Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
snezenka123
18. dub 2018
4.mimiko v bříšku :slight_smile: 4 fotky
snezenka123
13. dub 2018
Bříško ve 4. těhotenství ..9tt:heart:
Zobraz celou zprávu
(2 fotky)
snezenka123
11. dub 2018
Ahojky, za měsíc mě čeká screening v Krajské Liberecké nemocnici.
Máte někdo zkušenost? Ač už mám 3 děti, tohle mě čeká poprvé(asi kvůli věku). Vezmou mi krev, to vím. Ale ten utz je dělaný klasický nebo i 4D? a dá se odhadnout už pohlaví? budu dle utz 12+0tt
děkuju moc
Zobraz celou zprávu
snezenka123
9. dub 2018
Prosím o radu...nevíte, jak to bude?
smlouvu mám v práci na neurčito...dcerce budou tento měsíc tři roky, rd mám rozepsanou do srpna, a jsem těhotná. Termín porodu-listopad.
Za týden jdu oznámit s průkazkou těhotenství v práci...jen nevím, jak to bude finančně..když do srpna budu brát rodičák na tříletou a září-říjen...co? a budu mít nárok na peněžitou pomoc v mateřství?
Moc děkuji...vůbec nevím...
Zobraz celou zprávu
snezenka123
9. dub 2018
Sobotní výlet v 8tt:slight_smile:
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
snezenka123
3. dub 2018
Prosím o radu, ty co užívájí ascorutin v těhotenství..téměř od začátku těhu špiním..ze začátku to bylo sv.růžové barvy, teď spíše hnědá, světle hnědá. Jsem 7-8tt, beru utrogestan 2-0-2, a jediný týden, co jsem nešpinila, bylo, když jsem brala ascorutin. 3*2tbl.
Po víc jak týdnu jsem vysadila a pár dní na to po vyšetření silné hnědé špinění večer...druhý den jsem jela na pohotovost, a vše ok. Miminku tlouklo srdíčko a když jsem se zeptala, jestli si můžu zase nasadit ascorutin, tak mi ho dr.nedoporučil, že prý nemá moc dobrý vliv na miminko...
Tak by mě zajímalo, jak jste na to vy, co vám ho gyndař doporučil...
moc děkuji
Zobraz celou zprávu
snezenka123
31. bře 2018 Čtené 16x

Jsem moc ráda, že moje rodinka měla tu možnost vyzkoušet výrobky od firmy Silvanols. Jsem maminka tří dětí ve věku 10, 8 a téměř tří let. A vy, maminky vícerodětí, mi jistě dáte za pravdu, že jakmile se v zimě v rodině objeví rýma, jen tak nezmizí. U nás si to děti navzájem předávají pořád dokola, občas to od nich dostaneme i my, dospěláci.

A tak jsem hned, jakmile balíček dorazil, měla tu možnost vyzkoušet tyto skvělé výrobky. Už při rozbalování mě překvapila nádherná bylinná vůně, jež byla cítit i přes krabičku

Sprej na rýmu vyzkoušela úplně celá naše rodina!

Nejmladší jsem kapičky nastříkala na vatovou tyčinku a vytírala jí s ní nosánek, a hned po jednom dni užívání, bylo vidět skvělé zlepšení. Dcerce sprej do nosu tímto způsobem aplikovaný, vůbec nevadil, a navíc jí byla moc příjemná jeho vůně, říkala, že to voní jako vánoční stromeček. A v tom měla pravdu. Jak už jsem v ůvodu psala, kapky do nosu jsou bylinné a voní opravdu nádehrně, úplně jako kdyby jste stály u vánočního stromku.

Jadko druzí v pořadí jsme byli my, dospěláci. Chhla trpí na takovou tu "čelní" rýmu, kdy ho z rýmy usazené kdesi nahoře, bolí hlava a rýma je jakoby zastydlá. Nu a tak jsem mu dala tyto zázračné kapky, a jeho slova zněla"teda, to je ale síla". Hned jsem je zkusila i já a musela jsem jenom souhlasit. Jsou opravdu silné, hlavně jejich vůně, ale vůbec neštípají v krku, a některé kapky-spreje, co jsou běžné na rýmu , mají ten nepříjemný vedlejší účiněk, že když stékají do krku, nejsou moc dobré. U těchto kapek jsem zaznamenala tu výhodu, že jsem neměla jakýkoliv nepříjemný pocit příchutě, či štípání, či podráždění. Po aplikaci spreje se krásně uvolní nos a i když máte rýmu, můžete dýchat nosem, ač to zní jakkoliv neuvěřitelně Takže z mojí, i ze zkušeností celé moji rodinky můžu tento sprej doporučit naprosto VŠEM. Určitě si říkáte, že už jste vyzkoušeli spoustu sprejů a kapiček, ale až vyzkoušíte tyto, jistě mi dáte za pravdu a jiné už si nikdy nekoupíte!

