Žádost o výhradní péči

axally
18. čer 2018

Ahoj mam take dotaz. S ex mame od zari 2017 strudavou peci po tydnu jen dohodou mezi nami. Syn v zari nastoupil do pripravne tridy kterou ex nechtel a chtel ho dat do skolky. Do prosince fungovalo vse daval mi na syna vyzivne na ktere mame dohodu s overenym podpisem proste bez problemu. Pak prisel zvrat. Daval mi penize jak se mu zachtelo. On zije u rodicu a ja do dubna zila sama s detma az na konci dubna se pristehoval otec druheho syna. Zacal vse bojkotovat syn dostal na psychiatrii leky ma adhd s poruchou pozornosti a agresi. Otec leky nedaval a nakonec jsme je musely vysadit. Pak si nasel slecnu a po dvou mesicich se k ni nastehoval coz je jeho vec, ale problem je ten ,ze syn je zvykly byt u jeho rodicu a do noveho nechce brecel mi tak tak jsem mu vysvetlovala, ze ho budou mit radi porad a ze za nima urcite bude jezdit a ze to musi rict i tatinkovi. Dobry chvili klid. Pak na novo tak jsem to ex rekla at mu to vysvetli a syn na nej spustil a byl osklivej a pak syn rekl ze jsem ho navedla ze to ma rict. Chudak kluk je z toho uplne mimo. Jsou tam i jine problemy co se tyka vychovy ohleduplnosti a hlavne semnou ex nechce komunikovat. Nekolikrat jsem ho zadala o schuzku aby jsme si promluvily ale jeho me reci nezajimaji. Nakonec proti me otocil i jeho matku coz je jeste vetsi zlo. Vyzvedla jsem ho ze skoly a zjistila ze dostal ke svacine od babicky plesnivy chleba a hned bylo ze si vse vymyslim a lzu ze ona ho jedla a nic mu nebylo. Budu podavat zadost o vyhradni peci. Styku syna s otcem zamezovat nechci, ale vzhledem k tomu ze syn chodi do skoly u me ve meste kde to mame 10 minut ke skole kdezto otec pul hodiny cesty autem tak cgci aby pres tyden byl u me. Muze s nim travit kdykoliv odpoledne nebo o vikend. Mam nejakou sanci? Stridavka nefunguje a otcova pece take ne. Dekuji

xkalisto
18. čer 2018

Se zbytkem neporadím ale je dobré dokumentovat. Určitě máš na telefonu foťák tak pokud se bude opakovat něco ala plesnivý chleba tak hnedka fotit. Ať je to viděť (Třeba jak ho drží i syn ať je nespochybnitelne žes to nestáhla někde z netu)

blahova_andrea
20. čer 2018

mě na tom celém přijde nejhorší, že otec dítěti nedává léky ☹ pokud se nechce starat, tak by soud měl nechat dítě u tebe. další věc je, že otec se nastěhoval k přítelkyni. pokud by chtěl střídavku, tak to bude syn bydlet u té nové tety? jaký mají vztah? stojí o to vůbec ona?

axally
autor
24. čer 2018

Ano bydli u pritelkyne. Uz jim pripravuji spolecny pokoj, protoze jeho nova pritelkyne ma 3leteho syna. Jsou spolu od pulky dubna takze syn ji moc nezna a ani ja ji neznam a nevim jak u nich co funguje. Syn rika ze teta vari jen parky a rizky a kdyz dela polevku ze ji papa jen ten klucina. Pritom syn je zvykly od nas, ze ma polevku i druhe jidlo. Vse samozrejme fotim. Uz jsem podala zadost o peci a v ten den kdy jsem podala zadost mi volal ze mi doplati co dluzi na vyzivnem a zaplati dopredu do konce roku. Tak nevim co si mam myslet. Syna uplaci jak muze. Uz mu pry koupil veci do skoly sam si je vybral a byly vybirat i nabytek do pokojiku k nim. Musel si vzit pujcku nebo nevim jak by to dokazal vse zaplatit. Kdyz jsem byla se synem sama tak ho nezajimalo jestly ma syn co jist a jak zijeme. Proste si ho bral jen na vikendy.

axally
autor
24. čer 2018

Kdyz synovi byly 3 tak ex trval na tom ze musi chodit do skolky jenze ja uz byla v jinem stavu a skolka od nas skoro 2 km autobus tam nejezdil a ja nemam ridicik takze jsem ho nemela jak dopravovat tak syn byl u nej protoze to ke skolce mely 5metru to jeste bydlel u rodicu a vedela jsem ze je vse v poradku. Pak me zacal vydirat a uz se to vezlo. Jenze ja byla hloupa a bala se ze o syna prijdu tak jsem se mu prizpusobovala.

blahova_andrea
24. čer 2018

@axally já si teda nedovedu představit mít nového chlapa čtvrt roku a už si ho nastěhovat k dítěti domů a ještě navíc s ním předělávat bydlení, že si domů vezmu i jeho dítě. já teda dvě nevlastní děti mám, ale vlastní přišly až později. a že má ex najednou tolik peněz...to je fakt podezřelé.

axally
autor
25. čer 2018

Cele se mi to nezda jenze ted muzu jen cekat co bude.

axally
autor
25. čer 2018

Jeste se zeptam..kdyz mame sp mel by si otec zaridit kopii karticky pojistence pro pripad ze by se synovi neco stalo? Kdyz jsem mu ji ze zacatku davala tak ji nechtel ze ji nepotrebuje. Vyuzil ji jen jednou kdyz syn onemocnel v dobe kdy byl u nej a nase mudr mela dovolenou a musel k jinemu lekari.

blahova_andrea
26. čer 2018

@axally určitě ať kopii má. nikdy neví, co se kde může stát, je lepší aspoň tu kopii nosit v peněžence. u nás mají třeba i prarodiče, kteří berou děti každé léto na dovolenou.