Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Rozvod sporný. Kdy se mám odstěhovat k příteli?

snezenka123
10. bře 2012

ahojky potřebuji poradit, i když nevím, zda byl někdo v podobné situaci jako já.
popisovat o co jde, by bylo na dlouho,ale ve zkratce:máme s manželem dvě děti,2 a 4 roky,já jsem v prosinci 2010 se od manžela odtěhovala(na 14 dní)poté jsem se musela z finančních důvodů vrátit.mezitím jsem podala na sociálce návrh na úpravu výchovy a výživy.soud ohledně svěření dětí proběhl v červnu 2011,kdy ale soudkyně z důvodu, že bydlíme stále spolu, stanovila, že rozsudek nabyde právní moci až po rozvodu.Podávala jsem žádost o rozvod v červenci 2011.koncem srpna jsem se stěhovala ke svému příteli, kterého jsem poznala v srpnu 2O11.
Po několika týdnech, mě manžel přes cukrblíky a mazání medu kolem pusy nalanařil zpátky a tak jsem se vrátila k manželovi.je to 14 dní, co byslím s manželem,a za týden máme rozvodové stání.manžel, i když souhlasil, že se v pohodě rozvedeme, najednou vidí možnou záchranu a chce po mě, abych rozvod odložila, s čímž já samozřejmě nesouhlasím.
A ted, jsme se rozhodli, že to dáme s přítelem dohromady, protože jsem zjistila, že je manžel pořád stejný a navíc, že miluji přítele a nechci být s bývalým jen kvůli dětem(přotim děti si přítele zamilovali).
A nastává ta moje otázka, kdy se odstěhovat.
jestli ještě před rozvodem-abych už u soudu mohla říct, že jsem si někoho našla a rozvod proběhl snáze(jde o sporný rozvod) a nebo počkat a předpokládat, že manžel, tím že se se ted snaží,abych neodešla, bude svolný s rozvodem.i když mi naznačil, že u soudu nebude lhát a řekne, že jsme se k sobě vrátili.
v návrhu na rozvod jsem jako důvody uvedla manželovu výbušnou povahu, hádky, házení věcma, když ho chytlamok a u toho všeho byli děti.-manžel chodil i k psychiatrovi,protože když jsem od něj odešla poprvé ke kamarádce (prosinec 2010)tak se chtěl zabít a řešila to nakonec policie, kterou jsem musela zavolat, protože manžel mi vyhrožoval, že to uděláa pak se neoyýval, tak to řešila kriminálka, nakonec jsem ho "nalákala"a oni ho zadrželi,ale do blázince ho nezavřeli, protože tam naklusali jeho rodiče a podali "křivou"výpověd, že byl celou dobu u nich a tím mu zachránili zadek.
jen mu psychiatr napsal prášky na nervy a když jsem se ho zeptala na jeho diagnozu, tak prý psychopatická povaha-čili výbušný, nevyzpytatelný,jednající pod tlakem horkou hlavou.
a tak nevím, zda se teda odstěhovat ještě před rozvodem, a nebo až po něm.
chtěla bych být vážně rozvedená(i kvůli alimentům, který mi je manžel povinnen podel rozsudku platit až po rozvodu)
i kvůli sobě, mít to už za sebou,
mám strach, že pokud bych odešla před soudem, nedostavil by se vůbec, na něco by se vymluvil a schválně by to protahoval, hodil by se marod.
a říkám si, že u soudu můžu podat to tak, jak to je, že mám přítele, že jsem se pokusila se vrátit k manželovi,ale že i přes snahu to prostě nejde, z mé strany(protože manžel to tam samozřejmě vylíčí jak tomu věří že to zvládneme)a že jsem se zpátky ještě nepřestěhovala hlavně kvůli tomu, že jsem měla strach, že by to zbojkotovala a nedostavil se.
PROSÍM PORADTĚ, JESTLI JSTE ZAŽILI NĚCO PODOBNÉHO 😔
jak to vůbec bude probíhat a mzslíte, že nás rozvedou hned napoprvé?
díky moc.

