Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  brendamonique
  21. bře 2018    Čtené 389x

  (vy)MAŽTE VRÁSKY s Vichy

  Nejprve bych ráda poděkovala za příležitost, že jsem byla vybrána pro testování produktu Vichy Slow Age Night. Klasické hydratační krémy moc nepoužívám, nemám vysušenou pleť, ba spíše naopak jsem typem pleti uvízla kdesi ve věku teenagerů. Trpím na akné, které se po čase menstruace obvykle ještě zhorší. Neustále mastící se pleť musím častěji omývat hydratačním mýdlem a snažit se tak dosáhnout rovnováhy mezi mastnotou a vysušením. Jelikož jsem již ve věku, kdy na sebe vrásky nenechají čekat a stále jich přibývá, začala jsem experimentovat s liftingovými make upy a denními krémy proti stárnutí. 

  Noční krém byl pro mě neozkoušenou novinkou.  Dostal se mi tedy do ruky Vichy krém (Slow Age = zpomalení stárnutí) night/nuit (noční).

  Přípravek jsem aplikovala každý večer před spaním na očištěnou pleť. Již po nanesení máte možnost pocítit takový ten okamžitý pocit vypnutí kůže v místech aplikace. Velmi příjemné! 

  Krém sám o sobě má jemně průhlednou karamelovou barvu (viz. složení KARAMEL). 

  Ihned po nanesení se dostavil pocit ochlazení a vypnutí pokožky. Prostoupí vás i jeho velmi aromatická až éterická vůně, která mě osobně připomíná tea tree olej. Jistě rozpoznám jeho rostlinné/květinové aroma. Každopádně je velmi osvěžující a už jen jeho vůně nabudí vaše smysly. Po vstřebání krému je dotekem znatelná hydratace a to po dlouhou dobu.

  Přípravek lze také 1x týdne aplikovat jako masku. V tenké vrstvě nanést a nechat cca 10 min. působit, poté vmasírovat. Používá se opravdu slabá vrstvička, jde o 50 ml balení výrobku, který vám při správném použití vydrží dost dlouho na to, abyste si po vypotřebování nadšeně běželi pro další. Po několika použitích byl na mne i bez nalíčení znát zářivější a svěžejší vzhled pleti. Především v oblasti kolem očí a tváří.

  Nebudu vám tady věšet bulíky na nos, že mi během krátké několikadenní lhůty testování zcela zmizely vrásky  Určitě jej budu používat i dále, vypnutí a zlepšení vzhledu pleti mě přesvědčilo o funkčnosti. Prozatím nemohu říci, že by vrásky vymizely, ale právě díky citelnému vypnutí a zářivějšímu - zdravějšímu vzhledu na první pohled, jsou už jen tím všechny případné nedostatky skryty. Jsem totiž sama zvědavá jak bude krém při dlouhodobějším používání dál pracovat s mými vráskami. Za sebe bych výsledný efekt oznámkovala na výbornou. I když jsem měla možnost používat jej zatím krátkodobě cca 14 dní, (i tak zdá se jako by byl kelímek bezedný a bylo ho stále jako při prvním otevření), tak mě svými účinky přesvědčil, že není pouhou směskou

  čehosi navoněného, ale aktivně s pokožkou spolupracuje. Pokud již máte s krémy proti vráskám zkušenosti, jistě si jej oblíbíte.

  Postavení na trhu:

  Vichy je typickým představitelem maximálně úspěšného sblížení kosmetiky a medicíny. Vynikající snášenlivost, prokazatelná účinnost, receptury založené na nejnovějších výzkumech, dodržování etických norem při výrobě – to jsou rozpoznávací znaky dermo kosmetiky Vichy. 

