Dítě narozené v létě a nástup do 1. třídy

monfeb
20. led 2012

Ahojte,prosím zda někdo nemá zkušenosti.Dcerku mám narozenou 1.srpna.Tudíž do školy by měla jít od září a budou jí čerstvě 6 let.Umí celou abecedu a čísla do 10.Ve školce mi ale řekli,že nepatří mezi nejlepší a že by raději doporučovali odklad,vzhledem k tomu,že je pomalejší v úkolech.Na netu jsem se dočetla,že letní děti by měli jít do školy o rok ppozději,že jsou pak na okraji třídy a pořád se snaží dohnat starší děti a jsou mezi nejhoršími.Dcerka má ve školce kamarádku,která jde do školy a naše malá pláče,že chce s ní.Bojím se ale toho aby opravdu neměla problém,že bude nejhorší a pak ji to bude stresovat.Na druhou stránku se také bojím toho aby se pak ve školce nenudila.Nemáte někdo zkušenosti z vašich dětí?? Mám z toho hlavu jak škopek a nevím,co bude pro ni lepší.děkuji moc za Vaše názory.M.

pepibubu
11. únor 2014

Pepíno, narozen 22. 8., zápis zvládl, do školy jde, není důvod, aby nešel. Moc se těší, počítá do patnácti, písmenka umí všechna, sociálně nezralý taky není (jen občas se snaží chovat jako ani ne čtyřletý brácha, ale to ho do září může klidně přejít)...

anatanka
30. bře 2014

Ja to taky hodne resila (Miriam je cervencova), i v PPP jsme byly. V podstate vsichni mi spis doporucili odklad, ale Miri o tom nechtela ani slyset, strasne moc touzila po skole, dokonce tak moc, ze ji z toho samy ze dne na den (po navsteve PPP, kde taky byli pro odklad) naskocily hlasky z logopedie, ktere jsme trenovaly rok a nic.

Nakonec jsem (jako vzdy) uprednostnila jeji zoufale prani a do skoly sla. Zatim jsem nelitovala, naopak. Vse zvlada, neprinesla jinou znamku nez jednicku (ja vim, je to prece jen prvni trida), ale hlavne vidim, jak ji to hrozne prospelo psychicky. Do skolky se courala v dalce za mnou, vecer vzdy narikala, ze tam nechce. Do skoly hopsa prede mnou a v nedeli vecer rika, ze se tesi 🙂
Jsem rada, ze jsem poslechla intuici a hlavne dala na prani ditete.