Prosím o radu - svěření dítěte do péče

duetka01
20. čer 2018

Ahojte holky, chtěla jsem se zeptat jak to funguje, od přítele chci odejít našel si ženskou, zažádala jsem o svěření dítěte do péče a ted čekám.. v případě, že se nemůžeme domluvit ohledně návštěv malého on podá předběžný návrh k soudu, které dny ho bude mít? K čemu se spíše soudy přiklání? Které dny a jak často? Někde jsem četla, že do soudu můžou navrhnout střídavku..jde mi i o to, že ted malému strašně hučí do hlavy, at řekne panu soudci, že chce být u něj, že se na to hodně přiklání. Od 6 let v moravskoslezském kraji se ptají dítěte, což se mi nezdá (prý mu to říkala jeho právnička) tím, že je zvyklý na svou domovinu jasně, že by spíš byl pro to bydlet s tátou a přikývl jim to. Chci se stěhovat dál do 70 km z důvodu levného bydlení a trochu at znemožním té střídavce, jinak nemám problém malého dávat v určené dny soudem. Díky za Vaše rady a postřehy.

blahova_andrea
20. čer 2018

to ti nikdo předem neřekne. záleží jakého schytáš soudce, jak se zrovna vyspí, jak šikovné budete mít kdo právníky. co vyhodnotí zainteresovaní jako nejlepší pro dítě...

houpacikonik
24. čer 2018

Hlavni slivo ma ospod. Dojdou na setreni. S ditetem si promluvi. Urcite bude soud pozadovat psych.vysetreni.

mku
24. čer 2018

No tak sestilete dite urcite nikdo k soudu zvat nebude... max s nim pujdes na ospod, kde bez tve pritomnosti s nim udela rozhovor socialni pracovnice.. podle toho co ji rekne pak soud vetsinou rozhodne... a oni vedi jak se ptat neprimo, aby dostali odpoved... takze je jedno co huci jedna nebo druha strana, dulezite je co chce a mysli si dite... my meli soudu nekolik a vzdy stacil rozhovor s ospodem, zadny psycholog...
My jsme takhle meli soud v dcerinych osmi letech... a presto, ze otec trval na rozsireni pece tak dcera na ospodu rekla, ze je takhle spokojena, ze tatku vidi dost casto a vic nepotrebuje a bylo to... niceho se nedomohl...
Jinak pokud by mela byt stridavka tak tomu nezabranis ani odstehovanim...
jinak z vlastni zkusenosti radim dite moc neovlivnovat, opravdu nechat na nem co rekne, co proste povazuje samo za dobre, byt se ti to v tu chvili nemusi treba libit... me se tohle mnohonasobne vratilo... tatinek do dcery huci uz 9let jaka ja jsem mrcha, jak jsem znicila rodinu (byt on si nasel zenskou) atd.. a ddneska je dceri skoro trinact, k tatovi jede max jednou za dva mesice, protoze ji nebavi porad poslouchat jak desna jsem... a uz nekolikrat mi sama rekla, ze je rada, ze nejsem jako tata a nehazim na nej spinu (nikdy jsem o nem pred ni spatne nemluvila, byt si o nem nemyslim nic dobreho...)

blahova_andrea
24. čer 2018

@mku bydliště ale na střídavku vliv má. při střídavce totiž musí dítě navštěvovat ty samé školy, kroužky a to jde těžko zajistit, když bydlí rodiče od sebe daleko a jeden třeba ani nemá auto. takže se k tomu jistě přihlíží. ale zase je jiná žít někde, protože se vrátím k rodině, protože tam mám nového partnera, protože jinde neutáhnu bydlení a něco jiného se odstěhovat co nejdál jen z trucu a kvůli bránění druhému v kontaktu

mku
24. čer 2018

@blahova_andrea mam kolem sebe nekolik pripadu kdy ma dite dve skoly, dvoje krouzky... ale zalezi asi hlavne na soudci a ospodu... sama bych tohle nikdy u sveho ditete teda nechtela...

