Výše alimentů na tři děti a výživné na manželku

nikina88
22. led 2016

Ahoj holky, dostala jsem do nepříjemné životní situace. Mám tři děti-dvojčata (skoro)2 roky a dceru 4,5 roku, s manželem nám to dlouhodobě neklape a vyvrcholilo to jeho odstěhováním, kromě dětí máme bohužel i společné dluhy a těch není málo. Nechceme to zatím řešit tedy soudně(ale nakonec tam skončíme), ale chce po mě vědět kolik chci platit na děti a sebe, nevím kolik si mohu říct.
Oficiální výplatu má 14.500Kč(z toho jsou nějaké 3.000,- daň. zvýhodnění na děti)+plus stravenky(cca 20x70Kč) a na ruku dostává 5-7tis(aby měla firma nižší daně, nevím jak tuto částku dokážu), já mám jen rodičák 7tis, dcera chodí do školky,kluci by měli od září též. Jakou částku si mohu reálně na tři děti a sebe říct? on si samozřejmě představuje co nejnižší částku a mám pocit že se mi vysměje-i když přijdu s běžnou částkou, pokud by k tomu došlo, musela bych to řešit přes úřady hned, ale i tam bych předem ráda věděla, jakou částku od manžela mohu čekat? kdysi jsem slyšela že je to 15-20% na jedno dítě, ale nevím zda je to pravda ajak je to s výživným na mě, dluhy budeme mít na půl, to je mi jasné. Díky za info.

zmuzle
22. led 2016

Koukni se do skupinky maminky samozivitelky, jsou tma i odkazy na kalkulacky, nebo primo na ty kalkulacky se podivej na netu.

andelka
22. led 2016

Podle chytré kalkulačky mi vyšlo 6600 na všechny děti. Plat jsem dala 20 000. Na matku bývá tak 1-2000. Takže osobně bych to viděla tak na 7-7500.