Soudní tahanice o dospívající dceru

enalga
16. lis 2016

Ahoj všem. Nevím jak začít, tak to raději vezmu zkrátka... Soudím se o svou 13náctiletou dceru, která byla šest let v péči otce. Proč byla u něj je věc nepodstatná. Podstatné je, že kromě toho, že ji dost zanedbával a pil alkohol, mu byla z péče odebrána a na žádost otcovské babičky ( která bydlí s otcem v jednom domě), do její pěstounské péče. Dcera je ale problémová, a babička momentálně onemocněla onkologickou chorobou, se kterou se musí léčit. Požádala jsem tedy soud o svěření dcery do své péče. A zde je kámen úrazu. Otec se léčí ( respektivě ambulantně dochází na AT denně dýchat do alkoholmetru), za poslední 3 měsíce má už čtvrté zaměstnání ( z předchozích byl vyhozen pro absence), teď pracuje asi měsíc jako řidič u pošty, a chce si také požádat o dceru do své péče, což mu nikdo nemůže zakázat samozřejmě. Já mám zázemí, vychovávám se svým současným manželem další tři děti, a jsou tedy splněny předpoklady k tomu, aby mi soud dceru do péče svěřil. Jenže já mám strach, co se stane, když se otec proti rozsudku bude odvolávat ( a já vím, že bude). Kde bude dcera do té doby, než nakonec otec nebude mít dovolání? Ví někdo? Díky všem za odpovědi 🙂

jani76
16. lis 2016

Já myslím, že vím, ale pošlu Vám SZ, ano?