Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Maminky prvňáčků, jak dlouho se učíte s dětmi?

jakoubka
20. led 2014

Maminky prvňáčků,jak dlouho se učíte s dětmi ?
My napíšeme úkol do písanky ....cca 5 minut (se psaním nemá problém) na kluka píše krásně.
Slabikář ....tak 10-15 minut ....přečteme stránku dvakrát 🙂

Nevím jestli to není málo .

petrajurinova
20. led 2014

@jakoubka hned po příchodu domů uděláme úkoly - podle toho co mají zadané, maximálně 15 minut (to když mají čtení i psaní, ale většinou mají úkol jen jeden - čtení, nebo psaní, nebo počítání - a to pak zvládáme za 5 - 10 minut), pak asi 5 až 10 minut procvičujeme formou hry angličtinu. Nakonec spolu nachystáme aktovku na příští den (ostrouhat tužky a pastelky, doplnit nové písmenka do složky a pod.) Celkově trvá kopletní příprava do školy maximálně půl hodiny.
Někdy (hlavně o víkendech) syn sám přijde s tím, že chce předepsat něco tiskacím písmem a pak to přepisuje psacím, nebo že chce napsat nějaké příklady k vypočítání, nebo zkouší slabikovat v pohádkových knížkách, to vydrží tak půl hodinky až hodinku, ale to je jeho vlastní iniciativa a bere to jako zábavu.

berynka
20. led 2014

neučím. Děláme jen úkoly, to je tak pět deset minut. Čtení dostávají jen někdy. Domů nenosí jiné sešity a učebnice, vždycky jen to, z čeho je úkol. Učí se genetickou metodou čtení, takže nemají ani slabikář.
Trénovaly jsme jen hláskování a pro zábavu děláme počty a úlohy, to mají zas Frause, takže žádné automatické sčítání a odčítání.
@jakoubka

pavlapl
22. led 2014

napíšeme úkoly co dostaly to je tak cca 30minut podle toho jak dlouho se u toho vzteká a pak ještě tak půl až hodina čtení protože jí čtení nejde a musí číst. Mezi tím se ještě dohadujeme a vztekáme takže nám to trvá celkem tak 2 hodiny.

kubikovamamina
22. led 2014

My napíšeme úkol do písanky,pak něco pročte a počítá příklady -ty fakt miluje 😊 trvá nám to přibližně půl hoďky 😉

bledulka
22. led 2014

@jakoubka záleží kolik mají úkolů.. přímo, že bych se s ním učila (nad rámec úkolů) je jen občas - sem tam diktát, sem tam opis nebo přepis či příklady z matematiky..

úkoly dělám mezi půl hodinou a hodinou- denně mají za úkol číst + další úkoly- matematika či psaní.. + Tom dodělává,co ve škole nestihl.. takže se někdy nakupí i 5 úkolů.. je to i s kreslením, když vybarvuje do sešitu úkoly atd...

škola mu problémy nedělá, schytal pár dvojek z nepozornosti (zapomíná čárky ve větě v opisu, tečky za větou či čárky nad slovem).. ale spíš chci,aby si navykl, že se holt škole musí čas věnovat.. Někdy chce úkoly dělat sám, tak se jen kouknu, zda rozumí zadání a dělá si to sám.Psaní vždy kouknu na první slovo jak napíše a když mu písmenka jdou, tak ho nechá,když je píše divně, tak rozebereme,jak ho psát,vyzkoušíme nanečisto a pak píše...
a pak teprve spolu čteme,jenže on to prevít zná nazpamět, takže ho nutím číst pozpátku 😉 a sehnala jsem ještě jeden slabikář,aby měl změnu 🙂
a pak si Tom sám chystá aktovku do školy, ořezává tužky,pastelky atd.. (já mu to pak kontroluju,ale chystat se musí sám) takže přípravě na druhý den věnujeme od půlhodiny až hodinuapůl dle toho,jak se to zrovna sejde...

dvakrát týdně chodí Tom na plavání a na úkoly máme max. hodinu, takže tam neděláme nic nad rámec úkolů..

anatanka
30. bře 2014

@jakoubka Ja jsem strasnej flakac, takze to docela odbyvam. Hresim na to, ze Miri je zatim dost v pohode ve skole, takze ji vse jde a nemusime delat nic nad ramec.
Ale kdyz me to tak silene neba 😀
Mame to ale jinak podobne jak vy. Pisanka tak 10 minut a slabikar taky asi 10 (nekdy jen 2 minuty v aute nebo vecer pred spanim) - ale cteme vetsinou jen jednou.
Ale mamka - ucitelka prvni tridy - rika, ze je to malo, ze musime cist nekolikrat (dokud neprestane rozdelovat slova na hlasky) a taky procvicovat psani - psaci, at nezapomina pismena. Zvlast u velkych psacich nekdy u Miri zjistim, ze si na nejake nemuze vpomenout.

Na Aj se nam vetsinou uz nedostane a to jsem sama byvala ucitelka Aj 😢 A o logopedii ani nemluvim....

Sem začni psát odpověď...

Odešli