Změna příjmení a osvojení dítěte

majulekarolinka
1. únor 2018

Ahoj holky, tak pro začátek aby jsem se vám představila a řekla vám oč vlastně jde. Jmenuji se Magda je mi 20 let a mám 17cti měsíční dcerku. S jejím biologickým tatínkem už nějakou dobu nežijí, v těhotenství me mlátil takže mohu být rada ze se mi dcerka narodila. Myslela jsem si ze po tom co se malá narodí to bude jiné ale bohužel ne. Bylo to ještě horší, když jsem se odstěhovala od rodičů a par baráku dal tak to peklo teprve začlo. Byt ve kterém jsme bydleli jsem platila jen já (měl tam i své kamarády které tam bydleli ale neprispivály nic tudíž to bylo vše na mě). Ale teď k věci, otec je zapsán v RL, dcera se jmenuje po mě, mám přítele který se o dcerku stará od jejich 4 měsíců, 16.2. 2018 máme svatbu a chceme se vsichni jmenovat stejně. S jejím otcem jsme se snažily na změně příjmení domluvit ale bohužel jsme neuspěly. O dceru se nestará, prozatímní výživné na kterém jsme se domluvily tak neplatí a když tak opravdu jen minimální částku co nepokreje pomalu ani plínky s UM. Dcerku chce vídat jen když si najde nějakou slečnu. Pracuje nám cerno co je mi známo, trvale bydliště nemá.
Soud ohledne vyzivneho a svěření do peče máme až 15.3 což je už po svatbě a docela rada by jsem chtěla předejít jakýmkoliv otázkám typu a mami proč se jmenuji jinak a tatínek jinak a ty taky (budoucí manžel si chce dcerku osvojit jelikož ví jaký je to deb***). Prosím vás moc o radu jak na změnu příjmení a jak na osvojení. Děkuji moc

lv
1. únor 2018

I osvojení i příjmení musí biologický otec schválit. Volila bych asi 2 příjmení pro sebe, rodné abych stále měla stejné s dcerkou a manželovo.

popelka1984
1. únor 2018

Jak říká Iv musí s tím souhlasit bio otec. Tohle kdysi řešila i má šéfová, tam ale otec souhlasil. Jestli to nejde přece jen nějak obejít to nevím.

horsiee
1. únor 2018

Také bych si vzala dvě přijmení. Teď je to dost moderní i praktické zároveň. Jestli je biootec takový pitomec tak je to boj s větrnými mlýny.

misa357
1. únor 2018

Já bych zkusila bio otce uplatit.

majulekarolinka
autor
1. únor 2018

@misa357 o tom jsem taky premyslela ale ona je pro nej jediná “věc” kterou se muže chlubit :(

anina32
1. únor 2018

@majulekarolinka Bez jeho souhlasu to nepůjde. Jinak snad jen ho zbavit soudně rodičovské zodpovědnosti, ale nevím jestli je pro to dostačující důvod. A osvojení by i v tom případě dovolil soud až po roce po svatbě. Prošli jsme si tím, je to běh na dlouhou trať a pokud o dítě projevuje aspoň nějaký zájem tak bych to nedělala.

majajaa
1. únor 2018

Pokud Vam biologicky otec neda souhlas,lze se obratit k soudu, ktery Vam muze poskytnout nahradni souhlas. Osobne bych pro sebe dve prijmeni nevolila. Poptejte se na matrice,reknou Vam co a jak.

kladpol
1. únor 2018

@majulekarolinka Já bych taky dvě přijmení nevolila. Zašla bych si na matriku a případně i na soud a zeptala se jestli by se to dalo vyřešit i bez něj, nijak se nestará a napadal tě, pak by mohl i malou, tak raději od něj pryč, nový přítel vypadá jako nová šance pro malou na normálního tatínka, měli by rozhodnout ve prospěch dítěte. Přeji hodně štěstí.

markokolin
2. únor 2018

A proč si tvůj ženich nevezme tvoje jméno?

majulekarolinka
autor
5. únor 2018

@markokolin jelikož se držíme tradic. Nejspíš budu mít dvě s po změně příjmení dcery si dívčí nechám vymazat