Dcerka si myslí, že vypadá jako kluk. Jak to řešit?

zabasamemm
21. čer 2023

Mám dcerku, ktorá bude mať v srpnu 10 rokov. Nedávno prišla domov s tým, že sa jej vonku smiali kluci, že vypadá ako kluk. Povedala som jej, nech to hodí za hlavu a nech si z toho nič nerobí, veď je to holka ako vyšitá. Ale dnes znovu prišla za mnou s tým istým..že jej nejaký kluk(iný než prvý krát) povedal, že vypadá ako kluk. Moc ju to trápi, stále sa pozerá do zrkadla a myslí si, že je ošklivá a že ani nevypadá ako holka. Je pravda, že sa velmi podobá na svojho brata keď bol v jej veku, ale nikdy by ma nenapadlo, žeby vypadala ako kluk. Má velké modré oči, dlhé řasy, vlasy dlhé po zadok, oblieka sa ako holka, proste ničím mi nepripadá ako kluk. Podla mňa je samozrejme krásná holčička a hovorim jej to často, ale od iných detí ju tieto poznámky dosť trápia. Mňa zas trápi, že takéto veci ohladom vonkajšieho vzhladu musí riešiť už v tomto veku, a že sa tým trápi. Poradíte mi prosím, ako mám túto situáciu riešiť ? Vysvetlovanie, že nevypadá ako kluk, nezaberá. :-/

kurpilova
22. čer 2023

nechte jí udělat pár romantických fotografií v ateliéru

levandule_k
22. čer 2023

Podpořit ji, dodat sebevědomí, udělat si holčičí chvilku. Jinak někteří lidi jsou nehorázné svině, když vycítí tvůj komplex, dají ti ho sežrat a přitom oni sami mají problém sami se sebou. Naučila bych ji, že není důležité, co si myslím ostatní, ale co si myslí o sobě ona.

A ty se cítíš dostatečně žensky, jsi sama se sebou v pohodě?

Mně se líbí rozhovor s touhle holčinou (Janka Kajánková), která si prošla brutální šikanou, jak s tím bojovala, jak se z toho dostala, třeba tě to a tvoji dceru v něčem inspiruje

https://www.youtube.com/watch?v=RMYXQYUphCw
ivkasolavova
22. čer 2023

Udělejte si holčičí den, vyberte si den v měsíci a vyhradte si ho něčím pěkným. Nákupy,kadeřník, cokoliv co má rada ,a udělat si z toho tradici . Potřebuje zvednout sebevědomí . I to focení není špatný nápad aby se cítila jako modelka

konidana
22. čer 2023

a z jakého důvodu vypadá jako kluk? nemá náušnice? nebo prostě zájmy a stavba těla? To bych s holkou prohovořila a nějak se podle toho pak zařídila. Důležité je podpořit jí v tom co jí jde, v čem je dobrá, zvýšit sebevědomí... A vysvětlit jí, že s vlasy až po prdel, fakt jako kluk nevypadá!😀 a že kdo to říká, tak je úplně mimo, a ať to prostě neposlouchá, takový pindy

zabasamemm
autor
22. čer 2023

@kurpilova
@levandule_k
@ivkasolavova
@konidana ďakujem vám. Dcerku podporujem a hovorím jej, že je krásná, šikovná.., ale toho sebavedomia moc nemá. Je hrozne stydlivá, až tak že sa strání detí a nemá moc kamarátiek. Ale v triede má jednu kamarátku, pri ktorej sme jedným časom riešili šikanu, všimla som si to ja aj pani učitelka. Ale teraz je už asi pol roka klud. Keď som sa pýtala dcerky, ktorý kluci jej to hovoria, tak mi povedala, že sú to kamaráti tej spolužiačky. Takže sa začínam domnievať, že ich na to nahovorila práve tá holčina. Ona vie, že moja dcérka sa chce líbit, závidí dcerke oblečenie, jednou ju dokonca vysmiala pred celou triedou za to, aké má šaty. Týždeň na to ich mala aj ona 😒 Inak mojej malej vela ludí hovorí, aká je krásná, dokonca má v triede dvoch nápadníkov 🙂 Náušnice má, a nosí rozne náramky, náhrdelniky, kabelky, doplnky do vlasov. Skúsime asi aj to fotenie, a hlavne musíme viac zapracovať na jej sebavedomí. Deti dokážu byť bohužial velmi kruté.

