Rozvod s hypotékou na krku. Má někdo zkušenost?

danice7
26. pro 2020

Ahoj holky, mate některá zkušenosti s rozvodem a hypotékou? Manžel se rozvádět nechce , termín máme 6.1. Svěření našeho syna do pece máme za sebou , mám ho já . Manžel stavěl barák sám , nechci mu ho brát ! rada půjdu do bytu . Chci mu ho nechat ! Manžel mě premlouva ať tu zůstaneme ale i s nim , ale já už nechci ! Pak tedy tvrdí ze barák prodá , doplatí se úvěr a zbytek si rozdělíme s tím ze jsem vše zkazila atd atd . Je mi ho trochu lito , ale muže si za to sám , já jo premlouvala několik let aby se změnil. Vždy mi jen na to řekl ,,sama se změn” a hrubě nadával . Nadává dodnes , je to na dlouhé povídání , je hulvát . Jen mě zajímá jestli má někdo zkušenost s hypotékou a rozvodem ? Děkuji za odpovědi

marcicek84
26. pro 2020

@danice7 ten dum se da upravit na dvougeneracni?A byl by schopen ti tolerovat noveho muze v tom dome a ty jemu novou zenu?Pravdou je,ze pro dite by bylo nejlepsi mit rodice pod jednou strechou,to by i to navstevovani otce bylo lepsi,ale kolik paru tohle zvladne,chce to hodne tolerance,nemohl by nadavat novemu priteli ty bys nemohla nadavat na jeho pritelkyni,ale pro dite by to opravdu bylo nejlepsi reseni...znam i pripad z praxe,pak vse opadlo a maji krasne vztahy do ted,deti co takto vyrustaly jsou stastne,ze se rodice rozvedli,ale takhle zustali bydlet a ze novi partneri byli tolerantni jak vuci takovemu souziti,tak stari parteri byli tolerantni vuci dobe i novym parnerum...Podminka je vak mit oddelene byty v tom dome,jinak to fungovat nemuze...jestli je muz hulvat,udrzi se???

inah91
26. pro 2020

@danice7 Manžel se rozváděl s hypotékou (dokonce se 2 hypotékami) - a nebyl to problém - ano, trvalo to dlouho, běhali jsme z banky do banky, ale šlo to " v pohodě". Manžel mě tam pravda dal jako spoludlužníka (stejně v tom domě bydlím, takže je můj taky a proč bych nechávala manžela platit samotného...máme společné finance, tak není důvod) no a to tomu pomohlo, protože by asi jinak na to nedosáhl - že by sám splácet možná nemohl, hypotéka je fakt vysoká... ale jo, tuna podpisů, x hodin v bance (naštestí máme milou paní bankovní), takže super, hypotéka už není ex a manžela a nás dvou jako manželů.....

pasiba
27. pro 2020

Manžel si po rozvodu nechal barák a exmanzelku vyplatil. Není to složité, když spolu dva mluví a nedělají si naschvály. Pokud ho ale manžel nechce tak ho prodejte a zbytek si rozdělte. Není nic jednoduššího

mar8
27. pro 2020

Tak ono taky hodně záleží, jestli by měl na případné vyplacení vás a taky na přepis hypotéky na sebe, pokud ne, jediné řešení je barák prodat

roza81
29. pro 2020

@danice7 Ahoj, úplně tě chápu co teď prožíváš. Ale já bych nezůstala.Měli jsme dům na hypotéku, trvalo to delší dobu,musel mě z té původní hypo. vypsat a vzít si novou hypo na sebe a mě vyplatit půlku z toho co jsme spolu zaplatily v době manželství. Bála jsem se toho, bylo to náročné období a ještě teď občas otravuje, ale jsem ráda, že jsem od něho odešla, měla jsem to udělat dřív. Přeji ti ať se rozhodneš jakkoliv, hlavně ať jsi zase šťastná.