Družinářka mi nechtěla vydat dítě, protože jdu nevhod

elu
17. bře 2017

Holky, co byste delaly, kdyby vam ve druzine rekla druzinarkA, ze dite vam nevyda, protoze jdete nevhod...ze neco probiha ... v me situaci zrovna bezprizorni behani deti pred skolou

sisstin
18. bře 2017

@blahova_andrea sam doma byval od peti let treba na 20 minut, postupne jsme to zvysovali a ted v 9 klidne cely den, kdyz se mu s nama nekam nechce. Sam chodi s klukama ven, prespava tam atd. Jen jsme mu ted k narozkam koupili mobil. Jako chapu, ze na vesnici je to jiny s tim, ze nehrozi tolik nebezpeci, ale sam doma byval i ve meste. Spis je to o tom diteti, nektery jsou sebevrazi a pohrci, to uz musi kazdy zvazit sam, jak na tom jeho dite je.

anlek
18. bře 2017

U nás se snaží tvářit, že mezi 13.30 a 15.30 máme na vyzvedávání dětí zapomenout. Což se báječně kombinuje s prací a vyzvedáváním druhého dítka ze školky. :( Jaksi nikdo nepochopil, že družina by hlavně měla být služba, aby prvňáci až třeťáci nemuseli putovat sami domů, když jejich rodiče pracují. Často, abych stihla vyzvednout před půl druhou, tak z práce utíkám od rozdělaného. :( Jejich argument, že dělají výchovný program - děti lítají na dvorku, kam se dostanu bez asistence družinářky, u mě moc neobstojí.

elu
autor
18. bře 2017

@anlek presne moje rec!!!!... ja take musim vychazet z toho...jak se probudi druhe dite..ktere urcite jednou bude jejich zak ( klient)

elu
autor
18. bře 2017

@anlek a kdyz mas praci treva do dvou..tak proc by dite melo tvrdnout v druzine!!!! Ja chci mit deti, co nejdriv doma a ne je nechavat v instutucich pomalu do vecera

koordinatorka_odboje
18. bře 2017

@elu vsak si je vyzvedavej, kdy chces a na druzinarku se vyprdni. Si na tobe lecila komplexy, urcite by to neudelala, kdybys byla muz.

hermelinah
18. bře 2017

Vážená paní ředitelko, ráda bych vyzvedávala své dítě z odpolední družiny ve 13:52, za posledních 7 měsíců sem si bohužel nevšimla, že by program v družině byl jakkoliv organizovaný, proto se domnívám, že vyzvedávání v době kdy se mi to hodí nebude problém. Pěkný den, Já ... a když to bude problém, tak holt bude chodit malá po obědě 😉

merunkova
18. bře 2017

@elu U nás se děti vyzvedávají kdykoliv, když jsou na hřišti,mají s sebou aktovky a nebo pro ně lze zajít do šatny do školy.Nechápu, proč by děti měly trčet ve škole delší dobu, než je to nutné.Do družiny většinou chodí menší děti a těm podle mě stačí už to, že musí sedět celé dopoledne v lavicích.Družina je volnočasová záležitost a není povinnost dětí, aby se zúčastnily nějakého programu, mělo by to být dobrovolné.A tedy to, že odejdou domů a nedokončí nějakou řízenou činnost, by vadit nemělo, nejsou ve školce. Můj syn v družině nikdy nic tvořit nechtěl a nikdo ho ani nenutil, proč taky.Nechápu taková nesmyslná pravidla, aby dítě někde nutili setrvávat jen proto, že je nějaký program a nebo že jsou zrovna venku.

blahova_andrea
19. bře 2017

@sisstin no to, že tě tak rodiče nechávali, ale nebylo tím, že by to bylo povoleno. pokud by se něco stalo, tak by to byl velký průšvih hlavně pro ně. do deseti let být děti bez dozoru prý nesměly. já bych teda šestiletého pustila ven bez dozoru akorát tak na zahradu, ven rozhodně ne. nejde o to, že by nás mám malé nikdy nenechala samotné, jde o to, že ofiko se to nesmělo, že to bylo o hubu. takže se ani neptám na to jestli lidi doma děti nechávají nebo ne, ale jak je to oficiálně dnes stanoveno ta hranice 😉

garlic
19. bře 2017

@blahova_andrea žádna oficiální stanovena hranice není, ani dřív nebyla, ted o tebe to slyším poprvé 🙂 Vzdy to je o individuálním posouzení rodičů a ti jsou za sve děti zodpovědní.

elu
autor
19. bře 2017

@merunkova presne tak....uprimne me ani nenapadlo, dokud jsem nemela dite v druzine, ze to ma nejaka omezeni...druzina je pro me v prve rade pomoc rodicum a ne buzerace a predstirani, ze se jedna o neco svetove dulezityho!!!

ivet1987
19. bře 2017

@blahova_andrea jsem se pobavila 😀 je to jen na posouzení rodičů, nic takového neexistuje. Taky jsem byla od 6 sama doma naprosto bez problémů. A mého 2 letého nechávám na zahradě taky samotného at si hraje.

