Snížení alimentů kvůli mzdě. Může manžel zažádat?

7. zář 2022

Ahoj holky, manžel plati alimenty na 2 děti - 12tis, (myslím ze to je asi nejvyšší možná částka dle tabulky), takto se to nastavilo před cca 4 lety. Teď má o nějaké tisíce menší výplatu. Má otázka zní - muže žádat o snížení alimentu prave kvůli nižší mzde? Nebo vlastně je “riziko” ze by nakonec musel alimenty ještě zvýšit když děti jsou o 4 roky starší a tim pádem “dražší”?
Děkuji moc

lencaa11
7. zář 2022

Pokud má menší vyplatu než měl když se dělal výpočet tak má možnost si podat snížit výživné pokud jeho mzda mu na to nestačí pak záleží na soudu jak se k tomu postaví

ee.liska
7. zář 2022

Kolik je dětem? Jinak souhlasím s
@lencaa11

elesse
7. zář 2022

Riziko urcite je, deti jsou starsi, maji vyssi vydaje, zaroven soud bude zkoumat proc doslo k poklesu prijmu

j.a.n.i
7. zář 2022

Myslim, ze je podstatné kolik je detem a proc mu klesl prijem. A predjimat vyrok nasich soudu bych si netroufla.

krisstina93
7. zář 2022

Těžko říct, záleží o kolik a proč mu ten příjem klesl. Známý třeba taky žádal k snížení příjmu a vyšlo mu to, ale on se vracel pracovat z Německa zpátky do Čech, takže ten propad příjmu byl celkem znatelný.

autor
7. zář 2022

Dětem je teď 10 a 12 a příjem klesl, protože nejsou žáci -> nejsou hodiny (učitel ZUŠ)

zuzangel
8. zář 2022

Ty jo tak 12tis mi přijde dost, i jako učitel ZUŠ.
Každopádně držím pěsti ať to vyjde 👍 a co tak stridavka, tu nechtěl?

autor
8. zář 2022

@zuzangel odkyval co a jak a kolik chtěla ex

j.a.n.i
8. zář 2022

A to uz jste tili spolu, když to odkyval?

autor
8. zář 2022
autor
8. zář 2022

@j.a.n.i to se do výpočtu alimentu připočítává i můj plat? Resp rodicak? Vždyť já s jeho detma nemám nic společného… 😳

moudivlacek
8. zář 2022

Alimenty a nová rodina

Založení nové rodiny se projevuje na výši alimentů. Pokud plátce výživného založí novou rodinu, kde sdílí domácnost s novým partnerem, sníží se tím (ve většině případů) jeho náklady. Příjmy nového partnera se započítávají do příjmů plátce výživného, protože se tím zvyšuje životní úroveň plátce a měla by se zvýšit i jeho dítěte z předchozího vztahu. Pokud povinný nesdílí domácnost se svým novým partnerem, pak se příjmy tohoto partnera nezapočítávají a výše výživného se nemění.

moudivlacek
8. zář 2022

staci juknout na net, samo vse je individualni, na nic neni tabulka bude to tak a ne jinak, ale zapocitavaji se prijmy, pokud zijete v jedne domacnosti...

autor
8. zář 2022

@moudivlacek no to mě potes 🙄🤦‍♀️ Takže z mého platu mám sponzorovat i jeho děti…

Dekuju moc za odpovědi, to teda žadat nebudem, dopadlo by to ještě hůř…

moudivlacek
8. zář 2022

jako jsou to deti vaseho partnera/manzela, proste tak to je, jak rikam muze to dopadnout tak i tak, znate ceske soudy, ale prihlizi se k potrebam ditete a k jeho zivotni urovni, coz kdyz se sectou vase prijmy ve spolecne domacnosti, tak muz ma nyni vic, nez kdyz byl sam

moudivlacek
8. zář 2022

spis se divim, ze jako uciteli Zus, kde ty platy nejsou nijak zavratne, mu priklepli takove alimenty

autor
8. zář 2022

@moudivlacek to i já… taky učím a znám ten plat

autor
8. zář 2022

@moudivlacek jako chápu pointu… ale zase má další dítě malé a další na cestě - to asi nikoho nezajímá - myslím soud - jakoze “neměl ses rozvádět, takže plať dle “tabulek” a další děti si živ jak chceš”…

zuzineckah
8. zář 2022

Hele zase buď trochu objektivní… taky věděl, ze už dvě děti má a s vidinou nižšího příjmu se pouštět do dalších dvou je minimálně úlet, když budu slušná. A ty si přeci taky věděla s kým do toho jdeš, ne? Takže nemůžeš říct, ze s jeho dětmi nemáš nic společného protože máš - jejich otce.

