Za jak dlouho a jak jste se vyrovnaly s pocity u rozvodu?

verca156
31. bře 2017

Ženy mám možná pro některé absolutní dotaz. Tedy k věci jak dlouho vám trvalo než jste se smířily s rozvodem a se všemi těmi pocity ? Žádost jsem podala já a je to opravdu nutné máme malé miminko 5.měsíců. Můj manžel mi lhal celé manželství... bral si půjčky a dluhy za mými zády, nebyl se mnou vůbec doma od svatby byl zkrátka furt mimo dům a vše padlo jen na moji hlavu, asi před měsícem se to vše provalilo plus zamilované smsky a stýkání s 15letou dívkou (bylo toho víc). Zkrátka nemohla jsem to dál snášet a vykopla ho z domu. Zatím řešíme jestli se rozvedeme dohodou nebo přes soud. Chodí malou navštěvovat a vždycky mě to hrozně vydeptá, nevím jak se smířit s tím, že jsme pořád svoji a on je se sebou spokojen vodí se za ručičku s tou holkou a chodí všude v okolí aby se mi to doneslo snažím se dělat, že je mi to ukradený ale furt ve mě hnisají ty pocity: křivda, nevděk,nedůvěra, nenávist, zloba, zhnusení atd. Kdy to u vás vyprchalo ?? Určitě je to nějaká fáze odloučení nebo tak něco. Hodně dlouho mi vůbec trvalo než jsem zjistila, že jen slibuje a nic nedělá, odmítala jsem si to připustit a chtěla těm kecům věřit to vše mě vlastně drželo v manželství.

majaaa82
31. bře 2017

@verca156 ahoj, vzpominam, ze jsi sem psala, neni to ani tak davno, tak koukam, ze udalosti nabraly rychly spad. Nemohu ti kloudne poradit, protoze mi chybi osobni zkusenost. Ale jsem presvedcena o tom, ze to, co prozivas, je uplne normalni. Myslim si, ze do pul roka by ti uz mohlo byt lip, za rok bys mohla byt uz celkem v pohode. Zalezi na tom, jak moc budes v poklusu, koho treba potkas a tak. Poplac si, zanadavej si, ale neziv v sobe ty pocity dlouhodobe. Spis nechej vztek postupne odplout. Mozna by ti mohl pomoci i dobry psycholog. Bud silna, drzim palce a posilam pohlazeni 😉

verca156
autor
31. bře 2017

@majaaa82 děkuji k psychologovi taky půjdu 😀

denisa060491
31. bře 2017

@verca156 Vidím,že se věci daly do pohybu 🙂 taky nemám zkušenost,ale přeji pevné nervy.upněte se na miminko to vás potřebuje vyrovnanou 😉

verca156
autor
31. bře 2017

@denisa060491 děkuji, s miminkem můžu říct, že to zvládám dost dobře... manžel mi beztak nepomáhal takže mi zde žádná ruka nechybí.... akorát se bojím, že se upínám až moc.... kolikrát sedím na posteli a čekám až mě bude potřebovat.... no přejde to časem...snad..

verca156
autor
31. bře 2017

jo nutno ještě dodat, že mě tyto pocity trápí jen bezprostředně po tom co tu manžel je a pár hodin po jeho odchodu, vůbec by mi nevadilo, kdyby neměl zájem a neukazoval se ale samozřejmě ho k dítěti i zvířátkům pustím kdykoliv bude chtít...

lv
31. bře 2017

Obvykle to trvá rok. Ale slábne to, věř tomu, v že každým dnem, miminko ti hodně pomůže zapomenout. Psycholog také pomůže. Důležité je "rozloučit se" s tím vztahem, třeba každý den si dát čas na oplakání té křivdy, snů co byly, vzpomínek, třeba i s fotkami, hudbou - prvně třeba půlhodinku, pak 15min a ono to půjde!!!

gnozka
31. bře 2017

Nemam zkušenost . Ale přeji hodne sil !!!! Určite to zvládnete ! A hlavne věřím ze jste se dobre rozhodla !!!

andelka
31. bře 2017

Obvykle se říká že až dva roky. Déle asi když je to šok z druhé strany,kratší dobu když je to iniciativa naše.
Bude líp. Ono to časem odezní,zpočátku jsou ty emoce vyhrocené,časem se většinou zmírní. U nás po 3,5 letech po rozchodu už je to docela zkonsolidovane. Nejhorší byly tak první tři měsíce,půl rok.

karolinav84
24. dub 2017

nebojte cas vse zahoji!! je to sice klise ale verte ze do roka vam bude dobre bez toho parchanta!!!

verca156
autor
25. dub 2017

děkuju všem za podporu dáváte mi hodně sil .... od té doby se toho zas moc změnilo a jsem přesvědčená, že dělám to nejlepší pro naši dceru i sebe