Podpořte petici pro návrat dětí do škol.

teru_k
11. dub 2020

Ahoj všem, můj syn mě poprosil, abych začala řešit, že nechce být pořád doma. Tak jsem se rozhodla založit svoji první petici a trochu ho podpořit. Petici najdete zde:

https://www.petice.com/petice_zoufalych_rodi_za...

Děti chtějí do školy, stýská se jim po kamarádech a mají nárok na kvalitní vzdělávání. Zavření škol do září nevyřeší problém, děti budou muset fungovat nějak i v létě.

Pojďme je podpořit a bojujme proti strachu a šíření paniky!
Děkuji za každou podporu či sdílení!

Tereza

P.S. Podepsat můžete, ikdyž nejste zrovna rodiče dětí školního věku.

barchen
1. srp 2020

@ilonne Tak ona se realizuje všude možně? Tak to chápu, možná máš pravdu, možná chce zůstat doma, práce ji nenaplňuje, kdoví jaké má ve skutečnosti povolání, pak denně sedí v diskuzích a snaží se vyvolat mylný dojem a podsouvat všem své myšlenky. Třeba ani to dítě nechce dát do školky když tam mají problémy a neví jak to řešit. Nebo to řešit nechce ale nějako to potřebuje ze sebe dostat ven a tohle je její způsob.

marcicek84
1. srp 2020

@ilonne tak se s tim uz s mir,ze knikani je domena ucitelu a pokud vim knikate a stavkujete skoro porad.Mozna bys tu energii mela vlozit do neceho uzitecnejsiho,mne tve nazory jdou uz dlouho jednim uchem tam a druhym ven...k tomu ad hominem se vyjadrovat ani nebudu,uceni prvniho stupne ti jde asi lip,nez diskuze na MK.

@barchen vidis a tys zrejme doted nevyrostla,hroutila by ses kvuli nejakych imaginarnich pratelstvi na MK,u dospele zenske to je opravdu k nepochopeni...

marcicek84
1. srp 2020

@barchen @illone mate pekne konspiracni teorie,OCR jsem zinkasovala 0 Kc a dcera do skolky chodila hned od otevreni v kvetnu asi do minuleho tydne...opet palite slepymi obe dve,ale kdyz vam to dela radost,tak prosim,my jdeme na vecu,aspon nesedime doma na pr...protoze nemame strach z koronaviru jako pani ucitelky,ktere budou cele leto doma...😂😂😂

puhelin
1. srp 2020

@marcicek84 Doma a za 100 % mzdy :D

marcicek84
1. srp 2020

@puhelin sama voda 😜 ale pokus dobry

marketka_m
1. srp 2020

Neznam ani jednoho ucitele ktery by knikal...a to jich znam dost.spise nadavaji na to vzdalene vyucovani..zadny kontakt s detmi.nevysvetli latku na dalku jak by chteli..atd.doufaji ze podzim nebude opakovani jara..a ze skoly pojedou normalne..a ze hold nekdo narazil na jednu ucitelku..ktera mozna ma padny duvod nebo ma strach protoze se stara treba doma jeste o rodice (chapu-ucitel je v kontaktu se stovkami lidi denne)..tak to uplne chapu..a uz bych to tema nechala.hold pani,kterou se mi uz ani oznacovat nechce je proste zena,ktete ve skolstvi nekdo ublizil a ted i kdyby padaly drahokamy z nebe tak bude na ucitele nadavat..to uz v teto diskuzi nezmenime..a uprimne..ani nechci zmenit..spisr uz bych to ignorovala damy.pani se presune do jine diskuse;) protoze s ni tady nebudou debatovat;D

puhelin
1. srp 2020

@marcicek84 Ucitelky jsou opravdu doma za 100 % mzdy. Cele leto 🙂 Vy asi ne, co?

ilonne
1. srp 2020

@puhelin Protože si čerpají dovolenou, kterou jindy nemohou, ale to někomu nevysvětlis 😁😉

marketka_m
1. srp 2020

@ilonne a ted zacne dalsi debata..jaktoze ucitele maji tolik dovolene:D..uz si dokazu vybavit reakci dotycne..hodne lidi tohle stve.prazdniny ucitelu..a ja rikam vsak kazdy jednou se mohl rozhodnout jit studovat ucitelstvi!!!!a mel by stejne prazdniny.

puhelin
1. srp 2020

@ilonne No prave. Tohle je dalsi z nevyhod ucitelovani.

marketka_m
1. srp 2020

@puhelin jo..dokonce si me kamaradky musely par krat vzit neplacene volno..protoze dovolenou nemohly vzit a volno potrebovaly..nezavidim

eviicka
1. srp 2020

@marketka_m no ona se nenaváží jen do učitelů, na jedné uživatelce, co pracuje na hygieně taky nenechala nit suchou...