konidana
22. čer 2023

@zabasamemm určitě o tom promluv s učitelkou ve škole, aby o tom věděla a mohla případně zasáhnout a řešit vztahy ve třídě

ivkasolavova
22. čer 2023

Tak to bych taky řešila s třídní to už je moc,podle mě jí tedy závidí že je hezká holka

tereza0111
22. čer 2023

Takze to neni ani tak o tom, ze by si dcerka pripadala, ze vypada jako kluk. Ma asi nizsi sebevedomi (uplne zbytecne z toho co pises 🙂 ) a nejaka zavistiva mura ve tride ji sikanuje a stahuje ji dolu :(

zabasamemm
autor
22. čer 2023

@tereza0111 Myslím si, že to tak bude. Ale tým, ako to počula už od dvoch chlapcov, si to sama nejako vsugerovala a naozaj si teraz myslí, že vypadá ako kluk.

evellin123
22. čer 2023

Ahojky ,napadlo mě co jí nechat na leto uplést copánky ?to rozhodně kluci nemají jinak já to měla podobně mě ve 12 se smáli ,že mám vlasy ze zadu jako koňský ocas ,přitom moje mamka byla pyšná ,že mám krásné husté vlasy . Jo jo děti dokážou někdy ublížit víc jak dospělý 😣

zabasamemm
autor
22. čer 2023

@evellin123 to je super nápad, dcerka po copánkoch pokukovala už minulý rok, takže by určite bola za 👍 dakujem

zlataberta
22. čer 2023

Zvednout sebevědomí a vytřít jim zrak🙂 možná, že to dělá nějaká zamindrákovaná koza.

zabasamemm
autor
22. čer 2023

@zlataberta len ja práve moc neviem, ako jej možem to sebavedomie zdvihnúť. Už som skúšala toho vela, a zatial nič moc nezabralo .

demetritis
23. čer 2023

To je normální mladší to měla do 5 let a teď syn necelé 3 pořád všichni to je krásná holčička, ne to je chlapeček, doporučuji vzít malou koupit sponky gumičky krásně čelenky dětský balzám na rty stužky a prostě princeznovske šaty a nechat ji ad vtom sem tam jde ven

veronikav31
23. čer 2023

@zabasamemm chodí třeba na nějaký kroužek kde jsou holčičky? Určitě to focení je super nápad,nebála bych se toho.Potrebuje zvednout sebevědomí a bohužel když natrefí na blb.ku,která pak sebevědomí sráží,tak to chce hned jednat

zabasamemm
autor
23. čer 2023

@demetritis to všetko má, rada nosí čelenky, gumičky, sponky, má toho hrozne moc. Aj šaty nosí rada, ale do školy ich moc nosiť nechce, stydí sa.
@veronikav31 chodila na tanečný kroužek, ale museli sme ju odhlásiť. Dcerka máva silné migrény, spúšťač je u nej únava, a kroužek po škole bol pre ňu moc vyčerpávajúci.

veronikav31
24. čer 2023

@zabasamemm a nějaké kamarádky mimo školu má? Proč se stydí nosit šaty do školy?

levandule_k
24. čer 2023

@zabasamemm Tak pokud ji "kamarádka" šikanovala, tak to není úplně kamarádka, ale ten vztah je toxický, ta malá potvora si na tvé dceři zvedá sebevědomí. Takovou "kámošku" nebrat, poslat k šípku.
Pokud nezapadá do třídního kolektivu, je třeba hledat kamarádku jinde, třeba na kroužku.
Psala jsi, že z tancáku mívávala migrény. Obecně je pohyb skvělý relax a někdy se člověk musí hecnout, aby se hýbal, ale pak je nabitý energií. Pokud nezvládala taneční kroužek po škole, možná bych se zamyslela nad tím, jestli na dceru nekladete příliš vysoké nároky, nevyžadujete všechno perfektní, dokonale uklizený pokoj, hezké známky, tlak na dokonalost a výkon. Některé děti jsou hodně citlivé ani nemusíš říkat, že chceš jedničku, cítí to, že ti na známkách hodně záleží.