  Co uvádí výrobce na obalu:

  • Vichy Slow Age Night/Nuit re-oxygenating and renewing
  • Botanical extract of Resveratrol + antioxidant Baicalin
  • Plumped, unified and radiant skin for all skin types
  • Night cream and mask - Dermatologically tested. 
  • A natural coloured gel-cream that melts onto skin with anti-ageing pure resveratrol and anti-oxidant baicalin. It improves skin barrier renewal and smoothes skin overnight. Upon awakening: skin is fully hydrated and radiant. Night after night, skin renews better and fine lines are smoothed. How to use: apply every night as a cream and once a week in a thin layer as a 10 minute mask. When used as a mask, avoid eye and lip area.
  • Vichy Slow Age (zpomalení stárnutí) noční krém, okysličuje a obnovuje
  • Rostlinný extrakt z Resveratrolu + antioxidantu Baicalinu (Šišáka Bajkalského)
  • vyhladí, sjednotí a rozzáří pleť, pro všechny typy pleti
  • Noční krém a maska - dermatologicky testováno. 
  • Gelový krém přírodní barvy, který se vstřebá do pokožky s čistým resveratrolem proti stárnutí a anti oxidantem baicalinem. Pleť přes noc obnovuje a vyhlazuje. Po probuzení: pleť je plně hydratovaná a rozzářená. Noc za nocí se pokožka lépe obnovuje a vyhlazují se jemné vrásky. Použití: Aplikujte každý večer před spaním jako krém a jednou do týdne v tenké vrstvě na 10 minut jako masku. Pokud jej použijete jako masku, vyhněte se oblasti očí a úst.

  Ingredients:

  aqua/water, dimethicone, glycerin, propylene glycol, niacinamide, alcohol denat, dipropylene glycol, bifida ferment lysate, caffeine, sodium chloride, peg/ppg-18/18 dimethicone, tocopherol, caramel, sodium benzoate, adenosine, phenoxyethanol, scutellaria baicalensis root extract, resveratrol, parfum/fragrance. code F.I.L.:B215072/1.

  Složení: 

  - VODA = Podstata všeho živého, co více dodat?

  - DIMETICON (V kožním lékařství se užívá k ochraně zdravé kůže. Látka je mimo jiné hojně využívána ve farmacii např. v lécích proti plynatosti.)

  - GLYCERÍN neboli glycerol (Glycerin zvlhčuje, hydratuje, pomáhá k lepší roztíratelnosti krému a navíc nabízí až nekonečnou dávku hydratace. Jelikož je hygroskopický, tzn. že na sebe váže vodu.)

  - PROPYLENGLYKOL (Medicínské a kosmetické zvlhčovadlo, běžně se vyskytující např. v zubních pastách, deodorantech či lubrikantech. Americký úřad FDA označuje propylenglykol jako „všeobecně považovaný za bezpečný“ pro použití v potravinách, kosmetice a léčivech.)

  - NIACINAMID neboli nikotinamid (Velmi dobře známý jako B3, ve vodě rozpustný vitamín. Je účinnou složkou produktů pro stárnoucí pokožku, kterou obnovuje a chrání. Mezi jeho výhody patří schopnost viditelně zlepšit vzhled rozšířených pórů, sjednocení nerovnoměrného tónu pleti a ochrana pokožky proti  škodlivému působení toxických vlivů z okolního prostředí.)

  https://www.paulaschoice.com/ingredient-diction...

  - DENATUROVANÝ ALKOHOL (Je hojně používaná složka ve většině kosmetických, lékařských a potravinářských produktech, obvykle se používá v koncentracích: parfémy (až 80%, přípravky po holení (až 60%), deodoranty (40-80%), ústní vody (až 10%), laky na vlasy (až 60%). Ačkoliv může způsobit podráždění citlivé pleti, obzvláště tam, kde je ho nadpoloviční většina, setkáme se s ním všude. Naopak v přípravcích (stejně jako Vichy Slow Age Night) přímo určených k aplikaci kolem očí, jej nalezneme jen v nízké koncentraci a to do cca 6%. Jako přísada má stahující (tzv. adstringentní) a antimikrobiální (působící proti mikroorganismům - bakteriím, virům, houbám, parazitům) účinky na pokožku.

  - DIPROPYLEN GLYKOL (Látka, která dobře pojímá a zadržuje vlhkost. Rozpouští jiné účinné složky, udržuje viskozitu a hydratuje pokožku. Je vhodná např. i jako nosič vůně do aromadifuzéru. Smíchejte stejné množství esenciálního oleje a dipropylen glykolu, ucítíte jak vám krásně provoní byt.)