marcicek84
1. srp 2020

Ale no tak damy,kolik,ze maji ti ucitele dovolene?Lepsi firmy davaji bezne 30 dni a to z vlastni zkusenosti vim,ze toho je dost (vzdy ji mam dost a to vybiram v lete 3 tydny) a uz jsou i prvni vlastovky s 35 dny,dokonce i u nas se nad tim zamysleji,tak si tady debatujte dal nad nesmrtelnosti brouka a zkuste analyzovat zase nekoho jineho,snad se vam to povede lip a nejlip se prestante bat a konecne si nekam vyrazte za hranice dokud to jde,k cemu je dovolena,kdyz clovek trci doma,jako tvrde Y.Vsude je vetsi pohoda nez v preplnenem Cesku 😜 hlavne tady nejsou ti zaprdeni lide bez nadhledu,vystresli z covidu a neumerne reagujici situaci,no jo ucitelky proste odpor nesnesou,asi profesni deformace a jeste k tomu prazdninova nuda tak co je lepsiho nez se jako hejno hus sletnout na toho marcicka vsak my ho uklovame a pak jsou z toho nabite zobacky,ze? 😂😂😂

shaun40
1. srp 2020

@marcicek84 Učitelé normálne učili od 25.5 2020 a bylo to houby platné když matky sedeli na prdeli doma za ošetřovné a kašlali na vzdélání detí.Nekteří rodiče nemají právo kritizovat učitele ať si sáhnou do svedomí.Knikali rodiče na rozdíl od učitelú.Moje kámoška učitelka méla ve třídach po 2 až 3 žáky z 22 deti.A ešte se vúbec nezúčastňovali online výuky když se provalilo že nikdo nepropadne.Každá mince má dve strany.

barchen
1. srp 2020

@marcicek84 K nepochopení je to, že ty tady pořád hledáš co i jen tu jedinou virtuální kamarádku ale pořád se neobjevuje. A co bys za ni dala, že?
Tu dovolenou těm učitelům závidíš také, když to tady pořád s námi analyzuješ. Protože na jednu stranu tady vypisuješ, že v létě máš nejvíc práce, na stranu druhou si v létě bereš tři týdny dovolené, zvláštní, co to asi bude za práce.
A na tu dovolenou si z toho přeplněného a zaprděného Česka odjela na Slovensko? Do země, kde se povinně nosí ty nenáviděné roušky v obchodech a vlastně všude vevnitř? Jo, tak proto u té véči stíháš odepisovat, asi je to opruz si ji pořád nandávat a sundávat u každého sousta.

shaun40
1. srp 2020

Pořád se tady hlída pravopis tak aspoň za to by si učitelky které učili kritičky gramatiky zasloužili pochválit.Naučili nás číst a psát taky moje deti Buďme rádi že ich máme že nejsme národ analfabetú.Co já vim tak po corone se do práce vrátili i učitelé v senior veku.Nedivím se že učitel nemá úctu když takové kydy poslochají deti doma od rodičú.Spousta se tu chlubí postavením a školou a kdo je nej.Já jsem obyčejná delnice nejsem nic ale učím své syny úcte k učitelum.Myslím si že jsou dúležitými osobami v živote mích detí od MŠ až po vystudování SŠ popřípade VŠ.Já to tak vnímam a úctu i podekování si určite zaslouži.Máme být vzorem pro své deti .

marcicek84
1. srp 2020

@barchen uz se fakt musim smat,jak nekdo muze byt tak mimo...a tim nemyslim jen tematicky,na utoky ad hominem opravdu nereaguji,snad si to zklamani uzijes 😜, jestli mas tu potrebu jsem k dispozici na SZ,neplevel tuto diskuzi.Diky.A nejak ani nechapu co ti vysvetlit,chces vypsat plan a terminy dovolenych,nebo plan praci a ty dovolene nejlip i s terminy prijezdu ci odjezdu,vc.destinaci, jako vazne??? 😂 A nenapadlo te,ze je treba duvod,proc jsem na netu,ze treba i z te dovolene sem tam neco musim vyridit??? To ty zjevne neznas,no jo marne...🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
@shaun40 zalezi jak to pojimas,je rozdil ucta nebo slepa vira,protoze nase skolstvi se jaksi zapomnelo v poslusnosti vymanit z komunismu,ten nas ucil se neustale hrbit a poslouchat (slepa vira),bohuzel si porad pani ucitelky nezvykly na to,ze uz je jina doba a pak proste plno rodicu tezko vydychavaji,ale nedelaji si to taky tak trochu sami?