sisstin
19. bře 2017

@blahova_andrea zadna hranice neexistuje, to je asi nejaka urban legend ;)

blahova_andrea
19. bře 2017

no mě to takto říkala moje máma. i v blbém výtahu jsme nesměli jezdit sami do 10 let

marecek4
19. bře 2017

nooo první škola celkem bez problémů,když šli ven,tak byl lístek na dveřích a nebyl problém doběhnout pro aktovku a teď krom kroužků,který vím kdy má tak taky pohoda,sám domů chodit zatím nemůže,protože nezvládne odemknout a zároveň otevřít vrata jak máme vysoko zámek,ještě mu chybí pár cenťásků,ale to dožene a příští rok to už snad půjde,jinak doma zatím moc sám nezůstává,jen jeden večer v týdnu kdy chodím hrát,a pár dní prázdnin kdy jsme prostě volno nedostala-takže v ten moment je z něj dítě na dálkové ovládání s mobilem,zatím pohoda a jako že si dojdu do obchodu,to už beru jako samozřejmost

urtica
19. bře 2017

@blahova_andrea Ve výtahu ano - ale to bych nesrovnávala. Tam šlo o obsluhu stroje a výrobce se tak kryl před zodpovědností, kdyby se něco přihodilo. Tj stejné jak s hračkami - na 95% se píše "pro děti od tří let" - tím se výrobce opět kryje.

verena
19. bře 2017

@blahova_andrea ve výtahu jsme to meli také napsane.jinak myslím třeba v Anglii prý nesmí byt Dítě samo do 14 let. Proto je tam takove množství aupairek. U nás v druzine chtějí mit vse na papíře, aby byli kryti,ale pustili by od prvni třídy.

blahova_andrea
19. bře 2017

@verena právě, někde jsou jasná nařízení. ty třeba uvádíš anglii, tak mě zajímalo jak je to vlastně u nás 🙂

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
barchen
20. bře 2017

@verena V Anglii dítě nedají ani jinému člověku z rodiny (kromě matky nebo otce). Když tam jsme, tak občas vyzvedáváme synovce manžela (10r.). A manžel má kopii podepsaného papíru od rodičů, (originál má škola), že kdo je a že smí vyzvednout dítě. A děti se tam z družiny a ze školy vyzvedávají pouze v určeném čase.

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
blahova_andrea
20. bře 2017

@sarihy pro mě by bylo asi v rozhodnutí kdy kam dítě půjde samo důležité kde bydlíme, odkud a kam má dojít, jak dlouho tam pak bude samo, jak je vyspělé...je jasný, že až mi povyrostou, tak se taky někudy hneme. někde v tom nevidím problém, někde si to nedovedu představit

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
evik19
20. bře 2017

@blahova_andrea Ve škole, kde jsem pracovala, běžně dojížděli prvňáčci samostatně bez rodičů autobusem z okolních vesnic a stejným způsobem se pak zase vraceli domů. Děti měly v deníčku napsané, kdy je má paní vychovatelka poslat na autobus a prostě šly samy. Já jsem od třetí třídy dojížděla do školy několik zastávek tramvají taky sama, takže jsem si jistá, že u nás žádná taková hranice není. Každopádně dokud je dítě ve škole, má za něj plnou zodpovědnost škola, ve chvíli, kdy už má rodičem potvrzeno, že smí školu opustit a jak (jestli samo anebo s doprovodem), tak už přebírá zodpovědnost rodič. Takže ano, pokud se dítěti cestou něco stane, je to tvoje zodpovědnost, ale není to tak, že pokud dítě cestou ze školy přejede auto, tak že kvůli tomu budeš trestně stíhaná.

eficenka
20. bře 2017

@elu
upozornila bych, že je to mé dítě a já za něj nesu plnou zodpovědnost. dítě si mohu vyzvednou kdykoliv ( jak může vědět, že zrovna nejedeme do nemocnice atd?)
pokud by neustoupila,klidně bych oznámila, že do pár minut volám policii, dopouští se protiprávního jednání.

prochi
20. bře 2017

@elu ve škole MUSÍ být nějaký "Vnitřní řád ŠD", který je volně k dispozici k nastudování, doporučuji se s ním seznámit.
Jen se zeptám, doteď jsi chodila ve stejný čas a nikdy problém nebyl?
My máme v řádu ŠD napsáno: "Doba od 13:00 do 14:30 je vyhrazena pro hlavní výchovnou činnost. Tato doba není vhodná pro vyzvedávání žáka ze školní družiny. Budeme velmi rádi, pokud budou zákonní zástupci tuto skutečnost respektovat".
Na tuto skutečnost jsme byli také upozorněni na schůzce ŠD někdy na začátku září. Manžel párkrát vyzvedl dceru v tento čas a taky to ode mě pěkně schytal 🙂

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
eficenka
20. bře 2017

@sarihy
to já chápu, ale co když zrovna v tu dobu musím s dítětem někam jít? jo, jsou to případy, které se nevyskytují každý den, ale prostě mám právo si dítě kdykoliv vyzvednout... stejně jako z vyučování, pokud se něco děje. neřekla bych, kdyby to maminka dělala každý den, mimo stanovenou dobu, ale dítě je mé a já o něm rozhoudji, zakázat styk s mým dítětem mi může jen soud, nikoliv družinářka...

blahova_andrea
20. bře 2017

@sarihy wau, tak v praze bych to psychicky nedala já, i kdyby dítě bylo vyspělé

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
prochi
20. bře 2017

@eficenka ale vždyť ti to @sarihy píše. Všechno je to o domluvě. Taky se mi za ty roky párkrát stalo, že prostě bylo potřeba vyzvednout i v "nevyzvedávací" čas, a to i pokud byly ještě ve školce. Ale v dobrým jsem se buď zeptala hned ráno, pokud jsem to věděla, a pokud ne, tak jsem paní vychovatelce zavolala, že si výjimečně potřebuju dítě vyzvednout.