vím, že já jsem ta špatná,co jakoby rozvrátilarodinu tím,že jsem si někohonašla,alepředcházelo tomu manželovo vyšinuté chování,které mělošpatný vliv hlavně na naše děti, kdy mi nadával, ponižoval mě, křičel na mě, házel doma s věcmi, když měl nervy a něco ho vytočilo...

díky moc všem

janii
10. bře 2012

@snezenka123 Nemám žádnou podobnou zkušenost, ale rozhodně si nemyslím že ty jsi ta špatná, že jsi rozvrátila rodinu. To co tady popisuješ, to chování toho magora - můj manže by ti povykládal - jeho otec to dělal taky, když byl maličký, po tchýni řval, házel věcma a tak. Manžel se strašně snaží, ale když se naštve je vidět že to má taky v sobě, i když se tchýně s tchánem rozvedla když mu bylo asi 6. Ale na mě by si teda nic nedovolil a před malým už vůbec ne. On vždycky raději odejde, projde se kolem baráku a za 10 minut se vrátí už v klidu 😀 Já bych taky odešla. Kvůli dětem!! Držím palce!!!

snezenka123
autor
10. bře 2012

janii dík,já vím, že odejítcchci, to už jsem na 100% rozhodnutá, jen ted nevím, jestli počkat aspon do rozvodu,abych měla aspon jistotu, že se tam vůbec dostaví, poté tam řeknu, že mám přítele a chci se k němu zpátky nastěhovat a jen jsem čekala,na rozvod, že mi vyhrožoval, že pokud se odstěhuji, bude to prodlužovat, schválně.

marecek4
10. bře 2012

@snezenka123 chceš slyšet názory-jeden je tady-ODSTĚHUJ SE HNED-vím není to ani jednoduchý,a to Ty víš,nikdy jsi se ani neměla vracet,to teď už víš,ale ...,takových ale se najde vždycky,pokud jsem dobřečetla,tak jsi si sice někoho našla,ale až po svém odchodu-dokonce druhém a podání žádosti o rozvod,Tvůj manžel Tě jen využívá a psychicky vydírá a jeho rodiče mu udělali medvědí službu-a to je jedna z věcí,kterou bych si s nima na základě posudku ještě pořádně vyříkala-v dobrém,protože pokud má manžel takovéto sklony a vyhrožuje sebevraždou,tak nemusí zůstat jen u výhrůžek-bude Tě chtít zdržet a získat za každou cenu zpátky,přece jen měl doma jistý servis,a jestli je ještě ke všemu majetnický nebude to snadné,a u soudu nevím,ale že budeš odtěhovaná bude lepší,mám za to jestli už neplatí náhodou zákon o odluce-že musíte být nějakou dobu od sebe aby vás rozvedli,jinak nařídí odklad na rok a budou čekat jak se věc vyvine-alespoň něco takového navrhovali
no a s alimentama so nebuď tak jistá,je plno rozsudků a nejsou plněny,a takovíto chlapi umějí vždycky ze sebe udělat takové chudáčky a Tebe i s dětma pošpinit(psychicky)že si u soudu pak přijdeš jako největší špína co chlapa jen ždíme o peníze,kolkrát jsem si to samé říkala-BM jen slibuje a slibuje,policie ani soud s tím nic nenadělá,on přece musí plati dluhy a exekuce ještě z manželství a přece po něm nemůže ještě někdo chtít navýšit alimenty-a to prosím na 3 středoškoláky má platit celkově 4 400,-

nejsou to jednoduchá řešení,natož jednoduché rady,záleží jen na Tobě-každé řešení musí být konečné a neměnné,držím pěsti pro každý zvolený krok