demetritis
24. čer 2023

@zabasamemm vemte ji den před vysvěcením k vyzazistce kadeřnici sama ji jemné pro převzetí vysvěcení nalicte leskem stíny, strpitky do vlasů glitry a obléct jako princeznu neaky h letních krásních šatů ad všem na vysvědčení spadne huba a oni si to do září preberou a malá to bude mít pak jednoduší

zabasamemm
autor
24. čer 2023

@veronikav31 Mimo školu má jednu dobrú kamarádku, ale s tou sa vidí len malokedy, možno tak raz do mesiaca. Tu kde bývame niesu žiadne holky v jej veku, a keď aj nejakú potká, stydí sa ju osloviť. Šaty do školy sa stydí nosiť preto, že sa bojií, že ju spolužiačka zase vysmeje pred celou triedou. Takže do školy sa snaží chodiť oblečená tak, aby moc nevyčnievala. Spolužiačky vraj nechodia do školy v šatách, tak preto vraj nebude ani ona.

zabasamemm
autor
24. čer 2023

@levandule_k To vobec nie, práveže máme na ňu nároky len minimálne. Pokojíček nemá nikdy perfektne uklidený, ale nikdy po nej nekričím a nenutim ju aby mala všetko na poriadku. V škole má priemerné známky, ale aj tak ju chválim za snahu. Na jedničky si nepotrpím a ona to vie. Teraz bude mať na vysvedčení aj jednu trojku, sama povedala, že cez prázdniny sa matiku doučí aby jej to šlo v 5. ročníku lepšie. Ale určite na ňu netlačím. Len ju rada podporím a vysvetlím jej, čo potrebuje. Nenutíme ju k tomu, aby mala všetko dokonalé, podporujeme ju v tom, čo ju baví a nikdy sme ju k ničomu nenutili. Ona sa celkovo dosť rychlo unaví, nie len pri športe, ale napríklad aj pri prechádzke. Keď aj vydrží byť aktívna 3-4 hodiny, potom ju zvyšok dňa bolí hlava a ide spať. Z toho tanečneho kružku sme ju odhlásili aj preto, že skoro z každej hodiny mi volali, že je malej špatne a mám prísť po ňu.

zabasamemm
autor
24. čer 2023

@demetritis Dcerka poslednou dobou práveže nechce chodiť do školy moc vyparádená, že aby sa jej spolužiaci nesmiali. Kúpila som pekné sponky a gumky do vlasov, doma si ich skúšala pred zrkadlom a bolo na nej vidieť, že sa sama sebe líbí, obliekla si aj šaty a krútila sa pred zrkadlom 😀 Povedala, že tak pojde do školy, že jej to sluší. Ale na druhý deň ráno si obliekla riflové kraťasy a triko, vlasy si len učesala, nedala si ani sponku. Bojí sa výsmechu od spolužiačky 😕

veronikav31
24. čer 2023

@zabasamemm a ta spolužačka chodí jak oblékaná? Mě to přijde jako čirá závist od spolužačky,že se jí posmívá.dcera potřebuje víc sebevědomí,ať si spolužačka trhne nohou.

