Kdo nám pomůže s veršem básničky?

mandala
30. zář 2015

Holky, prosím vás, kdo máte básnické střevo, nepomohly byste, dcera má za úkol vymyslet další sloku k básni a my ne a ne dát dohromady něco rozumného, co má smysl a aby se rýmovalo. Básnička má tři sloky, máme vymyslet čtvrtou a zní - 1. Trápení, trápení, trápení, máš snad brouka v hlavě, co ti nedá spát ? Máš trápení právě, chceš už všechno vzdát ? 2.Trápení, trápení, trápení, marně hledáš radu, v noci můru máš ? Tušíš v smíchu zradu, lásku postrádáš ? 3. Trápení, trápení, trápení, naši spolužáci přijdou s radou hned. Sám už na to nejsi, na to vezmi jed. 4. Trápení, trápení, trápení... za případné náměty moc děkuji.

ducik
30. zář 2015

Trápení trápení trápení
Úkoly nepis, dej to na i-net,
Rýmy budou hnedka, je tam plno tet 😝

Nejsou to úkoly pro ty děti? 😀

mandala
autor
30. zář 2015

@ducik 😀 jojo, tak to víš, že z toho nemám dobrý pocit, ale jak vidíš, neporadí si s tím ani maminka a holka tady nad tím seděla a bulela a nic dohromady nedala.

78marcela
30. zář 2015

Tady pomuze jedine @marticep 🙂

marticep
30. zář 2015

@78marcela 😅 pěkně děkuju...mně se to zdá děsně kostrbatý....

kamila297
30. zář 2015

Teda pardon, ale to je divná báseň... Docela depka ☹
Trápení, trápení, trápení, hoď ho za hlavu. Běž si s někým zasportovat, to ti zlepší náladu. 😎

78marcela
30. zář 2015

@marticep tvoje basnicke strevo by vymyslelo urcite neco originalniho😉
Me se to zda hlavne blby, depresivni, pro malou holku. Ac nemám rada pomlouvani a kritiku ucitelu, tak nad timto ukolem, respektive výběrem básnicky, kriticky pozvedam oboci..

marticep
30. zář 2015

Já nevím, není to asi úplně ono, ale napadlo mě to takhle:

1. Trápení, trápení, trápení,
Máš trápení právě, chceš už všechno vzdát ?
2.Trápení, trápení, trápení,
marně hledáš radu, v noci můru máš ?
Tušíš v smíchu zradu, lásku postrádáš ?
3. Trápení, trápení, trápení,
naši spolužáci přijdou s radou hned.
Sám už na to nejsi, na to vezmi jed.
4. Trápení, trápení, trápení...
někomu ho pověz, řekni příteli,
vyslechne tě, poradí, a tobě se uleví.

(případně: ...vyslechne tě, poradí, srdíčko se tetelí)

marticep
30. zář 2015

@78marcela přesně tak, působí to na mě taky divně...navíc teda nevím, pro jak velký je to děti, ale zdá se mi to i hodně složitý...no, něco jsem vymyslela...

78marcela
30. zář 2015

@marticep
@mandala ma dcery 9 a 10 let podle blogu. A pro tak maly je to divny..ale jsi fakt dobra, jsi nase Sapfo..

zee
30. zář 2015

4. bylo a už není, proč se s ním zůstat sám
když ti někdo poví Jméno, rád tě mám 🙂

Za to jméno dosadit jméno holčičky...........Např.

bylo už a není, proč s ním zůstat sám,
když ti někdo poví, Lucko, rád tě mám....

zlatulka89
30. zář 2015

Trápení trápení, trapení,
cítím se už ohromě.
Děkuji ti maminko,
že jsi tady pro mě. 😉

zlatulka89
30. zář 2015

Trapení, trápení, trápení,
s přáteli jde všechno lépe.
A pak se to trápení
ze mě hezky střepe.

mandala
autor
30. zář 2015

@kamila297
@marticep
@zee
@zlatulka89
Teda holky, vy jste úžasné, to jsem ani nečekala tolik reakcí, dostala to za úkol 9 - letá dcera, ona paní učiteka se v té recitaci tak trochu vyžívá. DĚKUJEM 🙂

ducik
30. zář 2015

@mandala toz tak malym, to je slipka. pokud nejde o nejakou vyberovou skolu. ale stejne, ucitelka by mela poznat, co je snaha deti, treba trochu kostrbata, kterou je treba ocenit, a co je invence dospelych, ktera podle meho nazoru nema v ukolech moc co delat 😉

mandala
autor
30. zář 2015

@ducik No jo, tak to ona třeba pozná a věřím tomu, že tejně bude mít připomínky. Hele, to je na dlouhé vyprávění, starší dcera má dost náročného učitele, a ta by bez naší pomoci s některým DU ani nehla, např. po nich chce, aby si si někde zjistili něco o tom a tom, tak všichni doma hledáme, listujeme, někdy to jsou úkoly, že ani na tom netu to prostě nenajdeš. Stěžují si všichni rodiče, říkali jsme to i na rodičáku, ale jemu na tom nepřišlo nic zvláštního, on tou školou prostě žije a chce od nich maximální výkon. Ony se ty jejich dovednosti stejně ve škole projeví, takže si myslím, že když ji občas s úkolem pomůžu, výsledky to stejně neovlivní. Jinak si myslím, že když si děcko neví rady, že ho v tom snad žádná máma nenechá vymáchat. 😉

margot_ka
30. zář 2015

Trapeni,trapeni,na pratele dej, s dobrou radou kamarada vzdy ti bude hej. Pritel rad ti pomocnou ruku v nouzi poda a tve strasti behem chvile pryc odnese voda 🙂

Jinak proboha,co to maj za depresivni basnicky? 😀

tulikiss
30. zář 2015

@mandala nejsi nahodou kousek od Brna, protoze tenhle popis ucitele mi tu na jednoho sedi, a byl to magor uz za nas, uplne se desim toho az deti pujdou do skoly.

ducik
30. zář 2015

@mandala to nerikam, vymachat, spis zkusit pomoci s vlastnim resenim. ale tak ja toho nakecam, to je pro me jeste daleko 😉

mandala
autor
30. zář 2015

@tulikiss Ne ne, od Brna nejsem, asi je těch exotů víc 😀

mandala
autor
30. zář 2015

@margot_ka Taky dobrý 🙂 Já ti nevím, za nás byla Polednice a ted se učí toto 😀

hancazivocich
30. zář 2015

trápení, trápení, trápení...
Škola ještě stojí? Neboj, to se změní..
Dynamitu troška..a tam, kde stála, nic už není.. 😀 😀 😀

mandala
autor
30. zář 2015

@hancazivocich 😀 Ha ha ha, to by asi paní učitelka koukala, jsi mě ted fakt pobavila, mě úplně přešlo spaní 😀 😀 😀

hancazivocich
30. zář 2015

trápení, trápení, trápení...
řekni to teď hned.. že nad těmito úkoly slzy roní dítě, rodič, i kmet

@mandala

mandala
autor
30. zář 2015

@hancazivocich 😀 Až budem mít příště úkol, půjdu zrovna za tebou 😀 😀 😀

hancazivocich
1. říj 2015

@mandala - když můžu, pomůžu 😀 😀 😀 😀