Rozvod dohodou, máte zkušenost?

codal
24. kvě 2013

Čeká mě rozvod a jelikož už jsem teď dost v háji, tak chci, aby proběhl co nejrychleji a nejméně bolestně. našla jsem na netu, že existuje rozvod dohodou, kdy se snad nemusí k soudu, jen to obě strany podepíší a je to hotové. Našla jsem, že tam jsou potřeba tři podmínky: aby manžeství trvalo alespoň rok (to máme), aby manželé žili odloučeně, alespoň půl roku - a to je věc, která u nás zatím není, nežijeme spolu jen měsíc. Jak se to dokazuje, dá se to nějak obejít? Nemáte s tím někdo zkušenost??? Třetí podmínkou je, že se musíme k té dohodě připojit oba, což si myslím, že nebude problém. Oba chceme, aby to proběhlo v klidu a rychle. Na majetkovém vyrovnání se taky snad nějak domluvíme, i když máme společnou hypotéku a byt nebude asi úplně snadné prodat, takže to nebude úplně jednoduché, ale věřím, že to nějak vyřešíme.Snad.
Máte s tímto rozovodem zkušenost? je to rychlé? nemusí se opravdu k soudu? Hrozně mě to děsí:(... manžela stále miluju, ale vím, že naše manžeství, už nemá šanci a nechci dělat problémy...

vojtisek2007
24. kvě 2013

@codal
ano,je to přesně tak, jak píšeš, ta odloučená společná domácnost alepšoň půl roku se nijak nedokazuje - prostě se to v návrhu napíše, že od např. prosince 2012 žijí účastníci odděleně a protože to oba dva podepíšete, tak s tím souhlasíte a zkoumat se to nebude....to je i případ, když žijete v jednom bytě,ale hospodaříte si každý sám a nevedete intim.život - i to je žít odloučeně - ač paradoxně v jednom bytě....někdy to ani jinak nejde - jeden druhého nemůžou vyplatit ani se zatím odstěhovat. Až budete dohodnutý na majetku - sepište si co komu po rozvodu, jak vypořádáte spoření,účty,hotovost,hypotéku, tak si s tím zajděte za právnékem, ten vám sepíše žalobu o rozvod manželství, kterou oba dva podepíšete, přiloží se k tomu majetkové vypořádání, které taky oba dva podepíšete - takhle se to pošle na soud ze kterého už jenom přijde rozsudek o rovzvodu - k státní nemusíte, ani nebude nařízeno...to jen kdyby jste měli děti, tam alespoň jedno stání nařízeno je. Když budeš potřebovat víc info napiš si do IP, pracuju v advokátní kanceláři.

zamilovanadonej
24. kvě 2013

@codal Je to jak říká vojtisek2007, ale jen chci říct, že mi mělik také nesporný rozvod, a právník k tomu potřeba není. Na netu je mraky vzorů "žádostí o rozvod", podle kterých to lze lehce udělat. Ty stačí podepsat obyčejně, na vypořádání majetku musí být ověřené podpisy.