  - BIFIDA FERMENT LYSATE (Bifidus derivát probiotik, takový malý mléčný zázrak a to doslova. Skládá se z extraktu bakterie kyseliny mléčné (rodina bifidus). Aktivuje přirozenou funkci obnovy buněk pleti, které byly poškozeny světlem a podporuje tělu vlastní schopnost opravy až o 30 %. Snižuje suchost i citlivost. Zabraňuje poškození pleti a předčasnému vzniku vrásek. K tomu jako bonus vyhlazuje již vrásky stávající.)

  - KOFEIN (Kdo z nás by jej neznal? Někteří z nás by bez něho ráno ani nevstali. Moderní životabudič a co v kosmetice? Patří mezi nejznámější stimulanty na světě - dodává buňkám energii a ty se pak lépe reprodukují. Věděli jste, že kofein umí najít buňky poškozené UV zářením a vrátit je zase zpět do kondice ? Zároveň naši pokožku chrání před škodlivými slunečními paprsky. Díky tomu, že dehydratuje, snižuje otoky. Proto je oblíbenou složkou krémů na oční okolí. Pomáhá od "pytlů" pod očima, se kterými se ráda rozloučí každá žena.)

  - CHLORID SODNÝ neboli sůl nad zlato (V kosmetice se používá především jako zahušťovadlo přípravků. Má tonizační, čisticí, antiseptické, abrazivní a adstrigentní účinky. Zlepšuje cirkulaci krve, čímž podporuje přirozenou detoxikaci oběhového i lymfatického systému. Na pleť působí hydratačně, lehce odmašťuje, odstraňuje odumřelé kožní buňky a nečistoty. Pokožka je poté zpevněná, jemná a ideálně zvláčněná). 

  - PEG/PPG-18/18 DIMETHICONE (Přísada různých krémů, korektorů, přípravků na opalovaní, antiperspirantů a vlasových produktů. Pomáhá k vytvoření emulze snížením povrchového napětí látek, které mají být emulgovány).

  - TOCOPHEROL neboli vitamín E (Setkáte se s ním témeř u všech kosmetických produktů. Je to antioxidant, zpomaluje reakce vyvolané kyslíkem (zamezuje tedy oxidaci a žluknutí). Jako přísada zlepšuje vzhled suché nebo poškozené pokožky, snižuje loupání a obnovuje pružnost, zpomaluje ztrátu vody z pokožky vytvořením bariéry na povrchu kůže, chrání před UV zářením, může zabránit vzniku pigmentace, podílí se na tvorbě kolagenu a elastických vláken, posiluje buněčné membrány kůže, má protizánětlivé účinky a působí proti stárnutí a vráskám.  V kosmetických přípravcích se obvykle používá v koncentracích od 0,01 po 0,1%.

  - KARAMEL (Nejspíš nemusím představovat sladkou pochutinu typicky oranžovohnědé barvy, která vniká karamelizací neboli zahříváním jakéhokoliv druhu cukru. V kosmetice je karamel jedním z nejpoužívanějších barviv. Často se používá i jako vonná složka.)

  - BENZOÁT SODNÝ (Přidává se do přípravků za účelem vonného efektu jako konzervační přísada, která zabraňuje nebo zpomaluje růst bakterií, a tím chrání kosmetický produkt před znehodnocením. V organismu se nehromadí, je metabolizován a následně vyloučen močí. Je to sodná sůl kyseliny benzoové, která se přirozeně vyskytuje v ovoci, především v bobulovitých plodech. V kosmetice se může používat až do maximální koncentrace 0,5%.)

  - ADENOSIN (Trifosfát je považován za biologický zdroj energie. V kosmetických prostředcích příznivě působí na unavenou pleť, významně podporuje tvorbu nových buněk. Při rozkladu ATP dochází k uvolnění značného množství energie, které spolu s dalšími účinnými složkami napomáhá k regeneraci a zlepšení vzhledu pleti, účinně snižuje její oxidaci, a tím pomáhá předcházet tvorbě vrásek. Podporuje také vstřebávání vlhkosti a poskytuje tak zralé pleti pružnost. Adenosinový receptor, na který se váže adenosin se vyskytuje v centrální nervové  soustavě, ale i v srdeční svalovině, cévním a imunitním systému, na buňkách trávicího traktu i v ledvinách a plicích.)