snezenka123
autor
10. bře 2012

@marecek4 já vím, že jsem udělala chybu, je to jak jsem psala,prostě když už jsem to takhle podělala, tak nevím, zda toho aspon nevyužít do rozvodu, abych měla jsitotu, že se tam aspon dostaví a tam jim to všechno řeknu.
mám strach, že když bych odešla dřív, nešel by tam vůbec a bylo by to zase na dlouho, žídost jsme podávala skoro před rokem, než je soud, hrůza 😖

marecek4
10. bře 2012

@snezenka123 a to ho tam chceš dotáhnout? nikde nemáš jistotu,že se tam dostaví,i před dveřmě se může otočit že jde na wc a zdrhnout a jeho přítomnost není ani nutná,můžou vás rozvést i bez jeho přítomnosti-ale jak říkám,mělo být cosi v zákoně,že musíte bydlet nějakou dobu odděleně,jen nevím jestli to už platí

kammka
10. bře 2012

odstěhuj se s dětma hned. bude ti dělat potíže v jakémkoli případě, nějaká diplomacie tady nefunguje...radši z toho pryč, ať máš klid ty i děti a odpočineš si na to rozvodový šílení (jeho) ☹
držím palce, ať je to brzo za váma.

snezenka123
autor
10. bře 2012

to je myslím u rozvodu nesporného, že musí se dohodnout na rozvodu a nesmí spolu bydlet min.půl roku.u sporného to asi tak není, si myslím.navíc moje důvody pro podání žádosti o rozvod byli docela pádné.
no dotáhnout...tím, že jsem se ted k němu vrátila, víš, jak . modré z nebe by mi snesl a tak si říkám, že když ví, že je to mezi náma pořád takové všelijaké-neudělal by žídnou blbost, když ví, že to chci a že to byla podmínka mého návratu, že se rozvedeme.
uvidím, mám pak čas do pondělka, to by měl manžel dělat do 6,ale může přijít klidně i ve 3 a já nechci,aby u toho byli děti, když jsem balila věci před týdnem po hádce, zase brečel, vyhrožoval sebevraždou, rozbrečel i holku, tak to musím naplánovat hlavně abych odstěhovala nejdřívě děti, věci až pak.

kacabek78
12. bře 2012

odstěhuj se hned jak to bude možné, je tam podle toho jak jsem to zažila já, půlroční odluka a trvej na tom, se s ním žít nedalo, i přes tvoji snahu, budeš mít svědky na to, že s ním nežiješ. Máš jen pocit viny, ten je na houby, ale věř, že na to aby to bylo dobrý nebo špatný musí být dva a ty jsi to nezavinila! Bude to ale běh na dlouhou trať, spornej rozvod je na dlouho i kvůli majetku. Já to řešila ještě čtyři roky po rozvodu.Jen pro to, že se s tím můj ex nesmířil.Důležité je, aby si ty i děti byly z toho blázince venku a začali žít spokojený život, s podporou ostatních jde vše líp a hlavně budeš mít nadhled. Hodně sil!

lumixii
9. dub 2012

Já v ím, že tato diskuze už není aktuální, ale i tak mi to nedá nereagovat..
Není pravda jak je zde uvedeno, že splu nesní min.půl roku bydlet.. to je kravina.. bydlet spolu mohou i po rozvodu, nesmí spolu však žít.. a to jako manželé (sex). Vím to 100% protože jsem se též rozvádím, kde rozvod měl být formou dohody, kde byla tato podmínka jak je zde uvedeno, ale nakonec z toho byl rozvod sporný, neboť jsem se nedohodli na majetkovém vypořádání. Celou věc mi řešil právník.. a já na začátku též argumentovala tím, že manžel v té době u mě stále ještě bydlel.. Natož právník mi vysvětlitl, že zde může bydlet i po rozvodu, ale že je podmínkou nééé společné bydlení, ale společné žití.. (naplnění manželství).

Sem začni psát odpověď...

Odešli