barchen
1. srp 2020

@marcicek84 Neplevelím, ty si tady libuješ v kníkání na učitele a vlastně na všechny zaprděné lidi bez nadhledu a vystreslí z covidu.
A fakt se chceš se mnou virtuálně kamarádit když mám psát SZ? Nemáme jaksi stejný názor na učitele, tak nevím o čem si popovídáme 🙂

marketka_m
1. srp 2020

😀😀😀😀😀😀😀 já když jsem na dovolené ... tak si "zařidím" co musím 😀 ale fakt nediskutuji na sociálních sítích, protože mám lepší aktivity 😀 😀😀😀😀😀😀

marcicek84
2. srp 2020

@barchen a tim ta tvoje nafoukla bublina splaskla...Jestli ty beres kazde SZ jako kamaradeni,tak jsi vic mimo,nez jsem myslela 🤔 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
___________
Market vsichni lide nejsme stejni,tak mozna kdyz nechas druhe zit jejich vlastni zivot bez tvych meritek a kritiky,zjistis,ze jsou v zivote velmi spokojeni,vic nez bys cekala...pevne verim,ze do toho bodu i ty jednou dorostes 😜😜😜

ilonne
2. srp 2020

@marcicek84 Rozjela jsi to sama a placas nesmysly, tak se nediv...
Ty řeči o kritice sedi - když zrovna ty se v tom výživas...."Podle sebe soudim tebe" - viď?

shaun40
2. srp 2020

@marcicek84 Kdyby jse zapomelo vymanit z komunismu tak by ti spratci nevychovaní naočkovaní od rodičú mohli dostat pár facek.Žel dnes už to nejde.V mém okolí mám matku která kašle na školu pořád nadáva na učitele.A ten její spratek ve 13 letech řekne učitelce ať ho vyhulí.Proč né když má požehnání od maminky.Proto tá úcta už jenom z dúvodu že ten učitel je starší.Uvedom si že tvoje díte te pozorne poslouchá aby si se jednou na základce nedivila jak se bude chovat k učitelúm.Nikdy nikoho jsem takhle negativního vúči učitelské profesi nepotkala.A to delám v kolektivu desítek lidí.Budeš se s tim muset smířit že v tvém živote pár učitelú bude .Jedine že by jsi se přestehovala do osady na Slovensko tam i v dnešní dobe žijí analfabeti.Jako občan SR jsem nékolik ve svém živote potkala .Na pošte místo podpisu dávali křížek.Možná by ti pomohlo najít si kamarádku učitelku.Já jsem na mateřské to štestí mela a řeknu ti že to vystudovali pro to že ich baví práce s detmi .Né pro to že se nikam nedostali.Moji kámošky maminka mi řekla že už od mala učila v detském pokoji medvídky i panenky.V dnešní dobé si žádny ředitel nezamestná učitelský sbor povalečú.Jsou proste naštestí lidi kteří se narodí pro to že budou učit.Jenom me překvapuje že ty doma nemáš školáka a máš informace jak se kde učí.Na Ostravsku ,Karvinsku,Orlová,Bílovec mám rodinu z krz ex manžela v rodine je celkem 14 školákú žádny z nich problémy z učitelkou nemá.Já žiji kolem Prahy a mám kolegy z více škol a nikdo problém z učitelkou nemá.Tak kde bereš ty informace že rodiče néco težce vydychavaji.Fakt by me to zajímalo.Pro to že kdyby nejaký lempl byl a učil rodiče by si stežovali určite by ho ředitel školy propustil.

barchen
2. srp 2020

@marcicek84 Tak proč pak chceš abych ti psala?
Napadá mne ještě, že chceš pomoct a nevíš, jak si o tu pomoc říct. Třeba se chceš zbavit těch zabedněných názorů a komplexů které máš ze spousty věcí a nevíš jak na to. Chceš být úspěšnější v práci, nebo změnit práci která ti nic nedává, mít respekt a autoritu ale brzdí tě závislost na internetu, resp. sociálních sítích a tím pádem nemáš čas na vzdělávání, na rozvoj svých dovedností nebo učení se cizím jazykům, jak si tady zmiňovala, že nevíš, kde na to vzít čas.
V dnešní době je spousta motivačních a koučovacích programů s popisky kroků, které je potřeba udělat k nápravě, doporučení psychologů spolu se zkušenostmi osob, které si podobnými těžkostmi prošli. Není se za co stydět, je možné, že situace kolem korony tě ovlivnila víc než ostatní a nevíš, jak naložit se strachem, emocemi a obavami.

