Dvě školy u 9letého dítěte?

nov.tere
31. říj 2015

Ahoj chtěla bych se zeptat zda někdo zažil nebo ví o někom kdo měl dítě, které navštěvovalo dvě školy vzdálené od sebe skoro 400km. Podotýkám že dítě není ve střídavé péči. A je údajně sledované Pedagogicko psychologickou poradnou.

jaydeep
31. říj 2015

Kdyz neni ve stridave peci, proc by melo navstevovaf dve skoly? Ex chtel dcerku na.stridavou, bydli od nas asi 40km, a sem by.dcerku do skoly nevozil,takze mu to zamitli, ze dve skoly ne a z hromady dalsich duvodu.

monini28
31. říj 2015

Ahoj, no...možná tady holky podceňuju, ale takový extrém snad neznáme nikdo... 😒 Mohu se zeptat kde? (Čechy-Morava, Čechy-zahraničí?). Páč 400km je fakt brutál...

jjjannie
31. říj 2015

je úplně jedno, jak je to daleko, ale prostě celkově jsou dvě školy špatně...

nov.tere
autor
31. říj 2015

@monini28 Staňkov někde pod Plzní a druhá škola ve Švábenicích okres Vyškov Morava. A dítě není ve střídávé péči (partner sice chtěl ale bohužel neuspěl) Ale jeho matka tvrdí že dělá v německu a že dítě bude chodit ve staňkově do školy a občas bude i ve švábenicích ve škole do které chodí doteĎ

jaydeep
31. říj 2015

Pokud je to ditko sledovano v PPP s nejakym.probleme, tak matka.nema asi moc rozumu jelikoz to dite to bude mit hodne slozite ve dvou skolach... mam.syna ADHD s poruchou pozornosti je v jedne skole... a je rad...

nov.tere
autor
31. říj 2015

@jaydeep No ona je schopná si navymýšlet cokoliv. Vím že to nemají děti co jsou sledované v PPP lehké dcera mi nastoupila do první třídy a vypadá že se u ní projevuje nějaká dis a taky jde na vyšetření ale už teď víme že jí jde špatně čtení a počty :(

petrajurinova
31. říj 2015

@nov.tere dvě ZŠ současně? To je snad nesmysl ne. Pokud vím, i když dítě tráví část školního roku v zahraničí, tak je žákem jenom jedné ZŠ a v době kdy tam nemůže chodit se učí doma podle zadání školy a pak po návratu jde na přezkoušení. 😲 Syn má takového spolužáka (část školního roku tráví s rodiči v Británii)

nov.tere
autor
31. říj 2015

@petrajurinova No já si taky myslím že dělá bývalka s přítele vola s prominutím ale on jí to nevěří a právě neví kde by našel zastání navíc jako ona má dítě v péči a nestará se o něj vidí ho udajně 3 dny v měsíci

petrajurinova
31. říj 2015

@nov.tere doporučila bych aby otec zkusil zajít za současnou učitelkou dítěte, vysvětlil jí situaci a pokusil se zjistit jak to s dítětem a jeho školní docházkou vypadá přímo ve škole. Když nic jiného, tak by mu učitelka měla být schopná říct, kde potřebné informace získat.

monini28
31. říj 2015

@nov.tere Aha, no já myslela, že právě v zahraničí, ale jinak souhlasím s Péťou, že oficiálně by měl být žákem jen 1 školy... Upřímně sem si teda (zřejmě doteď...) myslela, že to ani z pohledu zákona nejde (u SŠ a VŠ je to něco jinýho, ale u základky?).
Být tvým přítelem (v rámci štěstí svého dítěte) podám návrh k soudu - vím, že to není příjemné a nikdo v dnešní době nemá čas na nějaký tahanice, ale je to pro dobro dítěte, a to je (i z pohledu zákona a nejen morálního) vždy na prvním místě. Po dobrém to přítel už zřejmě zkoušel, tak to holt bude muset jít po zlém. Neznamená to samozřejmě, že mu dítě svěří do péče (nebo do střídavé), ale rozhodně to alespoň podkopne její důvěryhodnost v tom smyslu, že ona rozhodně nedělá vše v zájmu dítěte (2 školy - absolutně rozhozený biorytmus, žádné "opravdové" spolužáky, navíc každá škola má svůj systém učení, přístupu k dětem atd. atd. - vždyť to dítě musí mít takový neuvěřitelný maglajs v hlavě...). A to, že chodí do poradny, mu v tom rozhodně nepomáhá. Soud s přihlédnutím k takovým okolnostem (měli by si samozřejmě vše pořádně prošetřit, vyžádat si zprávy ze škol, z poradny, popřípadě i spolupracovat se sociálkou) by měl minimálně zvážit možnost jen 1 školy (i za cenu toho, že by to byla ta od vás dál ☹ , ale děcko by alespoň bylo spokojenější.
A pokud se o syna nestará, tak samozřejmě to hrát i na tuhle stranu...