A jelikož jsme měli tu čest ještě vyzkoušet i druhý výrobek, a to sprej na bolesti v krku, hned jsme toho využili také. Jak jsem psala, nachlazení a s ním spojené nepříjemnosti, jsou součástí naší rodiny celou zimu. A nepříjemné škrábání, či bolení v krku k nim bohužel patří také. První , kdo testoval tento sprej byla moje nejstarší dcera, potom můj muž a nakonec i já. Dcerce se moc nepozdávala chuť, sprej jí moc nechutnal, nicméně, jsem ji přesvědčila, že né všechno , co je dobré, musí být i chutné, a tak v užívání statečně pokračovala a a byla za to ráda. Do dvou dnů měla po bolestech v krku. Můj hlap, když jsem se ho zeptala, co říká na sprej do krku, mi jen řekl, že :"Jo, dobrý". Víc jsem z něho nedostala, to víte , chlap. Takže víc vám asi nepovím, ohledně jeho pocitů z užívání, ale spokojený byl, pocítil úlevu záhy od počáteční aplikace. A já byla poslední v řadě, která jsem sprej vyzkoušela. Musím říct, že mě teda ani nevadila chuť, i když mohu-li ji srovnat s jinými spreji do krku, tak chuť opravdu není nijak zvlášť příjemná, nicméně dá se to zvládnout.

Mnohem horší ale pro mě bylo to, že sprej je na olejové bázi. Čili žádný vodní sprej, který by se rozprostřel, ale prostě olejová tekutina, kterou si stříknete do krku a ta potom teda stéká do krku a to mi moc příjemné nebylo..Možná to bylo i tím, že jsem těhotná a ten pocit mi prostě příjemný dvakrát nebyl.

Nicméně, musím říct, že tato olejová konzistence, dle mého, mnohem lépe pokryje sliznici účinnými bylinnými látkami a výsledek, pozitivní, je díky tomu dopředu zaručen. S výrobky Silvanols jsme byli moc spokojení a opravdu celé naší rodince moc a moc pomohli.

