Holky, tak jméno pro případnou holku mi neprošlo ani jedno...
Aloisie, Antonie, Františka...ani jedno chlap v případě holky nechce...
Přišel s návrhem Běla,ale to nechci. Máme doma Bětku. A volat Běto a Bělo se mi teda nazamlouva,ani to jméno samotné...
Já bych si přála k holkám nějaké staročeské... mám Stázku Bětku, Josefinku.
Kluka Pepíka.
Pro tohle Mimi v případě že to bude kluk máme jasno, Antonín.
Chtěla bych jméno co není moc časté,a dá se s ním pracovat...
Já chtěla Antonína pro třetího, to je krásné! My máme Ladu 😉
Napadla mě Anežka aha koukám,že nejsem první. Docela se mi to jméno i líbí Anežka a Alžběta je celkem hezký.
@maruskakaras Lada je super jméno 👏
Justýna, Lada, Anežka je moc hezké...
Já strašně chtěla Anežku, ale bohužel to neprošlo 😟
Apolena, Anděla, Cecilie, Dorota, Livie, Emílie, Lada 🙂
Já moc chtela Mariánku 😍 neproslo
Alžbětu máme, Anastázii také, říkáme ji Stazko. Nu a Josefinku.
Anežku má švagrová, Štěpánku také...
Líbí se mi Dorotka. Ale je mi jasné že ji všichni budou spojovat s Machalovou 🤦
A jak říkáte Dorko?Dory??
Aby se to právě hodilo k holkám. Když na ně zavolám.
Stázko, Bětko,Pepí (Josefí)
Amalie,Emilie, Dorota, Johana,Rozalie, Apolena, Magdaléna, Leontyna,Julie, Mariana,Evelina, Marie, Anděla,
a co jako maj Klusovi to jmeno, Jenovefa?Se mi libi jak ji rikaji Jenufko🥰
@romanka30 Anastázie je moje první dcerka ♥️
@makynaeliska už máme Josefinku,to by se pletlo
@snezenka123 Dorotce říkáme většinou “celým jménem”, tedy Dorotko, případně Dori nebo Dorýsku. Par “vtipu” na Machalovou bylo, ale to me nechává fakt v klidu. Dorotka byla třeba i v pohádce Anděl pane, a je i pohádka Dorotka a papousek
Apolena, Cecílie, Dorota, Emílie, Jenovéfa, Mariana, Matylda, Meda, Rozálie....
Ja bych chtela Ludmilu. Muz je bohuzel silne proti.
Ještě se mi k zmíněné Anežce líbí Teodora ( Theodora), Nina, Žofie. Naše mudra je Eleonora a říká si Noro 🙂, to je taky celkem zajímavé jméno.
@snezenka123 Elvíra? 😉
@snezenka123 Mladší dcera je Dorota, říkáme jí Dorotko, Dorinko, Doruško, Dorotečko, Dori, Dorotíčku 😁 Starší je Rozálie - Rozárka, Rozinka, Rozulka, Rózička, Rózka, Rozulín 😁 Další holčička by se jmenovala Magdaléna, pak se nám líbí ještě Josefína, Apolena, Johana, Mariana...Kluk u nás bude jedině Václav, ale Toník je taky krásné 🙂
Vcera večer mi chlap ukazoval jména, co vybral on. Překvapil mě.
Bylo tam...
Zora
Elena
Helena (to byla moje babička, ale jak ji říkat?Heli? Helčo??🤔
Květoslava (to je hezké,ale jak ji říkat?Květo-nebo Slávko)
Jindřiška
Slávka
A pak další asi tři, a ty už si nevzpomenu.
Nicméně už byl svolnejsi na tu Františku..
@vetyver Doubravka se mi líbí, ale nenapadá mě zkrácená verze jména 🤔
@vetyver to samé Jindřiška. Tam je oslovení Jindro,a to mi přijde jako na kluka...
U Doubravky navíc by byla asi chudák...tohle jméno se dá hodně zhanlivet...Doubravko-Bradavko apod...což je škoda 🤦
@snezenka123 hele děti si pohaněj jakýkoliv jméno, na to bych nekoukala. Faktem ale je, Zem Doubravce se bude moct říkat leda Doubravo, Doubravko, Doubi, Bravko, Bravi...to mi přijde zvláštní. Ale možná jde jen o zvyk. Já bych asi Doubravce říkala Bravko 🙂
@snezenka123 Jindřišce bych říkadla klidně Jiři 🙂 pak člověk přijde na různé tvary.. Máme Hanu a že jí budu říkat i Haňulínka by mě nenapadlo ;)
@maruskakaras právě, dá se ošklivě říct na hodně jmen. Právě. U té Doubravky je to jméno těžko rozdělitelné. Ale volat na dcerku Braví...nebo Doubí i mě přijde zvláštní...
@sayast Helenka byla babička 😊
@snezenka123 to by bylo krásné ☺️. To se mi moc líbilo, ale neproslo
@snezenka123 Doubravce se říká i Dorko 😉
Jinak Květoslavy znám. Květuška, Květulka, Květka, Květula i Kvíťa se jim říká 🙂
@snezenka123 Teď na mě na FB vyskočilo, že má dnes svátek Květoslav a že je to česká podoba jména Florián. Tak mě místo Květoslavy napadla Florentýna. Taky zkráceně Týnka jako ta Leontýna, kterou jsem psala výš. (nebo taky Justýna, Kristýna,... 🙂)
@snezenka123 zorka je krásná začala se mi líbit od loňska. Dcerku máme Šárka. Takže Šárka a zorka by bylo fajn ale další už nehrozí. A kluk Richard.
A co treba Antonie -Tonička? To je taky hezké.