6letá dcera se snaží napodobit líbání, máte zkušenost?

jitrulka
5. lis 2014

Zdravím všechny maminky, mám trochu znepokojující dotaz. Mám jednu šestiletou dceru, která začala letos choditi do první třídy. \už od malička jsme se rady pusinkovali, ale vždy takovým tím něžným, mateřským způsobem. Letos ale začala dcera schvalně otevírat pusu, přivírá oči a snaží se napodobit dospělácké líbaní. Dnes mi dokonce strčila jazyk do pusy, byla jsem v šoku. Samozřejmě dostala kázání o tom že tohle nesmí, že je na to moc malá a pod. U nás s tátou to vidět nemohla, protože jsme se spíše hádali a dnes jsme už rozvedení. Nevím jestli vyhledat nějakého dětského psychologa nebo jestli je to obyčejná dětská zvědavost naučená od jiných dětí ze školy. Sama mi původ neřekla, prý si už nepamatuje. Mám ted strach o jakýkoli bližší kontakt. 4lověk si říká, kam to může vest :( Nemáte některá z vás zkušenost?

lv
5. lis 2014

Já myslím, ze jen zkouší, mohla vidět kde co, venku, v telce, mohl to zkusit někdo ve školce..přešla bych to, klidně se s ni hojně pusinkovala dal, jak jste zvykle.

pavlapl
5. lis 2014

Moje holka to taky dělala z toho vyroste.

lenkaef
5. lis 2014

Myslím,že to viděla v tv nebo slyšela,jak se to dělá,tak tk teď zkouší.🙂

glimmer
5. lis 2014

mě to dělala Áňa taky, je to tak půl roku zpátky, vysvětlila jsem jí, že to dělají jen dospaláci a bylo po "líbání" ...

netanel
5. lis 2014

mně to jednou udělal malej bratránek, prostě to viděli a chtěj to zkusit, určitě to není na psychologa, stačí to vysvětlit.

lamarika
5. lis 2014

@jitrulka nedělala bych si z toho hlavu 😉 Moje děti to dělají občas taky. Bereme to jako srandu. Myslím, že je to obyčejná dětská zvědavost 😉

makak21
5. lis 2014

Syn mi to parkrat zkusil taky. Jasne jsem rekla, ze to deti nedelaji a je klid 🙂 normalne se mazlime a pusinkujeme dal, jako predtim. Pry to videl v televizi, takze bych se nestresovala 😉

jitrulka
autor
5. lis 2014

Holky jste zlatý... taky mi už došlo že asi dělám z komára velblouda. Ale ten prvotní šok je hroznej. Taky jsem jí vysvětlovala o dospělácích a slíbila že už to dělat nebude. (teda aspoň zatím.. dlouhé zatím 😉 )

carmenz
5. lis 2014

Já k něčemu takovému prý nutila babičku (a to co skoro před 20 lety!), protože jsem viděla Scarlett nebo co a hrozně mě to zaujalo 😀 Ale vysvětlení mi stačilo, no a pak jsem se k tomu vrátila myslím až v optimálních pubertálních letech, a to jsme to zkoušely s holkama na svých kolenech 😀

lu777
5. lis 2014

cha! to já měla šok minulý týden... do mojí 4-leté dcery se zamiloval spolužák ze školky... "mami, drželi jsme se za ruku"... načež přišla s tím, že chce nosit kabelku a pásek a korálky "abych se mu líbila"... (jinak se moc neparádí, sukni ani šaty si dobrovolně nevezme, tak to je změna)...
"mami, dávali jsme si pusu"... (no tak jo, pusa ok, i když mě to trošku překvapilo, já byla do asi 12-13 let spící princezna 😅

"jazykem jsme si ji dávali....za křovím na zahrádce"..... ???!!! 🤐 🤐

a tohle mi řekla den po rodičáku, na kterém jsem dostala studenou sprchu u staršího ve škole (prvňák)....
vysvětlila jsem jí, že tohle děti nedělají, ale jinak jsem mohla jen komentovat že ten den už radši nechci nic slyšet 😝 😅

no trošku (trošku víc) se děsím její puberty, už několik let 😅

tvarohacek
6. lis 2014

šestiletý syn má zase tendenci mi cucat prsa 😅 , asi je to v tomto věku častější, než si myslíme.

25ka
6. lis 2014

mne to ted dela dvou lety syn ja su ztoho taky mimo ale odnauci sa to ale zas pak v puberte asi nauci 🙂 deti maju potrebu skusat veci take ako dospeli mno.

editah222
6. lis 2014

Myslím si, že to dělají všechny děti 😀 Prvně jsem to zažila s moji o 10 let mladší sestrou a to jsem byla řádně v šoku 😉 Pak s neteří a ted to zkoušela i moje dcera, ještě syn a bude to komplet. Vždy jen vysvětlím, že takhle se pusinkují dospěláci a že děti a maminky s dětma si dávají jen krásné pusenky na rty a fungovalo to. Nehrotila bych to.

@lu777 v pohodě, já jsem si v MŠ s jedním chlapečkem ukazovala pipinku a on nezůstal pozadu 😀 Ze školky si vlastně ani nic jiného nepamatuju, jen jak ležíme pod peřinou. Acho jo a pak si říkám po kom ty děti jsou. A ani z prvňáka si nic nedělej, ono se to všechno vylepší.

ia.
6. lis 2014

@makak21 jůůů ty čekáš druhé mimčo? 😵 moc moc gratuluju 😵

makak21
6. lis 2014

@ia. Děkuju 🙂

anushka111
10. lis 2014

Tak naše dcera zkoušela "francozské líbání" ve 3 letech (musela to vidět u nás rodičů), trvalo dost dlouho než si sama uvědomila že se to opravdu nedělá - kvůli věku bylo právě horší aby sama přestala, pořád totiž nebyla schopná pochopit proč mi dospělý jo a ona ne - brala to jako že jí o to okrádáme či co - no tak jsme pak několik měsíců ostentativně nastavovali tváře, a hlídali si abysme vždycky před tím, než nám bude chtít dát ona sama pusu, svou vlastní pusu pořádně zavřeli a pevně stiskli 😒