Mamča Ivča

Čti celý článek
snezenka123
23. bře 2018
TĚHOTENSTVÍ...
To je když si dáte s chutí k obědu domácí sekanou... a za pár hodin, když si na té samé sekané pošmakuje vedle vás váš muž, a vy máte co dělat, aby jste se nepozvracela:joy:
Zobraz celou zprávu
snezenka123
23. bře 2018
No a aby toho nebylo u nás doma málo, těch marodů, další účastníci zájezdu rýma a spol, jsme já a mlj chlap. Což o to, rýma je zatím relativně malá, ale ten krk! Vyzkoušela jsem já i on sprej do krku #test_silvanols a musím říct, že mě překvapila konzistence. Není to sprej vodní, na který jsme většinou zvyklý, ale na olejové bázi. Což mě trochu zaskočilo. Pomalu stéká do krku, jak je hutný, což mi teď v těhu trošku vadí:slight_smile: ale zase na druhou stranu neštípe, ani nijak nedráždí.
Chlap mi na otázku, tak co? řekl, prosté "dobrý". Takže dobrý:slight_smile:
Zobraz celou zprávu
snezenka123
23. bře 2018
#test_silvanols dcerka si sprej do nosu oblíbila a dýchá se jí mnohem lépe:slight_smile: Hurá, vypadá to, že rýma ustupuje:slight_smile:
Zobraz celou zprávu
snezenka123
22. bře 2018
Nejstarší dceru skolil nějaký moribundus, a tak je teď hlavní testovač na #test_silvanols sprej do nosu:slight_smile: říká mi..mamííí to je ale síla:slight_smile: kapky jsou opravdu "intenzivní" a řekla bych, že pomáhají, dcerka si je moc chválí:slight_smile:
Zobraz celou zprávu
snezenka123
22. bře 2018
Užívání ascorutinu v těhotenství? prosím jak užíváte? kvůli špinění jsme k utrogestanu nasadila před týdnem ascorutin..3x denně 2 tbl.
Je to mnohem lepší, a dnes když jsem si chtěla koupit znovu v lékárně ascorutin, lékárnice mi řekla, že v těhotenství se nesmí..na příbaláku to taky píšou, což vím, že se kryjí, ale že se má užívat maximálne týden..
Jak jste na tom vy co ho užíváte? někdo i dlouhodobě? v jakých dávkách? Mě lékárnice řekla, že v těhotenství by se nemělo moc vit c, který ascorutin obsahuje..ale přitom tělo nadbytek vit C vyloučí, ne?
Zobraz celou zprávu
snezenka123
21. bře 2018
#test_silvanols hurááá nejmladší se rýma zlepšuje! je to fakt zázrak:slight_smile:
Zobraz celou zprávu
snezenka123
21. bře 2018
Zítra ráno mě čeká kontrolní utz, od začátku těhu stále špiním, a před pár dny bylo i slabé krvácení, tak mám už teď strach i obavy, jak to dopadne. V lednu jsem měla potrat( anembryomola)takže teď je to prostě takový celý opravdu o čekání a trpělivosti. Vím, že musím myslet pozitivně, a věřit... A věřím! Ale jako bych si bála se připouštět, občas, že jsem vůbec těhotná, aby potom ta bolest nebyla třeba taková, jako když se na tohle těhotenství upnu..nevím, zda mě chápate a měla jste to některá taky tak v těhotenství po potratu..Jak jste to zvládali psychicky a jak jste se k tomu stavěli? obzvlášť , pokud byli ještě i navíc nějaké komplikace(špinění atd.)
Beru utrogestan 2-0-2 a ascorutin a snažím se odpočívat. Jsem dnes 5+4tt
Zobraz celou zprávu
snezenka123
Zpráva byla změněna 21. bře 2018
Dcerka vyzkoušela sprej do krku #test_silvanols a abych byla s recenzí spravedlivá, chuť si moc nepochvalovala, ale to víte, je to dítě, a co nechutná, jako čokoláda, tak to rpostě není dobrý:grinning:
Ale aplikovala si jej sama, takže manipulace se sprejem je jednoduchá a zvládne v pohodě i samo dítko.
A říkala, že cítí, že je krk lepší. Říkala jsem jí, že je to bylinný sprej, a bylinky má moc ráda, sami si je sbíráme, sušíme na půdě a potom si z nich vaříme čajíky:_)
Zobraz celou zprávu
snezenka123
20. bře 2018
A nejstarší z mých dítek, včera vyzkoušelo sprej do krku#test_silvanols Jako snad každou zimu, má angínu:frowning2: a přišla s tím, že ji škrábe v krku...tak jsme nastříkali sprej a uvidíme:wink:
Zobraz celou zprávu
snezenka123
20. bře 2018
Naše nejmladší testovala včera #test_silvanols sprej na rýmu, na vatové tyčince a dopadlo to skvěle:slight_smile: moc se jí líbilo, jak krásně voní:slight_smile:
Zobraz celou zprávu
snezenka123
19. bře 2018
Holky, je tu některá, co je po konizaci a v otěhotnění potom měla třeba problémy se špiněním?(právě třeba kvůli tomu čípku?)
Já byla na konizaci před více jak 2 roky ale čípek mi "srostl" a zjizvil se a rozšiřovali mi ho pod narkózou před 4 měsíci..nyný jsem těhu a od začátku špiním, spíš po velké..nemůže to mít souvislost s čípkem? nesetkali jste se některá s tím?
Zobraz celou zprávu
snezenka123
19. bře 2018
A dneska zkusí #test_silvanols sprej do nosu naše nejmladší..s bráchou si tu rýmu fakt přehazují jako vidle s hnojem:grinning: natřu na tyčinku vatovou a uvidíme, jestli mě nekousne, až budu vytírat nosánek:grinning:
Zobraz celou zprávu
snezenka123
19. bře 2018
Tak jelikož stále naše rodina bojuje s rýmou, první, kdo měl tu čest vyzkoušet #test_silvanols přípravek na rýmu silvanols, byl můj chlap. Trpívá na rýmu, kdy ho bolí čelo a má ji jakoby zastydlou.
Zkusil kapky, které teda opravdu prý protáhnou, a já to vyzkoušela hned také...
A musím říct, zázračná síla přírody. "Protáhnou"opravdu dokonale a máte pocit, jako by byli vánoce a silná a nádherná vůně vánočního stromečku je tu s vámi, v podobě éterických olejů obsažených v kapičkách.
Chlapovi se ulevilo, protože cítil, jak se mu uvolnil nos a hlavně se mu hned lépe dýchalo:slight_smile:
Zobraz celou zprávu
snezenka123
17. bře 2018
Dnes začínám 6 tt, beru utroš 2-0-2, ascorutin, protože jsem celý týden před ms slabě krvácela. Po utroši to přešlo v sem tam zašpinění...no a včera ráno trocha růžového výtoku..a jelikož mě trápí kvasinky, na noc jsem si dala, stejně jako před dvěma dny tetraboraxovou globuli...a ráno vložka od rozpuštěné globule a světle růžová..světle růžový výtok pokračuje a já nevím, co se děje...v minulém těhu co nedopadlo v 7tt jsem i přes utroš(ale nižší dávky 1-0-1)začala po 14 denním užívání(a to jsem celou dobu nešpinila)začala hnědě špinit...a pak se to potvrdilo..že se mimís přestal vyvíjet už na začátku těhu...
až ke konci mi brali krev(plod stále nebyl vidět-jen prázdný gestační váček)na porovnání...měla jsem tehdy ve středu 16 000 a v pátek 24 000, takže jim už bylo jasný, že je to blbý:-/
Nyní jsem byla na krvi v 4+2 a byla 124 a v 4+4 391,92...takže hcg roste krásně, oproti minule..
Ale bojím se toho růžového špinění, co najednou přišlo...
Já vím, že je to BUĎ A NEBO NIC..a nezbývá , než jenom čekat...ale chtěla jsem se zeptat, zda nemáte podobnou zkušenost s dobrým koncem:heart:
Zobraz celou zprávu
snezenka123
15. bře 2018 Čtené 151x

