Šití pro kamarádku. Kolik si říct peněz?

28. únor 2023

Poslední roky šiju pro sebe a pro rodinu. Kamarádka by po mně chtěla tašku. Chce ze softshellu. Je to cca 4-5 hodin času.
Jak nastavujete cenu? Materiál by byl jasný, ale stejně si přinese svůj.
Zatím jsem nic pro nikoho nešila, tak tápu.
Zkusila jsem říct, že nic nechci, ale to mi neprošlo.

majaveja
28. únor 2023

Co se za to pak od ní třeba nechat pozvat na večeři? 🙂

martt
28. únor 2023

Mamka takhle pletla pro vnučku své známé svetýrek taky za to nic nechtěla, tak ji ta známá dala vajíčka. Tak zkus třeba takovýhle výměný obchod.

autor
28. únor 2023

@martt bohužel z její strany není, co by mi mohla nabídnout.

terkezz
28. únor 2023

Tak si řekni, ať ti koupí něco co máš ráda😊

leilinka1234
1. bře 2023

Takhle pro jednou bych nechtěla nic 🙂

autor
1. bře 2023

@leilinka1234 to jsem jí řekla, ale to mi neprošlo.

g_m
1. bře 2023

Mam rada vino, kdyz jsem fotila zname, tak jsme chtela dobre vino...

ireniq
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zelenaesmolda
1. bře 2023

Rekla bych ji at me vezme na kafe do kavarny a vyreseno 🙂

sorboni30
Autor odpověď smazal
Zobraz
sorboni30
1. bře 2023

Jak píše zelenasmolda. Jestli je to kamarádka ať tě pozve na kafe do kavarny

neliniezoe
1. bře 2023

Šiju taky pro kamarádky. když je to echt dobrá kamarádka, neřeknu si nic navíc za práci. Jak jistě víme, je to nevyčíslitelná práce, už vidím, jak by mi za softky dávala 900,-Kc☺️Vesměs mi za to donese věci pro děti, jako ovoce, pěnu do vanu, atd. Pokud je to jenom pro kamarádku, říkám si o cenu materiálu a to stejné beru za práci. Každý si říká, je ty sijes, ušetřit...kdyby tak věděli 🙊🙈

autor
1. bře 2023

@zelenaesmolda my se nevidame. Bydlí 350 km daleko. Naposledy jsme se viděly před 3 lety.

zelenaesmolda
1. bře 2023

350km neni zase takova dalka,prilezitost na vylet 🙂

exbordelar
1. bře 2023

Obcas taky pro nekoho neco usiju a na ferovku si reknu o trochu vic. Treba kamosce jsem sila tricko, material, nite, elektrina, knofliky - cena cca 450 Kc, domluvily jsme se na 600. Ona by mi za to dala vic, ale ja zas nechtela, ptz to je dobra kamaradka, ale zase 150 Kc odmena za ten cas, i kdyz me to bavilo, je pro pratele ok. Kdyz se tim clovek nezivi. Jinak samozrejme pro uziveni bys musela mit marzi tak 300%…
Nebo po segre jsem nechtela vubec nic, ale ta si koupila primo material, plus koupila pro me latku, kterou jsem si vybrala, a to byla taky prijemna odmena 🙂

autor
1. bře 2023

@zelenaesmolda už 3 roky nám to nevyšlo. Snažíme se, ale máme děti, práci a nesejdeme se termínem.

sorboni30
1. bře 2023

Mám taky kamarádku stovky km daleko. Aspoň 1x za rok se vidíme. Minulý rok přijela k nám na víkend. Má 4 děti.. já 3. A pokud to nejde, tak ať pošle něco dobrého dětem přes zásilkovnu..necháš to na ní. Si poradi

dizi
1. bře 2023

Řekla bych si nějakou částku za hodinu. Třeba 100,- (jestli to pro tebe není málo).

autor
1. bře 2023

@sorboni30 loni jsme měli naplánované 4 víkendy. Vždy do toho vlezla nemoc na jedné nebo druhé straně.
Pro děti jsem taky navrhovala, ale ona si dala podmínku, že to má být pro mě.

lauriak
1. bře 2023

Spravila by som to formou barteru. Co mas rada? Vino/Cokoladu/Kavu/Sviecky/Olejicky... Nieco na ten styl ☺️

fyii
1. bře 2023

sit kamaradce je nevdecne..kazdopadne ja bych si o penize nerekla. taky siju, ale na to aby mi nekdo zaplatil i muj cas tak z toho bude akorat neprijemnost. Ja siju pro zabavu. Rekla bych ji at neco vymysli sama, ze penize nechci..

autor
1. bře 2023

@fyii chtěla jsem to udělat zadarmo. Ona mi chce dát peníze.
A nemyslím si, že to je nevděčné. Záleží na lidech. Kamarádka je v pohodě. Tašky už chce dvě, protože chce jednu ze softshellu a jednu koženkovou.

Sousedka po mně jednou chtěla softky na dítko. Když jsem jí řekla cenu, řvala na mě něco o zlodějích, že si myslela, že to bude tak za stovku, když to mám zadarmo...

minerva
1. bře 2023

Sousedka je krava 😀

fyii
1. bře 2023

ok tak ji nech at ti da dle sveho uvazeni..

rebe
1. bře 2023

Šít pro kamarádku za peníze je strašně zrádné, vždycky to dělám zadarmo nebo za kafe, protože jinak je to tak těžké vyčíslit, aby ai jedna strana neměla pocit, že to není fér. Napadá mě snad jen na férovku jí říct, že je to 4-5 hodin práce, že jí to ráda uděláš zadarmo, ale pokud chce zaplatit, ať cena nastaví sama, s ohledem na množství práce i na to, jakou hodnotu má ta kabelka pro ni. A pak si případně opakovat, že bys to udělala i zadarmo 🙂

exbordelar
2. bře 2023

Tak kdyz ti chce dat penize, at ti da penize 🤷🏼‍♀️ predpokladam, ze ji to budes posilat postou. Ona ti ty prachy na material bude muset poslat na ucet stejne, tak misto 500 si rekni 600 (klidne i vic!) + posta, a je to. I pro ni to bude jednodussi nez vymyslet nake darky, ktere ti ani nemuze predat osobne. A zaroven chapu, ze to nechce jen tak. Tak to zbytecne nehrot ☺️

autor
2. bře 2023

@exbordelar materiál si kupuje sama. Vybere, zaplatí a pošle na moji adresu.

autor
2. bře 2023

@rebe já po ní nic nechci. Beru to jako super zkušenost, protože chce jiný tvar tašky, než běžně šiju. Dokonce si na to koupila střih. Ten mi samozřejmě zůstane. Takže by mi to stačilo za střih a kus látky.
To nechce ani slyšet. Navrhla jsem 100 Kč a to je podle ní taky málo.

kacka1994
2. bře 2023

Já nechávám zaplatit materiál a nechám si přispět na nitě a jehly (50-100kč). Pokud chce víc, ať ti dá, kolik sama chce 🙂

exbordelar
2. bře 2023

Tak kdyz za to opravdu nic nechces, tak to neres, usij to, posli to a hotovo. Cislo uctu ji nerikej 🤷🏼‍♀️