ilonne
24. čer 2018

@blahova_andrea zalezi jak stare deti. Znam pripad skolkovych deti, kde byla stridavka ackoliv bydleli snad 200 km od sebe. A pak soud taky muze pozadovat bydlet blizko sebe.

blahova_andrea
25. čer 2018

@mku a jak dlouho už to takto mají. dřív to prý šlo a dneska už se to nedělá. ale nemám osobní zkušenost naštěstí. také bych něco takového pro děti nechtěla ani náhodou. ale nevlastní děti máme cca 60km a střídavá péče by fakt byla noční můra pro všechny.
@ilonne ale přece ti soud nemůže nařídit, kde máš žít. když třeba bydlí někdo u rodičů za menší náklady, aby vůbec vyšel, tak mu nikdo nemůže nařídit, aby se stěhoval do většího města, kde je bydlení dražší, ne? to už mi přijde teda na palici. to samé zas chlap třeba z velkého města, kde má hodně dobře placenou práci by přece nemohl a nechtěl jít někam, kde tolik nevydělá. tím by měl pak méně třeba i pro to dítě. já to beru, když se to řeší při rozvodu, že se teprve ty změny vytvářejí, ale pokud už jsou lidi od sebe a pak chce někdo úpravu styku na střídavku, tak to z logiky věci musí mít jiná pravidla, ne? no ale jsme kocourkov, tak možná ne 😀

ilonne
25. čer 2018

@blahova_andrea Ale muze dat podminku - viz IP. Zase jeden z rodicu nemuze svevolne.odvezt dite nebo deti do tramtarie.

duetka01
autor
25. čer 2018

Partner dnes nelenil a byl na sociálce, tam mě první pošpinil pro začátek, navíc nás vyzvali přijít spolu, trvá po dobu soudu na střídavé péči. Což já razantně odmítám..mám tam jít nebo nechodit? Obsílka mi nepřišla jen mi předal vizitku od paní..domluvu za nás udělá ta paní nebo jak se dohodnem když každý trváme na svém? Já na osobní péči s tím, že by viděl malého od pá-ne a on to vidí střídavé? Jak postupovat holky co jste si tím prošli? Děkuji za rady

duetka01
autor
25. čer 2018

budu se soudit u rodičů.

ilonne
25. čer 2018

@duetka01 spolupracuj. Vzdycky to vypada lepe. Soud bude probihat podle trvaleho bydliste ditete.

ilonne
25. čer 2018

@duetka01 A priprav se na to, ze budes muset uvest vazne duvody proc odmitas stridavou peci. Muzu se zeptat proc ji vlastne nechces?

blahova_andrea
25. čer 2018

@duetka01 neřeš obsílku a zavolej paní a spolupracuj, to je vždycky lepší vizitka než se vyhýbat, tím by sis uškodila!

duetka01
autor
25. čer 2018

jenže tenhle týden mám dost nabitý, musím si narychlo najít právníka a mám se stěhovat, ještě si vymyslel takovou kravinu..předvolání mi neposlali dal mi jen vizitku a řekl na kolik hodin se mám dostavit..aby člověk ještě skákal jak on pískne..taky moje práce, kterou mi neproplatí, na malého mi dlouho nedává nic

duetka01
autor
25. čer 2018

střídavou péči nechci, protože to není vhodné pro to dítě, dva domovy, neustále se stěhuje s batohem na zádech. Má mít jednu školu i školku. Navíc on to zavinil našel si babu, mohl kluka vídat denně, já to bez malého prostě nedám celý týden ho nevidět..nevím jak ostatní maminy se k tomu přiklání?

blahova_andrea
25. čer 2018

@duetka01 tak té paní z vizitky zavolej a zkus se s ní domluvit na den a čas, který ti bude lépe vyhovovat. to, že něco předjednal ještě nemusí nic znamenat.

ilonne
25. čer 2018

@duetka01 hlavne se netoc na tom, ze ty to bez maleho nedas. Jde tu totiz o dite, ne o tebe. A jak.OSPOD tak soud bude hledet na to co je nejlepsi prave pro nej.