Výslech na kriminálce a klidový režim v těhotenství

barunnka3
10. bře 2019

Ahoj holky. Chci se zeptat. Jsem v 11tt. Zítra mám jet k výslechu na kriminálku 100km od místa bydliště.. Jedná se o budoucího švagra.. Ale necítím se vůbec dobře. Minulý týden jsem proležela 4 dny v nemocnici kvůli krvácení. Mám klidový režim.. Je to na poslední chvíli, což je taky tak docela problém. Ale nemohla by jste mi některá poradit, jak to udělat, abych tam vůbec nemusela jet? Hlavně ani vůbec vypovídat nechci. V noci se budím hrůzou, jsem z toho nervózní a bolí mě břicho z nervů. Lze vůbec zařídit, abych tam nemusela? Děkuji za odpovědi..

hezz17
10. bře 2019

Podobně řešily 2 kamaradky. Jedna byla s 3 měsíčním dítětem, 300km daleko, bez auta. Stejně jet musela. I když se pokoušela omluvit že je to daleko, ma dítě atd... přišla tam, řekla už je to 6 let, nic si nepamatuju a jela domů. Druhá byla tehule, na výslech prahy do brna a taky musela. Bez debat. Byla na rizikovém tehotenstvi kvůli krváceni. Ale pokud jsi byla hospitalizvana, tak by to třeba šlo. Zkus tam zavolat a napsat. Ať máš nějakou odpověď v ruce. Ale pokud jde o trestný čin, tak stejně podle mě budeš muset.

kejt29
10. bře 2019

Mozna by pomohlo kdyby napsal dr nejaky papir 🤔

makronka222
10. bře 2019

Ja tam poslala advokatkz, co za me mela plnou moc a bylo to. Stejne jsem odmitla vypovidat. Bylo to kvuli nekomu z rodiny, do ktery jsem nebyla jeste ani privdana, kseftoval s autama. Nic jsem stejne nevedela... pak jsem tam stejne 1x musela nakonec i s miminem

barunnka3
autor
10. bře 2019

Já už se z toho opravdu zblázním.. Stejně bude žaloba stažena, tak bych i tak byla za blbce.. Hlavně ta cesta tam, 4krát přestup, mě se dělá špatně i v MHD, se kterou jedu 4 minuty.. A jet tam abych řekla, že vypovídat nechci (pokud vůbec můžu odmítnout, když nejsem v přímém pokolení) a zase nazpátek? .. Je to všechno tak nespravedlivé.

hezz17
10. bře 2019

@barunnka3 jo, já to řešila s kamaradkou advokatkou a říkala že prostě vypovídat je tvá povinnost (mimo na manzela a podobně...) A prostě si to musíš nějak zařídit ☹ já si tohle u sebe nedokážu představit, ja blila do 24.tydne jak amina. Asi bych zkusila tem papír od lékaře že by se to třeba mohlo aspoň posunout na pozdeji.

lpch
10. bře 2019

Poslala bych prislusnemu oddeleni policie potvrzeni lekare, ze nejsi schopna tuto cestu nyni s ohledem na tehotenstvi absolvovat a zaroven je pozadala o to, aby tvuj vyslech v budoucnu provedlo policejni oddeleni v miste tveho bydliste (rika se tomu “dozadani”). Poslala bych to pro rychlejsi komunikaci vse emailem a jeste doporucene postou

mona91
10. bře 2019

Vypovídat musíš ale můžeš byt omluvenky ze zdravotních důvodu což ti každý rozumný gynekolog napíše kor po hospitalizaci pro krvácení. Poslat to na soud vsema cestama. Já takhle byla vypovídat na třikrát respektive já tam přijela ale někdo ze zúčastněných se dvakrát omluvil ze zdravotních důvodu tak se mi na soudu omluvili ze mi nikdo nedal vědět a jela jsem domu naštěstí to bylo všechno po Praze ale nasere to.

lpch
10. bře 2019

Ted ctu, ze tam mas jet zitra.. no to predvolani ti prislo s nejakym casovym predstihem, tak priste doporucuji resit co nejdrive, v nedeli toho asi moc nevymyslis..takze trochu upravim radu - hned brzy rano volej policistovi, ktery ma vyslech vest, ale pocitej s tim, ze jim budes muset dolozit i to potvrzeni lekare. Zaroven bych mu rekla, ze se ti stav zhorsil o vikendu, ze jsi mu nemohla dat vedet driv. Ta rada ohledne dozadani provedeni ukonu do mista tveho bydliste ale dal plati. Jeste me napada - jsi na neschopence?

barunnka3
autor
10. bře 2019

@lpch Žádné předvolání mi nepřišlo. Jen mi volali, že se tam mám dostavit.. Skončila mi pracovní smlouva, takže jsem teď bez práce, čili mi neschopenku nenapsali..

maximaty
10. bře 2019

Nedovedu si představit , že pokud jde o zdraví maminky a nenarozeneho miminka, má někdo povinnost tohle podstoupit, kor když je tu hospitalizace. Tohle bych řešila s právníkem. Pokud se něco stane z důvodu stresu, nedodržení klidoveho režimu, kdo se bude zodpovídat?? Určitě existuje nějaká klauzule

barunnka3
autor
10. bře 2019

@maximaty Hledala jsem na internetu, jenže tam se toho člověk moc nedozví.. Jedině potvrzení od lékaře. Ale kdyby mi alespoň předvolání dali s předstihem a písemně, ale ne, že mi zavolají a šup.. Myslela jsem si, že to zvládnu, ale fakt mi není nejlépe a už jen ta představa cesty a mam husí kůži.. Z nervů jsem začala zase zvracet.. Zkouším se tam dovolat, měli by tam být i dnes. Nebo alespoň někdo, kdo by mi poradil, ale asi se jim nechce v neděli zvedat telefon..

fly80
10. bře 2019

@barunnka3 určitě to udělat jde. Zítra tam zavolej, popiš situaci, že nejsi schopná se tam dostavit a pokud budou chtít, tak jim pošleš papír od doktora. Každý rozumný doktor ti ho napíše.

guinea
12. čer 2019

@barunnka3 Ahoj, jak to tehdy dopadlo?

barunnka3
autor
12. čer 2019

@guinea Nestihla jsem si zařídit papíry od lékaře, takže jsem musela jet - a taky jsem to odnesla - skočila jsem večer na pohotovosti s krvácením po té x hodinové cestě.. Ale když jsem pak měla jít k soudu, zařídila jsem si od lékaře potvrzení a to mi uznali bez problémů a nemusela jsem tam vůbec jezdit a vypovídat.. Napsala jsem jen email s potvrzením od lékaře a s tím, že trvám na předešlé výpovědi..

guinea
13. čer 2019

@barunnka3 Ach jo, to mně mrzí. Aspoň že jsi už pak k tomu soudu nemusela...