Tak, jako je každá z nás jiná, i každé jiné je naše těhotenství..

Ať je první, nebo páté jako teď u mne...jestli je plánované, dlouho očekávané, a nebo naprosto nečekané a nebo i  tak nějak třeba i nevhod.

Ke třem těhotenství, z kterých už mi běhají děti po světě, se bohužel přidalo jedno, s andílkem, co je pro změnu na nebi. To těhotenství bylo právě neplánované, z tatínkovi strany i zprvu hodně nechtěné:frowning2:

Byl to od počátku prostě jeden velký stres, nechat si dítě, nebo ne, potom jsme se rozhodli , že ano, a věřte mi, že pro mě, jako pro mámu tří dětí to bylo snad nejhorší období v mém životě. A i když by to bylo chlapovo první dítě, byl z toho tak mimo, že si prostě na tu myšlenku, že bude tátou, musel zvykat  asi ho to stálo hodně sil..ale i když už se s tím zázrakem smířil, a začal se možná už i těšit, začala jsem špinit i před utrogestan, co jsem užívala a po několika kontrolách, utz a odběrech se potvrdilo, že miminko se přestalo vyvýjet hned někdy na začátku a rostl jen prázdný váček, bez žloutkového a bez embrya.

Už v těhotenství jsem se cítila "jinak" než s dětmi, když jsem je čekala, prsa mě začala bolet až po užívání utrogestanu..špatně mi nebylo a kafe mi pořád chutnalo(v každém těhu jsem ho přitom nemohla ani cítit).

Jakoby bych vnitřně cítila, že to prostě není dobré. 

Intuice.

V mém případě se to potvrdilo. 

Pořád jsem si říkala, že je to tím, že chlap to dítě nechtěl, a viselo to jakoby pořád ve vzduchu...prostě to bylo takové "jiné" a jakmile jsem začala špinit, vnitřně mi to našpetávalo, že to není ok.

Utroš jsem brala dál, ale už se řešilo odběrama to, jak se to mimi vyvýjí a co bude následovat..

Nedopadlo to, a já po zjištění , že krev neroste a mimi furt ve váčku není a to už bylo 

5+5..jsem utroš vysadila..a za další týden v 6+5 váček už byl velká na 8+2 ale stále bez mimi..dva dny na to proběhl potrat, vyvolaný.

Po potratu to bylo bolestivé, pro nás oba, ale myšlenka na další a už prosperující těhotenství, hlavně mě, držela nad vodou.. I když chlap o tom nemluvil, viděla jsem na něm, že jemu je to taky líto. A sám mi řekl, že určitě budeme mit spolu jiné miminko a všechno už bude v pořádku.

Po měsíčkách jsem otěhotněla. A nebylo to tak, že bychom se nějak extra snažili:slight_smile:Milování máme rádi, ale ohledně ochrany jsme to řešili tak nějak sporadnici, pár dní po ms jsme se nechránili..potom jsme volili přerušovanou, antikoncepční krém..jelikož chlap se bál, že do toho hned vlítnu a měl strach, že by to bylo brzo po potratu. Asi se v něm i pořád bilo to, jestli už teda to dítě teď a nebo třeba až za pár měsíců, až si to všechno "sedne". Potom jsem chtěla užívat zase ten krém a on nechtěl a milovali jsme se do konce...

Už tři týdny po ms jsem začala slabě krvácet..takže jakoby týden před ms( Bylo to občasné a přesně takhle začalo i moje minulé těhotenství..)

Moje příznaky ještě před // byly:

Nad ránem jsem se začala budit, a už neusnula, což byl u mě jasný příznak i minule. Prsa mě začala bolet víc a víc. Břicho mě bolelo, ale prostě "JINAK".

