Vypořádání majetku při rozvodu, poraďte

domkour
4. črc 2013

dobrý den, prosím vás potřebuji poradit jak je to s vypořádáním majetku při rozvodu. máme dům - na něj máme vzítý úvěr.. ted je splaceno cca 300 tis. z 2mil. dům je zařízený, kuchyně, koupelna, obývák a ložnice. úvěr byl 1.300.000 z toho 830.000 na koupy a zbytek na rekonstrukci, samozřejmě některé vybavení např. tel. už jsme měli před koupí, a jiné věci např. sedačka se kupovala z výplaty.. Manžel mi říká, že mám nárok jen na půlku ze zaplaceného úvěru což je 150.000 a na nic víc. prý vybavení se teprve splácí s úvěrem. On si chce úvěr převzít, takže říkal že mi dá jen půlku z toho co je momentálně splacené. připadá mi to divné, i když např. koupelna byla hrazena z peněz na rekonstrukci. ale není přece možné aby mu zůstal dům v hodnotě cca 1.5 mil. a já dostala jen 150.000.. děkuji vám moc za radu Žaneta Kouřilová,DiS.

zamilovanadonej
4. črc 2013

@domkour Tak když se nedohodnete na majetku, máte 3 roky po rozvodu si jej vypořádat. Já osobně bych teda řekla, že máte nárok na 1/2 ze všech peněz, co se za manželství do domu daly, tzn. 1/2 ze splacené částkyv úvěru a taktéž 1/2 z toho, co jste dali do domu hotově.
Jestli to chápu dobře- celé peníze na koupi i reko byly půjčené?

j.a.n.i
4. črc 2013

@domkour Nezapomeň ze mu zůstane taky celý úvěr... A byl tedy na 2 mil nebo na 1 300 000?

berticka
4. črc 2013

@domkour Podle mě se musí udělat odhad hodnoty celého domu i s vybavením, od celkové odhadnuté ceny se odečtě zbývající výše úvěru včetně úroků, a výsledek se vydělí dvěma. Pokud si manžel nechá dům i úvěr, bude ti muset zaplatit právě tu jednu půlku. Pokud v SJM máte i jiný majetek nebo závazky (jako že asi jo), tak se to samozřejmě musí taky započítat.

vojtisek2007
4. črc 2013

@domkour udělá se odhad domu (včetně vybavení) a půl je tvoje a půl jeho, stejně tak jako je půl hypotéky tvoje a půlka jeho, stejně tak už splacené peníze jsou napůl tvoje a napůl jeho - pak se to jenom všechno dohromady vypořádá, podle toho,kdo si dům bude chtít nechat,nebo se celý prodá, zaplatí se úvěr, a zbytek si rozdělíte...sedněte u právníka, ten vám sepíše dohodu a máte po starostech 😉

domkour
autor
4. črc 2013

@zamilovanadonej nee na rekonstrukci zbylo z 1.300 mil. 470 a zbytek 130. stavební spoření(jeho před manželstvím) a zbytek hotově z výplat

domkour
autor
4. črc 2013

@zamilovanadonej nee na rekonstrukci zbylo z 1.300 mil. 470 a zbytek 130. stavební spoření(jeho před manželstvím) a zbytek hotově z výplat
@j.a.n.i úvěr byl na 1.300 mil. ale zbytek se hradil i hotově, jako nějakeý nábytek a postupně venkvní dlažba atd. on si chce úvěr převzít a říká, že mám nárok z baráku jen na polovinu zaplaceného úvěru což je ted. 150 tis. že na vybavenín navíc ne, protože se platilo z úvěru..který doplatí on.ale např. postel se kupovala ted. pak i krb, skůtr atd.

zamilovanadonej
5. črc 2013

@domkour Jakmile je v tom takhle větší majetek a úvěr, stejně se nevyhnete právnímu zástupci 😒

j.a.n.i
5. črc 2013

@domkov bych řekla že počítá blbe, ale ty taky... Podlet mě je potřeba udělat reálný (tj. prodejní) odhad včetně všeho pevného vybavení, pak zjistit aktuální výši úvěru, protože to, že jste zaplatili 300 000,- rozhodne neznamená, že je o to úvěr menší, velká část budou úroky... No a porovnáním těchto sum zjistíš co je k dělení "z domu", plus tedy jeste zapocitat tech jeho 130 000,- které do toho dal.
Volné vybavení bych dělila samostatně.

geryl
6. lis 2013

Pro DOMKOUR: nevim co ti na tom vyporadani pripada divne? Vy mate splaceno 300tis z celeho domu,takze je logicke ze ti nemuze vypolatit milion jako pulku za dum. Ten dum je zrejme zahypotekovany takze z vetsiny patři bance. Takze dostat 150tis je docela realne, a zbytek vydaju se musi dolozit..coz je slozite...Takze bud rada ze to prevezne a bude splacet, jinak by hrozil prodej a to by se zrejme za tu cenu tezko prodavalo a vsehny penize by vzala banka!

palomina8
1. zář 2020

Ahoj všichni chtěla bych se zeptat na jednu věc máme nesporný rozvod. Rozsudek o péči o děti již máme v právní moci a teď nás čeká rozvod jde o to že já si v době rozvodu založila s. r.o. a to v dohodě o společné jmění manželů uvedeno neni, jelikoz ho mám chvilku a v době podepisování dohody ještě nebylo založeno. Nevim tedy. zda ho uvádět a nebo neuvádět u stání co nás čeká. manžel o s. r.o. neví a dohody jsou podepsané. Ale nevím, jestli nemám povinnost to uvést. Děkuji noc za každou radu