zabasamemm
autor
24. čer 2023

@veronikav31 Spolužiačka nosí vetšinou veci po staršej sestre, klasika džíny a triko, holčina je dosť pri sebe, vypadá ako keby bola minimálne o 2 roky staršia od mojej dcéry. Mojej malej hovorí, že v tomto veku (10r.) by už mala mať prsia (ona má, pretože je silnejšia), moja malá je hubená a maličká a prsia samozrejme ešte žiadne nemá. Myslím si, že aj z tohoto dovodu spolužiačka nahovára deti, aby vysmiali moju malú že vypadá ako kluk 😒

amain
24. čer 2023

@zabasamemm tohle sice s tématem uplne nesouvisi (i kdyz mozna ano,kdyz je někdo unaveny,nema energii resit jeste sikanu) ALE to,co popisujete se mi zda opravdu jako patologicka unava!Pokud jste migreny jeste nikde neresili,zkuste se domluvit u Dr.na kontrole krve,třeba i stitne zlaze a srdce a dle toho,pak dal resit i prip.migrény.Drzim palce,at je dcerka v pohode!

veronikav31
25. čer 2023

@zabasamemm pokud se jí posmívala jen kvůli prsům tak vysvětlit dceři,že si něco kompenzuje.mym neteřím začaly prsa růst v 11 letech.klidne bych jí dala číst tuto diskuzi.ja,ve 40 letech mám po i po dětech malá prsa a nestydím se za to, nebolí mě zada,můžu nosit cokoliv.pokud by to dceři zvedlo sebevědomí,tak co koupit takovou tu první podprsenku,lambadu? některé bývají i trochu vycpané.to by jí mohlo pomocí

rozitta
25. čer 2023

A taky ji naučte jak se bránit, co odpovědět těm děckám, až ji zase řeknou, že vypadá jako kluk. Protože oni s tím nepřestanou. Jim vůbec nejde o to jak vypadá, ale aby ji drtili. Mají zábavu, blbečci. Naučte ji, jak se slovně bránit. Nějakou frází. Něco jako " trhni si nohou, starej se o sebe, sám vypadáš jak ..."

demetritis
25. čer 2023

@zabasamemm změňte školu tam to smrdí šikanu to není to co si myslíte že je to stoho že sejít jen smějí

zabasamemm
autor
25. čer 2023

@amain Kvoli migrénam chodíme už 2 roky na neurológiu, bola aj na CTčku. Má len lieky proti bolesti po ktorých sa jej síce ulaví, ale najviac jej pomáha spánok. Na vyšetrení krve už bola, má trochu zvýšený cholesterol, ale inak všetko v poriadku.

zabasamemm
autor
25. čer 2023

@veronikav31 ja si myslím, že spolužiačka by sa jej vysmiala snáď za všetko. Dcerka má niekolko lambád, aj vystužených, ale mala to na sebe asi dva krát a odvtedy to má v skrini. Holčina si určite na mojej dcere niečo kompenzuje a využíva toho, že moja je stydlivá, bojí sa nejako obhájiť alebo sa brániť. V triede sú len 4 holky, a tá moja sa nejako dala do dvojice práve s touto. Pani učitelka si všimla začínajúcej šikany, vraj si všimla, že holka moju dcerku manipuluje, rozkazuje jej, a stále ju za niečo napomína. A moja malá skáče ako si ona píska. S touto spolužiačkou som jej už velakrát zakázala sa baviť, ale v škole sa aj tak spolu bavia. Dokonca tatínek tejto holky si vraj nepraje, aby sa jeho dcera bavila s mojou, lebo je moja na jeho dcerku zlá 🙄 Minulý týždeň som si vypočula jeden telefonát..mojej dcere volala táto spolužiačka. Chcela od mojej dcery, aby hodila svoje morča do záchoda 🙄 Dcerka to samozrejme odmietla, a holka povedala mojej dcere že je ku*va. Odvtedy som jej túto holku zablokovala a má prísny zákaz byť s ňou v kontakte. Od nového šk. roku má vraj táto hviezda prestupovať na inú školu, tak dúfam, že po prázdninách ju už neuvidím. Inak to budem riešiť s riaditelom a dcéru nechám preradiť aspoň do inej triedy. Školu zmeniť nemožeme, pretože v dosahu MHD máme len túto jednu školu, a keďže dcerka chodí do školy sama, bála by som sa ju púšťať samu cez mesto.