Soud asi rozhodne o střídvé péči, já jsem zásadně proti. Co teď?

duetka01
19. zář 2018

Ahoj holky, jdu si pro radu. Soudím se s ex partnerem o dítě. Otec trvá na střídavé péči, já nikoliv, jsem zásadně proti, malý má 6 let, je předškolního věku a citlivé povahy, prozatím je více u mě, měli jsme dvě stání a řekla bych, že jsem doslova pohořela tím, že jsem nešla s otcem k psychologovi přestože to bylo jen doporučené nechtěla jsem se s ním tam potkat, dle toho ospod odvodil, že nemám zájem spolupracovat a navrhuje střídavou péči, zvyklal i soudkyni, která doposud navrhovala rozšířený styk, žádný verdikt ohledně malého ještě nepadl, soud je odročen na neurčito až budou psych. posudky dál se bude pokračovat v jednání, soudkyně pořád mluví a nenechá prostor ani k vyjádření, samotnou mě to štve, dokonce mi bylo řečeno, že jsem dítě otci já unesla, když jsem se od něj stěhovala, přitom ví, že to bylo z důvodu fyzického a psychického napadání a nevěry (to jsem měla syna nechat v tomhle prostředí a když byl zrovna otec na odpolední doma sám?)..měla jsem opravdu dost..a jsem v šoku s toho co se dozvídám, předběžko nám nikdo nedá, jedno jsme dostali o prázdninovém styku a soudkyně říkala, že ted je to na domluvě nás rodičů a dítě je u toho kdo si ho zrovna utrhne, protože nikdo ho prozatimně nemá péči..v dnešní době nehraje už nic na stranu matky jak to bylo kdysi, že aspon dítě patřilo matce do rozhodnutí soudu, ted jsou práva na obou stranách..s otcem jsme proto podepsali dohodu u ospodu střídavé péče pouze na 1 měsíc, (přes můj velký nesouhlas) protože žádnou jinou domluvu v potaz nebral a paní z ospodu dost tlačila na pilu a nutila mě do toho taky... mám obavy, že jak řeknou, že to tak fungovalo, tak to můžou ponechat..přitom jsem mu nabízela rozšířený styk což mu je málo :/ z ospodu pracovnice mi příjde taky zaujatá a nestranná..připadám si fakt už zoufale, soudkyně se mi akorát vysmála..když by otec byl svina nechá syna chodit do staré školky a třebas mi ho nedá a já s tím neudělám nic...taky se může stát, že ho dostane do péče on..kde pak stojí pravda a zákon? Uvažuji i o změně právničky, v téhle situaci mi moc nepomohla, ona sama nezmůže nic, rozhodnutí je na mě.

marcelapaskova
30. zář 2018

Můj muž třeba nedostane děti více než jednou měsíc. V Německu. Nikdo matku nedonutí. Nikdo! Musíš to vidět z otcovo strany. A taky z dítěte strany. On tatínka jistě miluje a tatínek na něj má stejné právo jako ty. Musíš přenést přes srdce, že tě otec zklamal. Musíš myslet jen na dítě. Děti jsou naše budoucnost a je opravdu důležité co jim dáme do vínku. Vztahy řidiču jsou největší základní kámen. Muzou být v pořádku i když spolu nežijí. Dám ti jednu novou ale hrozně důležitou řadu - Dítě není tvůj majetek. Pomůže ti to od problémů.

bera28
30. zář 2018

@uzjetotak už jsem v jedné diskusi psala, že moje kamarádka po rozchodu nechali 10letého syna bydlel v bytě a oni se u něj po týdnu střídali. Po roce to odpískal sám syn a teď už nějaký ten rok fungují po týdnu. Syn má dva domovy a je v pohodě. Ono každé dítě je jiné, ale střídavka, kde se dokáží oba rodiče domluvit (a tohle bych zvyraznil!), na děti negativní dopad nemá. Resp. každý rozchod rodičů vnímají negativně, ale pokud vidí, že bez sebe dokáží fungovat lépe, odráží se to i na nich. A upřímně nesouhlasim s tím, že by měl rodič upozadit svoje potřeby na úkor dítěte. To je cesta do pekel. PS: střídavku máme po týdnu. Na můj návrh.

michaela_2
29. říj 2018

@duetka01 nečetla jsem vůbec odpovědi, ale k příspěvku - ano, otec má na dítě naprosto stejná práva jako matka. Tak to zkrátka je. A pokud chce střídavou péči a neexistuje žádný skutečný (ne smyšlený) důvod ve smyslu, že by dítě nějaký způsobem ohrožoval, je dost pravděpodobné, že střídavé péče dosáhne a Vy jako rodiče budete muset přizpůsobit podmínky, aby to pro všechny bylo co nejschůdnější. 6leté dítě navíc už není tak ,,malé", do střídavé péče jsou svěřované daleko mladší děti.

Moje objektivní odpověď. Do toho, jak to ve skutečnosti je, žádná z nás nevidí. Máme tu pouze názor jedné strany.

michaela_2
29. říj 2018

@duetka01 Btw. soudkyně je dle tebe zaujatá, ,,bába z OSPOD" jak ji označuješ, je zaujatá, se svou právničkou jsi nespokojená...........nevím no 😀 nic ve zlém, ale takhle to vyznívá opravdu zvláštně

alcar
29. říj 2018

@uzjetotak jj, je to presne tak, jak rikam. Dokonce se tam o tom i pise. U matky domov, k otci jen na navstevu. Hruza! Chudak otec. Vubec se nedivim, ze pak ty decka nemaji k otci zadny vztah.