Svěření dítěte. Co a jak udělat? (otec)

tomas66
12. črc 2021

Ahoj , již od porodu nam to pres rok a půl neklapne, po praci se snažím trávit s prckem vetsinu času a když jdu jednou za 3 měsíce posedět tak je to pomalu problém. Všichni moji kamarádi, rodina jsou špatní, dle matky mého dítěte, která sama vychází pouze s jedním svojim rodičem a sourozencem, který ac bydlí pouze 30 km vedle, tak se vidí pouze jednou za půl roku. Jsem v situaci, kdy jsem uz zoufalý, s prckem trávim od jeho narození cas po me praci( kočárek, ted uz hraní na hřišti a podobne, ma me rad , což vidim po příchodu domu. Zkoušel jsem se zene zavděčit čímkoliv, udělat ji radost něčím hezkým, docela často ji platím nějaký balík, platím za ni telefon, exekuci(měsíční splátka), nyní ji přišla druha( minulost) ale stále je nespokojena a neco mi neustále vyčítá. Me okoli a rodina mi říkalo at odejdu. Chápou ale ze skrz prcka se kterym trávim cas to udělat uz dlouho nechci. Situace je taková ze podle testu a podoby atd jsem otec, ale nejsem v rodným listu. Je mi často vyhrožováno, ze když bude chtit, dítě neuvidím atd.Bydlení mam v rekonstrukci vlastní pred dokončením, nyní jsme v najmu, který platím ja, stejne jako spoustu veci a potravin pro všechny. Na jeji peninze ji nesaham, navíc bere příspěvek na to ze je sama na dítě … snažím se držet, ale uz to fakt nejde, když pred dovolenou začne vysilovat ze neřeším nic, očkováni atd(přitom druhou vakcínu neurychlim) , ubytovani jsem vybral, jen vzdy je tam neco špatne a ja neumim vybrat.. co delat, o prcka mam zajem, bydlení mam, narozdíl od ni. Zaměstnání take, nemám jako ona exekuce, které ji měsíčně tak jako telefon(úcty) platím. Stále tvrdí jak jsem k ničemu a jak ji bude beze me lépe. Vybira si bydlení okolo 35t měsíčně, tak jako nevim z ceho by to platila… Dekuji

tomas66
autor
13. črc 2021

@merope dekuji, rezervu sw mi momentálně nedaří budovat, drive ano ale ted to úplně proste nejde. Jeden takový záložní účet mam . Mate pravdu, na to asi soud prihledne, stejne tak jako na to, kdo co platí do domácnosti. Doufám … nebal bych se střídavé pece, ba naopak jsem pro to. Vzdal jsem se kvůli prckovi několika aktivit, Takze je pro me na prvním místě.
Ano takové ubytovani urcite je. Ale přijde mi zbytečně platit Tolik, aby pak člověk nevedel, jak dožije do výplaty.
Hezká rada, věřím ze by se nekdo našel, prvotní je ted pro me dítě, potom treba nekdo ostatní s kým bych se mel vzájemně rad a další pripadne aktivity. Dekuji za radu

zelenaesmolda
13. črc 2021

Hezká rada, věřím ze by se nekdo našel, prvotní je ted pro me dítě, potom treba nekdo ostatní s kým bych se mel vzájemně rad a další pripadne aktivity. Dekuji za radu

Prvotni by pro tebe melo byt,jak pretrhnout tehhle kolotoc toho,ze te zenska vyuziva.Prece nechces synovi tenhle vzorec chovani predat do zivota.

@tomas66

merope
13. črc 2021

@tomas66 Já ale nemyslím hledat si novou ženu - ale opravdu kouče, psychologa - prostě někoho, kdo ti pomůže třeba i s tím budováním rezervy. Sorry, ale nemít finanční rezervu a mít na placení blbostí, to je prostě absolutně špatně. Proto píšu udělat si na to zvláštní účet a tam hned po výplatě poslat peníze, psát si veškeré výdaje, všechno - a prostě šetřit. A pokud přijde balíček a nebude na jeho zaplacení, tak se holt balíček zase hezky šupem pošle zpátky. Hotovo. Ať si to milá drahá platí sama. Udělej si pořádný rozpočet nebo si od někoho nech pomoci - ale s penězi to je stejné jako s hubnutím - bez vypsání všech možných příjmů a výdajů ti s tím nikdo nepomůže. Podle toho, co píšeš, tak bez problémů na spoření si na finanční rezervu máš. Co by se stalo, kdybys například onemocněl?? Jako že by se pak ty exekuce zase neplatily?

michaela666
13. črc 2021

@tomas66 Až teď jsem si spojila tvoje příspěvky dohromady. Divím se, že jsi pořád s takovou ženskou. Měla by si zajít k odborníkovi, protože takovou osobu nechceš nechat vychovávat svoje dítě. A ty začni forem řešit právníka, včera bylo pozdě.

bara88
13. črc 2021

@tomas66 proč si ji tedy udělal dítě když je tak hrozná ?

sudylichozrout
13. črc 2021

Hele, ja jsem asi paranoidni, ale co kdyz je to cele uplne jinak a to po celou dobu?
Co kdyz ona je uplne normalni, on psychopat, ktereho ona zamerne nenapsala do RL? Mne na tom uz nejakou dobu smrdi dost veci, zda se mi divne, ze by byla jedna zenska az tak brutalni megera. Testy otcovstvi na tajnacku mi smrdi treba na sto honu. Takze vsechny ty rady, jak se ma nechat zapsat do RL, myslene v dobre vire, muzou nakonec te zene i ditku hodne uskodit.
Nikdo nevime, kdo se skryva na druhe strane tech pismenek a ja bych byla uz asi hodne opatrna.

mimi1004
13. črc 2021

@sudylichozrout Má slova. Už jsem to tu psala, nic není jen černobílé.

merope
13. črc 2021

@sudylichozrout Tak jelikož znám podobnou "zlatokopku" z blízkého okolí (resp. teda otce a nevlastní sestru podobného dítěte), tak vím, že podobné existují - i chlapi, kteří je místo kopnutí někam, sponzorují.

zelenaesmolda
14. črc 2021

@sudylichozrout
Mas pravdu.
Ja znam oba pripady.Kamarad presne s takovou vychcanou chodil.Kdyz spolu skoncili tak mel dluhy a byl na ulici.
Nemam zapsaneho otce v RL u dcery protoze presne jak pises je psycho a nehodlam mu davat do ruky zbran a kontrolu nad nami.On o to nejak neusiluje.

Ale jestli ona pobira soc.davky jako samozivitelka tak bych rekla,ze ten duvod neuvedeni otce v RL bude spis z financnich duvodu nez cokoliv jineho.