  - FENOXYETHANOL (Fenoxyethanol je efektivní konzervant, který v mnoha případech nahrazuje vysoce problematické parabeny, avšak ani sám fenoxyethanol není úplná výhra. Citlivou pleť může dráždit, naštěstí je jeho maximální povolená koncentrace v kosmetických produktech 1%. Přidává se do pleťových přípravků, tělové a vlasové kosmetiky a stejně tak i do dekorativní kosmetiky.)

  - EXTRAKT Z KOŘENE ŠIŠÁKA BAJKALSKÉHO (Nenápadná fialová rostlinka, podobná dobře známé levanduli lékařské je učiněný zázrak. Šišák bajkalský vykazuje velmi silné antioxidační a protizánětlivé účinky, také je značně sedativní, žlučopudný a spasmalytický (uvolňuje křečové napětí). Podporuje celkovou detoxikaci organismu a působí jako silný adaptogen, dokáže tedy jakékoliv odchylky v těle vrátit do normálního stavu. Také je antibakteriální, antivirový a antimikrobiální. Hojně využíván v čínské i moderní medicíně.) Blíže se s ním můžete seznámit zde: https://www.topvet.cz/herbar/sisak-bajkalsky

  - RESVERATROL (Je silným přírodním antioxidantem, který se nachází ve slupkách a jadérkách modré révy vinné (v menším množství se nachází i v některých dalších plodech – borůvky, grepy, arašídy). Poslední výzkumy ukazují, že resveratrol se vyskytuje ve velkém množství rostlin a ty jej zvýšenou měrou produkují jako svou obranu pro přežití, když jsou ve stresu. Resveratrol se pro své antioxidační a antibakteriální účinky používá jako doplněk stravy.)

  - VŮNĚ PARFÉMU kód F.I.L.:B215072/1. (Pro většinu kosmetických výrobků - klasická parfemace, jinak řečeno "aby nám to hezky vonělo". Nejde celkem o nic extra škodlivého, většina z nás parfemaci z jakéhokoliv produktu na pokožce nevnímá, někomu však může vadit i přírodní mýdlo.) Více o parfemaci kosmetických produktů zde: http://www.nafigateblog.cz/2017/10/18/kosmetika...

  A závěrem?

  Co se složení týče bych krém porovnáním obsahu s jinými stejně zaměřenými, hodnotila někde mezi (školním známkováním) 1-2. Většina konzervantů, které se nám v popisku na obalu moc nelíbí jsou obsaženy minimálně a vybrány co nejméně škodlivé avšak potřebné pro udržení kvality a delší životnost - trvanlivost výrobku. Z větší části se nám produkt snaží předvést látky co nejméně syntetické, na přírodní bázi.

  Ačkoliv vás zprvu může zaskočit pořizovací cena výrobku (i když nepatří mezi nejdražší noční krémy proti vráskám), buďte si jistí, že nekupujete zajíce v pytli. Tento krém vás jistě přesvědčí a mile překvapí. A mimo jiné, blíží se nám den matek, tak co si udělat při jarních rituálech očisty radost i mladším a vyhlazenějším vzhledem?

  Pořád tomu nějak nemohu uvěřit a pořád to hrozně bolí, ačkoliv jsme se znaly jako děti, teď nás dělila větší vzdálenost a udržovaly jsme spolu alespoň virtuální přátelství. Pořád se ptám proč ty - ty která jsi tu měla být se svými dětmi, objímat je, hladit, milovat všechny své bližní, péct svoje neuvěřitelné mlsky a srdečně si užívat každý okamžik. Dala jsi život dvěma krásným dětem, které tě s láskou v srdci budou nosit celý život a ty na ně budeš shora dohlížet. Nezapomene Andrejko :(