j.a.n.i
8. zář 2022

Ne ze by se zapocitaval rvuj plat (pokud bys tedy nebyla multimilionarka) ale ve dvou ma mensi naklady na bydleni. Na druhou stranu ma zas dalsi vyzivovaci povinnosti. Takže tezko rict.

moudivlacek
8. zář 2022

zkus pogooglit, ono nic neni prave jednoznacne,takze je to vabank, treba i ohledne hypo a pripadne snizeni alimentu, nastesti nemusim resit,ale opravdu stacit par minut na netu a da se dohledat. Zalezi na koho natrefite, tezko rozhodovat.

j.a.n.i
8. zář 2022

@zuzineckah To sice ano, ale zas ty 4 deti maji stejneho otce, takze by mel vsem prispivat cca stejne (jen s ohledem na vek rozdilne) , neni duvod, proc by mely byt ty prvni zvyhodnene.

zuzineckah
8. zář 2022

@j.a.n.i s tím souhlasím. Zarazila mě jen ta poznámka, ze s jeho dětmi nemá nic společného… nic společného s nimi neměla do chvíle než s jejich otcem nezaložila další rodinu.

zelenaesmolda
8. zář 2022

Z meho platu zivit jeho deti se kteryma nemam nic spolecneho.Chudaci deti fakt.Mas s nima spolecneho jejich otce a jejich nevlastni sourozence.To sis mela najit bezdetneho chlapa kdyz ti vadi,ze plati vyzivne.

ester_ka
8. zář 2022

@zelenaesmolda hele zase do někoho nekopej, paní chytrá...zakladatelce vadí, že by měla ze svého příjmu živit jeho děti z předchozího vztahu a na jejich by jí nezbylo,ne že platí otec na své děti z předchozího vztahu

marcicek84
8. zář 2022

No teoreticky az budes na rodicaku (a ne na materske),tak myslim,ze kdyz ma o 2 deti vic a vyzivovaci povinnost i na tebe po dobu RD a snizil se mu plat,tak by snizeni mohl zadat,protoze nevim jestli ostatnim jeho detem ten ziv.standard vychazi stejne,nicmene bych sla pro radu za pravnikem a taky zalezi zda jeho ex nekoho ma ziji spolu a kolik on vydelava a na kolik deti pripadne plati,taky i jeho prijmy se budou zapocitavat do ziv.standatu deti tveho partnera...

bereni
8. zář 2022

Zkus si dle jeho vyse platu spocitat vyzivne dle tabulek na www.vasevyzivne.cz nebo www.kdejsitato.cz. No a uvidis co ti vyjde. Soud muze brat v potaz to, ze ma nizsi prijem, ale taky to, ze na vydaje ohledne bydleni atd.neni sam (z tvyho platu nic nejde, ale proste zohledni se, ze uz treba neni na najem sam, coz je fakt). To same jeho ex, jestli ma partnera, soud to taky bude zajimat, kvuli zivotni urovni deti. Take muze soud rict, ze si nemel delat dalsi dve male deti, kdyz na to nema💁‍♀️ - ano stale v CR prevazuje nazor, ze chlap si nesmi udelat dalsi deti, aby netrpeli chudacci ty prvni, prestoze v nerozvedene rodine, kdyz si nekdo nadela 4 deti, tak logicky se musi cela rodina uskromnit 💁‍♀️.. takze mrkni na tabulky, proberte doma zda vam to za to stoji a rozhodne to reste s pravnikem, ne sami.

vero987nika
8. zář 2022

@ester_ka prosímtě tuhle uživatelku úplně ignoruj, já jsem vlezla teď na Koníka po dvou letech a ještě teď si ji pamatuju jako největší vysíračku která se zákonitě objevila v každé diskuzi kterou jsem navštívila 😂 koukám že ji to i po letech neopustilo 😂 každý den si honí ego urážením ostatních matek, smutné 🫢

vero987nika
8. zář 2022

@marcicek84 přesně to si říkám také, naopak když počkáte do rodičáku tak budete mít ještě větší šanci na snížení

autor
8. zář 2022

Dekuju ☺️
Já to napsala skarede, to je fakt. Jen uvazuju, když mají jeho první děti maji x tisíc měsíčně, “měl by” to mít i nás syn… ano, teď v 15m nic nepotřebuje…. Ale když vidím 2 nove boty za jeden měsíc u manzelovych děti, dovolená all inclusive - přeju jim to, ale asi k tomu přispěly naše peníze a toto synovi nemůžu dopřát…
Ale jak píšete -> je to moje volba, vedela jsem koho si beru a kolik plati detem….
Dekuju za odkazy, mrknu na to 💪