Hlavně jsem byla hrozně nervozní a podrážděná a když mě ráno chtěla dcera pohladit po ruce tak jsem myslela, že si snad kousn:grinning:prostě takové jiné podráždění..já před ms moc náladová nejsem..ale tohle bylo prostě takové víc intenzivní. 

Dále nafouknutí, což bývá i před ms...ale "vyrostlo mi břicho". Prostě 5.těhotenství je znát už snad ještě před //:slight_smile: neuvěřitelné, ale nemohla jsem ho ani zatáhnout.

Taky nechuť k milování.

Bolest v kříži jako při ms.

A chuť na sladké..což mívám taky před ms..ale zdálo se mi o tom, že jím dortíčky, což mívám, jen když jsem těhu, že jím i ve snu a u poslední dcery jsem zase ještě před // ve snu jedla koláče a koblihy a hned mi to bylo jasný:slight_smile:

Takže že by zase holka?:slight_smile:

No a jelikož pořád probíhalo takové to slabé občasné zakrvácení, moje nervozita stoupala, furt jsem čekala, že se to rozjede, říkala jsem si, že budď je to zase těhu a nebo přišla ms o týden dřív...jakmile to začalo růžovým výtokem(sobota) dělala jsem test(v neděli) Prostě jsem si říkala, že jsem těhotná ale ..test úplně bílý.

krvácení/nekrvácení pořád pokračovalo..ve středu jsem test opakovala a zase bílo.

Můj pocit, že jsem těhu ale stále přetrvával.

V pátek jsem udělala test znova, a hle!

Miniaturní slabá čárka, duch okem sotva viditelným,ale já jsem věděla, že se mi konečně potvrdilo, to, co jsem cítila, že nejsem blázen:slight_smile:

V sobotu jsem udělala v termínu ms digi test a bylo tam + 1-2:slight_smile:

V neděli jsem zopakovala test, a zesílil:slight_smile:, stejně tak i další, úterní.

Můžu vám ale říct, že můj strach a nervozita byly při každém testování obří! Nemohla jsem se ani vyčůrat a klepala jsem se jako ratlík, ten digi jsem dělala dokonce ve 2h ráno!

Ale stres a strach pokračoval, jelikož pořád bylo občasné slabé zakrvácení/špiění..

V pátek, hned po slabém duchovi jsem volala dr. zda mám pro sichr nasadit utrogestan.

A fakt jsem měla dilema, abych zase nepodporovala těhotěnství, co by se špatně vyvýjelo...ale něco uvnitř mě mi říkalo, že je to správné.

I sám dr.mi řekl, že pokud to má špatně dopadnout, dopadne to i navzdory užívání utrogestanu.

V pondělí jsem šla na krev a dle ms jsem byla 4+2tt..hodnota 124

Ve středu byla hodnota v 4+4tt   391,92

Strašně moc se mi ulevilo.

Při posledním těhu mi krev pro  srovnání růstu HCG  brali až ke konci(a ve středu to bylo 16 000 a v pátek 24 000)Takže rostlo,ale ne dvojnásobně, což mi už tehdy řekli, že prostě není úplně OK..

Takže shrnuto, podtrženo. 

Vím, že máme před sebou ještě dlouhou cestu, a že před každým odběrem bude strach a nervy..ale věřím, a musím věřit, že to tentokrát dopadne dobře. A dopadne!

Po potratu, je každé další těhotenství stresující pro těhulku mnohem víc, než v normálním těhu, před ketrým nebyl předtím potrat..Už to vím. Dřív jsem svá těhotenství prožívala také s obavami,ale s vnitřním klidem, že to prostě bude dobrý.

A tenhle vnitřní klid se potom hledá a udržuje strašně těžko.

Ale ty miminka v bříšku nám za to stojí.

Pokud jste na tom podobně, jako já, tak věřte, že v tom nejste sami a že vás chápu. A že i když je to težký, věřím, že za pár měsíců budeme držet ta naše miminka v náručí:slight_smile:

DRŽÍM NÁM VŠEM PALCE A POSÍLÁM HODNĚ SLUNÍČKA, NEJEN VÁM, ALE MIMINKŮM DO BŘÍŠKA:slight_smile:

Čti celý článek
snezenka123
14. bře 2018
A tady to je on, mého srdce šampion, nejen, že obal je moc hezky oku ladící, tak musím říct, že voní i přes krabičku. A jak!? Náádherně, bylinkově,ale žádná vtíravá vůně, ale jemné pohlazení. Už se těším na užívání #test_silvanols
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
snezenka123
14. bře 2018
Jupííí, včera dorazil náš velký spasitel a přítel v boji proti rýmě #test_silvanols a celá rodinka se těšíme, až jej vyzkoušíme:slight_smile:
Zobraz celou zprávu
snezenka123
13. bře 2018
Svádím boj sama se sebou a nevím, jak dál...
V lednu jsem potratilav 7tt(potrat vyvolaný tabletami)protože se mimi nevyvíjelo..rostl jen prázdný gestační váček, brala jsem utrogestan i když jsem neměla špinění, ani krvácení, ale i přes užívání jsem po 14 dnech začala špinit..a potvrdila se diagnoza.Krev mi brali na porovnání až týden před verdiktem, a už bylo jasno:-/že se nezdvojnásobuje jak by mělo...
Nyní jsem těhotná..a stejně i jako v minulém těhu jsem týden před ms slabě krvácela sem tam, skoro týden..po pozitivním testu (duch den před ms)jsem volala dr.co dál, na utz by stejně nc neviděl, a doporučil mi brát utrogestan, že by měl pomoci s tím občasným slabým zakrvácením.
Beru ho, je to lepší, ale občas zašpiním, většinou po velké:-/světle růžově/světle hnědě..
Včera jsem nasadila i ascorutin.
Podle ms jsem včera v 4+2tt měla z krve 124 j.HCG, zítra jdu na další odběr..a podle toho se asi rozhodně, co dál.
Jestli dál brát utroš, nebo ne...po minulé zkušenosti, kdy se těhu udržovalo možná i díky tomu utroši, a třeba bych bez něj potratila sama jsem si řekla, že v dalším těhu už nic nechci(ale moje diagnoza ANEMBRYOMOLA nekončí vždycky samovolným potratem..a většinou se stejně musí ukončit kyretáží..)takže kdo ví...
A jak jsem si řekla, že už žádné hormony brát nebudu a nechám to na přírodě, jsem slaboch:frowning2:a stejně jsem sáhla po utroši jako po spasení...mě sám dr řekl, že za 14 dní, už budeme vědět, jestli je to ok, a podle toho se utroš vysadí...až uvidí jak to bude vypadat na utz.
Říkám si, co když je ten utroš třeba teď potřeba?otěhu jsem teď po první potratové ms..která trvala se špiněním a slabým/silným krvácením skoro 14 dní..a třeba sliznice nestihla dorůst a proto to občasné špinění...
Mám strach, že to zase nedopadne, navíc ale tak nějak vnitřně cítím, že to bude ok...musím prostě čekat a doufat...omlouvám se za román, potřebovala jsem se z toho vypsat..vám, holky. Určitě jste si prošli něčím podobným a chápete mne...:frowning2:
Přidávám fotky testů...pátek/neděle/dnes-úterý
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
snezenka123
28. led 2018
Moje malování 5 fotek
snezenka123
8. led 2018
Tak aby toho všeho nebylo málo, dnes na kontrolním utz se po čtvrtečních podaných tabletách na vypuzení nevyvíjejícího miminka přišlo na to, že sice gestační váček je pryč, a těhotenské tkáně asi taky,ale napsali mi do zprávy v děloze nehomogenní obsah nejvýše do 15 mm...
Píchli mi injekci methylerdometrinu a dali kapky Cornutamin(3xdenně 30 kapek)
Za týden kontrolní utz a když tam bude pořád krev, jdu na revizi...ach jo:frowning2:
A to jsem si myslela, že se vyhnu revizi těma tabletama...
Prosím, máte zkušenost s těmi kapkami??pomohly vám? mě akorát bolí tak po injekci víc břicho, ale nepříjde mi, že bych krvácela víc, než předtím...:confused:
Zobraz celou zprávu
snezenka123
7. led 2018
A když jsi odešla...napsala jsem tuhle...

Prázdno, co v sobě nosím
za úsměvem skrývám.
Jak moc se trápím
oči k nebi vzpínám.

Bylo jsi u mě, mé malé miminko
nyní jsi andílkem, na nebi, hvězdičko!

Bylo to krátké, však na věky věků
nezapomenu nikdy, ani na vteřinu času.

Žes bylo mou součástí, duše i těla
že milovat tě nepřestanu, co budu živa.
Zobraz celou zprávu
snezenka123
7. led 2018
Báseň co jsem napsala pro svoje miminko, když bylo ještě v bříšku, ale bohužel, vzdalo to..
Za obzor zachází sluníčko
ty se však ničeho neboj, má dceruško.

Moje srdce, už teď bije jen pro tebe
ty jsi mé slunce, v temnu svit,
tys má naděje!

Jsi malý andílek s pohledem nevinným
zpočátku nezvaným, vlastně i nechtěným.

