Rozvod během těhotenství - máte někdo zkušenosti?

kacabik
14. bře 2014

Ahoj holky, máte prosím s něčím takovým zkušenost ....? S manželem jsem měli vleklé problémy, které ani jeden z nás nechtěl řešit. V říjnu jsem podala žádost o rozvod - už jsem déle nedokázala snášet jeho totální nezájem o děti, o mne, hádání se o každou korunu, dusno doma, křik a věčné ponižování... Důvodu bylo více a byl jen otázkou času kdo podá žádost jako první. Byli jsme spolu sedm let a mám dvě dcerky. Nebránil se a hned začal řešit finanční řešení. V listopadu, kdy už jsme každý měli svého právníka a proces byl rozjetý, jsem zjistila že jsem těhotná. Tou dobou byl na dovolené v Asii a přijal to naprosto bez emocí a zájmu. V lednu se vrátil a měli jsme první stání. Věděla jsem, že už od začátku chodí na schůzky s jinými. Vše jsem tak nějak dávala do minulého týdne, kdy jsem se dozvěděla že má novou přítelkyni s dětmi a že po dvou týdnech se k ní chce nastěhovat. Nežárlím,není důvod ale je mne od té doby neustále do breku - pořád mne vyčítá jak já jsem byla ta špatná v manželství, jak je to celé moje chyba, uráží mne lží ale hlavně - to o co jsem bojovala sedm let našeho manželství naprosto marně, teď jde bez otázek. Se mnou nikdy nechtěl chodit na večeři, dětem se nevěnoval, nic jim nekoupil a najednou totální opak. Navíc se vznáší na oblaku zamilovanosti, tím že má právo vídat děti třikrát týdně plus obvíkend tak straší věčně u našich dveří. Jsem z toho strašně naměkko, vůbec nespím. Jsem ve 27. týdnu a docela se o prcka začínám bát. Bojím se všeho, jak to celé zvládnu a tak hledám někoho kdo si prošel něčím podobným nebo kdo má radu jak se z toho nezbláznit...

laurital
14. bře 2014

Zkusenost nemam, ale nechapu tu deziluzi, vzdyt zadost o rozvod jsi podala ty.Ja moc nechapu, proc jsi s nim i do posledka spala, krizi si predstavuji jinak.
Kazdopadne se drz.

bonavoxa
14. bře 2014

Mám podobný příběh...i když trochu jiný. S manželem to delší čas neklapalo, tak jsem nikoli cíleně, ale stalo se, zakotvila v náruči přítele...s ekterým mám malou. Celou dobu se ve mé odehrávala emoční smršť, válka rozumu a citu. Zůstat v šedi a stereotypu nebo jít do risku a být s biologickým otcem. Nakonec to bylo tak tak všelijak...bydlela jsme chvílemi u manžela, ten se mnou chodil na prohlídky, přítel je slovák, tak jsem pak hned jezdila na SK. A do ČR jen na kontroly.U porodu byl manžel, malá ho má i v rodném listě, protože jsme se rozvést nestihla. Ani jsme to řešit nechtěla, chtéla jsem malou co nejvíc ochránit, ale stejně ty stresy doléhaly..co řeknou naši, co řeknou rodiče manžela...padalo to na mě. Ke konci jsme méla velké problémy, musela jsme ležet kvůli předčasnému porodu..ležela jsem v ČR, přítel daleko..lezlo mi to na mozek...najednou celý muj svět byl strach o malou a 4 stény. Porod byl těžký a šestinedělí peklo. Všem jsme to s přítelem oznámili..všichni šoky...a odjela jsem s malou k němu. Na pohádky v životě moc nevěřím, takže přišly ty všední starosti, hádky, navíc bydlíme s tchyní...A pointa je, že to jde jen do určité míry, ubránit se stresu..nékdy to na človéka padne. Abych přišla na jiné myšlenky, pouštěla jsem si pohádky nebo MASH...prosté veselé příhody, přijímala návštévy, myslela pozitivně.

brendamonique
25. bře 2014

Jsem od 4. března rozvedená, vzdali jsme se odvolání, takže teď už mám doma rozsudek a 4.4. se máme s nynějším přítelem brát, abychom stihli miminko správně pojmenovat, už máme vše vyřízenéna matrice, jestli máš nějaký dotaz ptej se, poradím, když budu vědět 😉

kirtsy
7. říj 2017

@brendamonique Ahojky takže když se stihnes rozvést a znovu vdát tak miminko je toho za koho si se znova vdala?jak si měla 🙂 Dekuju za odpověď.

brendamonique
8. říj 2017

@kirtsy Ano, přesně tak, jinak to bohužel prozatím česká legislativa neumožnuje, jelikož je tam velmi dlouhá "ochranná lhůta" tuší kolem 200 dní od rozvodu, do kdy by pak bylo automaticky dítě zapsáno s příjmením "posledního" manžela. Tudíž je jediným východiskem opětovná svatba. Nejde to nikterak obejít. Zkoušela jsem, pokud bychom se všichni 3 (já, nový přítel a rozvedený manžel) sešli a podepsali nějaké vyjádření, že souhlasíme čí je nenarozené dítě - prostě to nelze. Takže jsme se kvůli mé hlouposti, kdy i když jsem s manželem už jakou dobu nežila a rozvod jsme neřešili. Byla nucena znovu narychlo vdát, což samozřejmě není problém. Vdávala jsem se v 7. měsíci a bylo vše vyřešeno ke spokojenosti úřadů 🙂

kirtsy
9. říj 2017

@brendamonique Dekuju za vysvětlení.

brendamonique
10. říj 2017

@kirtsy kdyžtak písni sz, kdybys něco potřebovala 👍