myslím OSPOD) a zažádat si o malého do péče (když jim popíšeš, jak tě vyhazuje a deptá -je to psychické týrání), taky bych zkusila školku poblíž bydlení rodičů -třeba by měli místo)...radši než se nechat deptat, šla bych pryč...

pavca1982
29. led 2018

Se střídavou péčí musí vždy souhlasit oba rodiče

meronym
29. led 2018

Dobry den, misto trvaleho pobytu ma pouze evidencni vyznam, nezaklada zadne pravo k nemovitosti. Na to bych nespolehala. Prostredi, ve kterem dite zije, zjevne neni zdrave, sla bych pryc. Uvidite, ze i Vam se ulevi.

meronym
29. led 2018

Jeste doplnim, ze pokud byste byli manzele, situace by byla jina, ale takhke partner nema povinnost zajistovat Vam bydleni. Samozrejme bude povinen platit vyzivne na dite.

mis_el
29. led 2018

Pokud můžete jít k rodičům, jděte, bude to lepší pro vás i pro dítě. Nebo si najděte nějaký nájem a zařiďte přídavky, pokud máte nějakou finanční rezervu. Ale já bych s takovým člověkem nebyla ani minutu...

luhp
29. led 2018

Pryč od něj a to co nejdřív a zažádat soud o alimenty. Taky si pal spočítej, jestli nebudeš mít nárok na nějaké dávky

misa357
29. led 2018

@pavca1982 To bohužel není pravda.

pavca1982
29. led 2018

@misa357 ale o tom je střídavá péče, a soud na ní přistoupí pouze za předpokladu, že musí aby rodiče souhlasit a na všem se domluvit. Jinak to potom nemůže fungovat a není to ve prospěch dítěte.Sama mám střídavku, prošla jsem si tím.

misa357
29. led 2018

@pavca1982 Máš pravdu v tom, ze aby to mohlo fungovat, musi to chtít všichni a umet se domluvit. Ale soudce muze nařídit stridavku i přes nesouhlas jednoho z rodičů. Pak je to na hovno.

duetka01
autor
30. led 2018

Kdybych mela jistotu, ze soud nepriklepne stridavku sla bych do toho! Ted je moderni stridavka a nekomu se to i stalo. Pres nesouhlas matky ji dostal. Zalezi na soudci. Holky nabizi mi fin kompenzaci + ze by daval na maleho 1500,- za hadry mes., ale zas uvazat se kde ma skolku a nesmet nikde dal hledat ubytko na pytel..zijem na vesnici a jsem bez auta. Spoleham se jen na busy..

luhp
30. led 2018

1500? Trochu málo, ne! Nevím, ale já bych prostě měla svojí hrdost a odešla bych. Tohel týrání neprospívá Tobě ani malému