Odpusť mi lásko má, v bříšku schovaná
za moje myšlenky, za slova ošklivá.

Odpusť mi strach, všechny mé pochyby
vím, že jsi už naše a že jsi bez chyby.

Všechno máš před sebou, moje maličká
budu tu pro tebe, navždy tvá mamička.
Zobraz celou zprávu
snezenka123
5. led 2018 Čtené 567x

Nikdy by mě nenapadlo, že mě tohle potká...že budu muset prožívat taková muka, jak psychická, tak fyzická.

Tohle moje těhotenství, čtvrté, nebylo plánované.

Přišlo nečekaně, a způsobilo šok, ale nečekala jsem, že bude tak velký, hlavně u partnera...

Můj přítel, je ten nejlepší člověk, jakého jsem kdy poznala, a to ze mě nemluví naivní zamilovanost, či růžové brýle, ale zkušenosti a životní útrapy, co mám už za sebou. Prostě je to muž s velkým M, čistým a velkým srdcem, tak velkým, že si nejen zamiloval mě, jakožto matku tří dětí, ale jeho láska dokázala pojmout i všechny ty moje tři poklady.

Po dvou měsících jsme si řekli, že se sestěhujeme a začli jsme spolu žít, jako rodina se vším, co k tomu patří:slight_smile:

A potom, náhle přišlo tohle těhotenství. Neplánované. Absolutně nečekané.

Po prvotním šoku mi přítel po třech dnech oznámil, že to dítě nechce:frowning2:že už takhle jsme velká rodina a jelikož byl dlouho před námi sám, byl zvyklý na svůj režim starého mládence a vyhovovalo mu to. Najednou jsem mu vkročila do života já s třemi dětmi, kteří svým smíchem a křikem vyplnili velký prázdný dům do posledního centimetru čtverečního...

Vůbec jsem nečekala takovou reakci a úplně mě to dostalo na kolena. Jako by se mi zhroutil celý svět...řešili jsme to dva dny...mluvili o tom, nicméně, stále stát za svým, nechápal, proč tolik trvám na tom, si dítě nechat, já zase nechápala jeho argumenty, že by chtěl až tak za dva-tři roky...Nakonec mi víceméně řekl, že to 4 dítě (byť by bylo jediné a vlastní)by prostě neustál, a že buď půjdu na potrat a nebo půjdeme od sebe.

Vím, dnes už vím, že z něj mluvil strach, z toho všeho co by nastalo...A já souhlasila...vyčerpaná z dlouhých rozhovorů, vyčerpaná z toho, že nechci přijít o člověka, kterého miluji...a brečela jsem. Brečel i on.

Oběma nám došlo, že tady neexistuje kompromis...musí to být buď tak a nebo onak.

Ráno poté, co padlo rozhodnutí, a miliony slz...mi řekl, ať si to nechám, že to nějak zvládneme  a že mě miluje a nechce, abych se trápila...

Přesto jsem měla smíšené pocity...Nedostavila se ani úleva, taková jakou bych čekala. Mezi námi viselo ve vzduchu to, že on dělá něco, co nechce...a není z toho nadšený..což mi bránilo se radovat, a těšit se na ten náš zázrak...

Následovaly konroly u dr. 

Váček je v děloze...hurá.(4+4tt)

Za 5 dní  na ko. Váček vyrostl...kontrola za 14 dní a dle mého gynokologa už jistě bude i srdíčko...jenže pár dní na to5+6tt jsem začala i navzdory Utrogestanu co jsem užívala, špinit. Jela jsem na gynekologii do nemocnice, kde mi udělali utz a zjistili, že váček zase vyrostl, ale je PRÁZDNÝ...Žádný žloutkový váček, žádné embryo...Vzali krev na kotrolu hladiny HCG a za dva dny jsem měla dorazit znova na odběry...hladina se zvýšila, ale ne o moc...z 16 770 na něco přes 24 000...rozhodující měl být utz a odběry krve 2.1, kdy jsem měla být dle ms 6+5...

Nejdřív jsem šla na utz, kde mi to bylo okamžitě jasný, že moje modlitby byly naprosto zbytečné...stále prázdný gestační váček, který už vyrostl na velikost 8+2tt(přitom dle ms 6+5)za tři dny mi dali termín na kyretáž...

I když už jsem to tak nějak čekala, že to zřejmě nedopadne dobře, jelikož jsem pořád špinila, což jsem ani u jednoho těhotenství neměla...stejně mě to sebralo...brečela jsem už v nemocnici...nešlo to zastavit...Doma, když přítel přijel z práce, znova. Řekl mi, že ho to moc mrzí, pevně mě držel v náručí, když jsem plakala, utěšoval se, omlouval se a řekl:" neboj, budeme mít spolu jiné miminko"...Trošku mě to uklidnilo, vidina našeho společného miminka...ale zároveň i strach, co když se to bude zase opakovat...