jaydeep
31. říj 2015

@nov.tere synma od 1tr dve dis, pofuchu pozornosti, a rychlost 68% i pres to mi nosi dom z diktatu za 1 🙂

anushka111
31. říj 2015

zákon umožňuje aby dítě navštěvovalo 2 zš již cca 2 roky. vždy záleží na jakého soudce padnete.

nov.tere
autor
31. říj 2015

@jaydeep dcerka mi teď přinesla z diktátu dvojku protože nevím jestli neslyšela nebo nestihla napsat dvě písmenka :( a to je podotýkám v první třídě :(

jaydeep
31. říj 2015

@nov.tere Misa je teprv ve druhe,vprvni mi nosiltez dvojly ted uz ucitelkamusi brat ohled bo.mame papiry z PPP.

nov.tere
autor
1. lis 2015

@jaydeep taky máme zařízené vyšetření v PPP čeká nás za 11 dní 🙂

nov.tere
autor
1. lis 2015

@anushka111 No jenže jak už jsem psala tak dítě ve střídavé péči není 🙂

anushka111
1. lis 2015

@nov.tere jasně to jsi psala, ale není problém to soudně změnit 😉

nov.tere
autor
1. lis 2015

@anushka111 tak kdybychom chtěli něco měnit tak do výhradní péče aby právě i z důvodu udajného navštěvování PPP byl v jedné škole aby nezačali problémy a tak.

anushka111
1. lis 2015

výhradní péče se dnes stadnartně dává jen v případě, když druhý rodič výrazně zanedbával péči o dítě - nedával mu najíst, je závislý na drogách atd.. Samozřejmě můžete narazit na nějakého osvíceného soudce ...
Jinak problémy, které PPP potvrdí jsou pro soudce skutečně jen doporučením a dnes se na ně ohled zrovna moc nebere. Píšu to jen proto, že ta výhružka od ex je v dnešní době vcelku dobře možná, pokud by na to šla přes soud. Evropská unie vydala doporučení o "nutnosti" střídavé péči fifty fifty - nemalá část soudců se tím řídí. Samozřejmě nemluvím o případech, kdy se rodiče dohodnou.
Vy nejlépe znáte ex, a víte jestli jsou jen nějaké plané řeči, ale být na vašem místě radši bych si promýšlela i záložní plán 😒

jaydeep
1. lis 2015

@nov.tere tak.drzim palecky!!!

nov.tere
autor
1. lis 2015

@jaydeep mám z toho smíšené pocity tak jsem na to zvědavá 🙂

jaydeep
1. lis 2015

@nov.tere bude to v pohode, neboj 🙂

nov.tere
autor
1. lis 2015

@jaydeep no nevím jestli bych nebyla radši kdyby něco měla protože jinak bych nevím co dělala.

jaydeep
1. lis 2015

@nov.tere se vsim se da pracovat, uvidis jak.dopadnete a.dej vedet 😉

nov.tere
autor
1. lis 2015

@jaydeep jj dám pokud nebudu v porodnici :D

jaydeep
1. lis 2015

@nov.tere koukam hezky termin 🙂

nov.tere
autor
1. lis 2015

@jaydeep No já se modlím aby to už bylo každým dnem :D

jaydeep
1. lis 2015

@nov.tere se Ti nedivim, take me to ceka🙂

nov.tere
autor
1. lis 2015

@jaydeep až za dlouho :D já mám čtvrtku porodu za sebou aniž bych o tom věděla :D

jaydeep
1. lis 2015

@nov.tere uz aby to dlouho bylo za mnou! Jak to???