pratensis
2. srp 2020

Holky, ztráta času. Paní je velice spokojená, tak jí to přejte. My jsme mezitím v tom přeplněném Česku sjeli s dětmi řeku - celou dobu úplně sami! Pak zvládli dvě návštěvy a jeden parádní výšlap. Škoda sedět na netu a hádat se o nesmyslech. Co se fakticky změní, když tady jeden druhého přehádá? Mně popudila naprostá absence dobrého vychování, úcty a pokory, tak jsem se ještě jednou ozvala. Ale co nadělat, když mluvčí to tak necítí, je to jeho boj. Já jsem reakcí ztratila jedině těch pár minut času. Tak krásné prázdniny. 😉

marcicek84
2. srp 2020

@barchen na tvoje blaboly ani nema cenu reagovat..mam to de facto stejne,jak pise pratensis,ja tady ztratim jen par minut casu nekolikrat denne,jestli to vyda dokupy na 10 min.
zas tolik me to nestoji,bohuzel jsi asi sama,ktera se neustale necim uzira a pise mega dlouhe prispevky,misto aby vzala deti ven nebo treba na vylet...no marne,asi sis nic k srdci nevzala,tak ti preji pekne leto,pokud mas potrebu komunikovat mimo tema,k tomu existuje SZ...jinak uz mi dej prosim te s temi svymi nesmysly pokoj,nikdo na to neni zvedavy...

marcicek84
2. srp 2020

@shaun40 viz me predchozi prispevky,tam bylo napsano vse...
@ilonne tak snad te neprekvapi manual ministra Plagy,myslim,ze pujde o dalsi hromadny kniiik,ktery urcite projde i tiskem 😂😂😂 urcite sem neco vlozim,zatim ti preji pekny zbytek leta 🙂

marketa11112
2. srp 2020

@marcicek84 hele,nezavidis tem ucitelum trosku? Pripada mi,ze mas pocit,ze nepracuji a berou za to prachy. Nebo o co jde?
Moje mama ucila dvacet let. A byl to ocistec. Byla na ucnaku. Fakt byla rada,kdyz koncila. A to v te dobe byly jeste deti zlate,proti dnesku.

barchen
2. srp 2020

@marcicek84 Vidíš, a těch 10 minut je důvod, proč potřebuješ pomoct. Bohužel všichni vidí, kolika uživatelkám stíháš denně odpovídat, seš tady každý den, jsi velice aktivní v několika diskuzích na zdi, reaguješ na krátké zprávy jako např. ta krajská hygienička, které si vypisovala sáhodlouhé zprávy, jak to někdo výš tady nasdílel a děláš to i v průběhu dovolené. A kdoví, kolik takových diskuzí tady je, není to jen deset minut ale obrovské množství času.
Víš, je to stejná závislost jako např. alkoholik, také si myslí, že ta sklenička denně je v pořádku a přitom to není jedna sklenička ale dvě lahve.
Takže jak jsem ti už nabídla, pokud se sama rozhodneš využít nabídku pomocné ruky, ráda ti ji podám, na začátek se to dá řešit anonymně, pročítat, nemusíš se aktivně zapájet ale pokud by si se odhodlala, dá se zapojit i anonymně a řešit svůj problém.
O moje děti je dobře postaráno, neboj se, mají kolem sebe spokojenou a vyrovnanou rodinu.

@pratensis Já jsem si řekla, že jí zkusím nabídnout pomoc, že za ten čas na netu mi to stojí. Nabídnout pomoct někomu, kdo to potřebuje a neví o tom. Její příspěvky jsou ojedinělé, to se tady často nevidí, snad do doby od začátku korona krize jsem tady nikoho podobného nezaznamenala. Je vidět, že jí to hodně vzalo, taková situace tady nebyla, naše generace žije v blahobytu bez válek a odříkání a teď přišlo něco takového. Věřím, že to zasáhlo hodně lidí. Ale samozřejmě nechám to být, pokud ona odmítne.

marcicek84
Autor odpověď smazal
Zobraz
marcicek84
2. srp 2020

@marketa11112 viz me predchozi prispevky...uz se to tady jednou zkouselo mi podsunout...
@barchen na tema,ktere me zajima,si najdu cas vzdycky...nehlede na to,ze me vzdy doma ucili,ze je slusnosti odpovidat,kdyz se mnou nekdo neustale hovori....kazdopadne dal bych ti doporucila psychologickou pomoc,uz tve prispevky hranici s posedlosti...klidne si zahrej na sharloka holmese,ty sedis doma na zadku,aspon budes mit nejakou napln 😊 Kazdopadne kdyz vidim,ze ty mou slusnost beres jako posedlost,do SZ odmitas komunikovat,presto pises mimo tema,tak opravdu nevim jak vice ti muzu pomoci,zkus toho odbornika 😜