Styk malého miminka s otcem

klokanka73
19. led 2018

Potřebuju poradit. Přítel nás na vánoce opustil když dceři bylo 10dnu. Má svůj byt 50 km daleko a tam si hned druhý den nastěhoval svou ex, se kterou byl přede mnou. Samozřejmě jsem úplně v koncích, a on po mě chce každých 14 dní si ji brát na víkend k sobě, že na to má narok když bude platit alimenty. Soud bude ba začátku února, ale já už teď jsem úplně na nervy, že by si malou odvezl když kojim (prý mu mám odstrikat mléko) a že na ní bude sahat ta druhá. Ona má invalidní důchod na hlavu, a není ji prý doporučeno mít děti kvůli tomu, nepostara se ani o sebe. Viděl mě tu brecet a jak brecim, brečí i malá a on že mi ji vezme a půjde na materskou on. To snad nemůže ne, mi ji vzít, jen že jsem s nervama díky němu na dně.

rajecka
19. led 2018

Už se to tady řešilo dříve, zkuste si to vyhledat. Ale pokud kojíte nemá na to nárok a myslím, že dokud neproběhne soud o opatrovnictví, tak nemá nárok vůbec na nic, ale ani povinnost platit. TO s kým žije a Vaše obavy to by se asi dalo řešit se sociálkou, ale lepší by bylo snažit se domluvit po dobrém, pokud se budete hádat a tahat do toho úřady tak se z toho akorát složíte. Chlapi jsou v tomhle odolnejší.

mis_el
19. led 2018

Na Vánoce a 10 měsíční miminko? No to je dost silný kafe...potřebujete teď hodně síly, na malou, tak si ji nevyplýtvejte na něm. Na mateřskou podle mého jít nemůže, musela byste podepsat papír že mu dítě svěřujete do péče, což se nestane, a pochybuji, že by soud něco takového odklepl. Má právo ji vídat, ale pokud kojíte, tak ve vašem doprovodu, ale dokud neproběhne soud, tak nemá nárok na nic. Navíc asi budete ještě v šestinedělí. S těmi papíry na hlavy, bych šla na sociálku a snažila bych se zakázat styk...je mi jasné že o s ní bojíte. Budu držet palečky ať to dobře dopadne ❤

adelinka89
19. led 2018

Na zdi svého profilu píšete,že jste o mléko vinou stresu přišla. V tomto případě je to důležité. Tak kojíte nebo ne? Protože pokud ne,tak otec má stejný nárok na dítě jako vy.

klokanka73
autor
19. led 2018

@adelinka89 ano, přišla, ale už zase kojim. Odsavala jsem, pila kojící čaje a často přikládala. Doktorka říkala že stres jen zablokuje spouštěcí reflex a že to není nevratné. Um jsem dávala chvíli, teď zase kojim, a doufám že to tak zůstane co nejdéle, um stojí dost peněz.

leniczka23
19. led 2018

@klokanka73 stridava pece se nedava u takto.malych deti..dokud nebude soud, prcka.bych nedavala ani nahodou. A u soudu uvidis. Dojdi si za pravnikem on te trosku uklidni. Ale.myslim ze se bat nemusis.

guinea
19. led 2018

@klokanka73 Určitě je nesmysl dávat takové miminko pryč od mámy, je to doslova proti přírodě, a to že oba rodiče mají stejný "nárok" je hovadina. Matka byla těhotná, porodila a pro dítě ještě po nějakou dobu bude absolutně nenahraditelná a nezastupitelná!!! Maličká miminka mají pokud vím styk s otcem jen na pár hodin a za přítomnosti matky. Vůbec bych neváhala zaplatit si i kvůli tomu právníka, nebo si získat bezplatnou právní pomoc. Opravdu nechápu ten "moderní" trend dávání rodičů na stejnou úroveň, který absolutně popírá veškerou biologii...

klokanka73
autor
21. led 2018

Děkuji holky. Já chápu zákon že na dítě mají nárok oba. Jenže ten kdo ji nosil a kdo šel na CS jsem byla já a on mě tu nechal s 10dennim miminkem na vánoce a ještě se starsima klukama, když věděl že se nemám namahat protože se mi nehoji jizva po císaři. On si žije s jinou ženou, ani se na malou nezepta jak se má, dělá v zahraničí a bydlí 50km od nás, takže se přijede podívat a už mu volá ta jeho, že je tu moc dlouho. Proto ji chce na víkend, aby náhodou nemusel být se mnou, protože to té jeho vadí. Malá bohužel pořád pláče, bolí jí bříško a kde je on když tu celou noc chodim s ní v náručí. Tohle mi přijde hrozné a malá když je tu a vezme si jí tak vykuli oči a začne plakat, tak ji stejně dá mně a uklidní se. Vždyť pro ní je to cizí člověk. Já doufám že k tomu u soudu prihlednou. Už takhle jsem úplně s nervama v pr..i. Nechápu jak někdo mohl říkat jak mě miluje a moc se těší na miminko a pak hned po porodu odejít a ještě se pak dozvim že už druhý den si nastěhoval k sobě jinou, za kterou jezdil co jsem byla těhotná. A on mě ještě řekne, že ona si ho zaslouží víc, protože se o sebe nedokáže sama postarat a kvůli němu všechno opustila.

leniczka23
21. led 2018

@klokanka73 fakt se vubec neboj, stridavou peci a ani vikendy nedostane dokud bude mala takhle malicka. Jedine co mu povoli budou navstevy a to za tvoji pritomnosti. Takze tohodle bych se nebala a zkusila se moc nestresovat.
Hrozne me.mrzi v jake situaci ses ocitla, ale ver mi, ze osud vedel ze to zvladnes a proto se to stalo tobe, protoze ses silna zenska a nekdo jiny by to treba neustal. Bud tam pro svoji dceru, zkus se radovat. Ver mi, ze vsechno spatny se deje z nejakeho duvodu a na vas nekde ceka urcite nekdo kdo vas bude obe strasne moc milovat a vazit si vas, ne jako tenhle debil, kterej neni chlap ale babovka. A nestoji za to, vlastne ti moc gratuluju ze ses ho zbavila a dcera nebude mit jako vzor nekoho kdo se boji zodpovednosti a bezoaterniho idiota.
Takze hlavu vzhuru, vsechno dopadne jak ma, spravne a ty budes zas stastna..
Moc na tebe myslim a posilam srdicka..