Bylo to opravdu těžké, jak psychicky, vědět, že to nevyšlo a proč??!!

Ale i fyzicky, nevolnosti jsem měla jako v těhotenství, chutě/nechutě, bolestivá rostoucí prsa a o břichu, které mi v tomto 4. těhotenství začalo růst snad už po pozitivním testu...

Nechtěla jsem podtoupit znova kyretáž, protože jsem na ní byla před dvěma měsíci z důvodu rozšíření čípku, jež mi po konizaci před dvěma lety srostl, až téměř zarostl:-/ a s tím i udělali kyratáž..prý standartní postup.

Proto jsem si vyhledala na jaké bylinky mohou vyvolat třeba stahy dělohy, jelikož už jsem právě špinila, říkala jsem si, že by se to mohlo třeba rozjet samo...Nic. Nepomohli ani různé směsy bylinek, ani horký svařák a vařící vana...Přála jsem si, aby to odešlo alespoň samo...bez narkozy, desinfekce, operačních nástrojů a mnoho rizik s tím spojených...

Nakonec jsem volala do nemocnice, že nechci podstoupit klasickou kyretáž, a že přeci musí existovat nějaký způsob, injekce, co by se dala použít, aby se to odplavilo. Po poradě dr.s primářem mi byli na můj souhlas písemný, s provedením vkonem, podány tablety (3 ks)a za další tři hodiny další 3 kusy...

Musím říct, že už bych do toho NIKDY nešla.

Už pár minut po rozpuštění tablet mě začalo bolet břicho..bolesti byli silnější s ubíhajícím časem, cestu domů autem jsem myslela, že ani nezvládnu.

Hned co jsem dojela domů jsem začala krvácet(asi hodinu po tabletách) a vypadl ze mě první a asi největší kousek..zřejmě ten plodový váček:frowning2:

Bolesti ale přesto začali být mnohem a mnohem silnější a dvě hodiny po už jsem pomalu lezla po zdi a kroutila se v bolestech...bolel mě žaludek, střeva se mi kroutila a tak jako při všech porodech i tentokrát jsem zažívala křížové bolesti... bolesti přicházeli jakoby v intevalech a nabývaly na síle, tak asi, jako klasické kontrakce. V těch největších bolestech jsem si musela vzít další tři tablety a měla jsem co dělat, baych to udělala, věděla jsem, co bud ezase následovat, ale na druhou stranu jsem věděla, že je to potřeba, aby to proběhlo až do konce a s úspěšným vyčištěním.

Po těch dalších třech pilulkách mi začalo být i zle od žaludku, k  průjmu se tak přidalo i zvracení, zimnice, třesavka, a silné bolesti, to už jsem si vzala i dva 400 brufeny, ale stejně jsem se svírala v ohromných bolestech a knourala. A to nejsem žádná cíťa. Mám za sebou tři porody, ale tohle....to byl opravdu hnus.

Je pravda, že moje dva první porody proběhly úplně jinak, bolely, ale tak nějak přirozeně, a snesitelně, kdežto třetí porod mi vyvolávaly, a byl sice rychlý, ale bolesti nepřirozeně velké, silné a kruté(už nikdy bych nechtěla zažít vyvolávaný porod...ani potrat)

Přítel mi několikrát chtěl volat záchranku, když viděl, v jakém jsem stavu...chtěla jsem to vydržet a zkusit to zvládnout, což se nakonec i s jeho psychickou pomocí podařilo. V těch největších bolestech mě pevně držel v náručí, vodil mě na záchod, protože jsem těma bolestma ani nemohla pomalu chodit, hladil ve vlasech, přikrýval mne, pečoval a měl o mě hrozný strach...došlo mi, co už jse věděla dávno, že tohle je můj chlap, co by stál při mě a bránil by mě do posledního dechu...za poslední týdny jsme si jako pár prošli zkouškou. Myslím, že oba dva jsme si prošli bolestí, jak duševní, tak v mém případě i tou fyzickou.

Věřím, že nás to stmelilo, a že  nás do budoucna čeká odměna v podobě očekávaného, radostného a zdravého, donošeného miminka....

I když ztráta pořád bolí, nejenom fyzicky, ale i psychicky...pořád se musíme dívat dál. Do budoucnosti a veřit. 

Věřit, že po špatném příjde to krásné. Zasloužené štěstí:slight_smile:

Čti celý článek
Strana
z 2
Předchozí Strana
z 2
Další