Při jaké příležitosti a proč dávají děti učitelkám dárek?

madre1
27. pro 2014

Ze svého dětství si pamatuji jen,že jsme nosili učitelkám poslední den ve škol. roce kytičku.Mám dítě letos v 1.třídě a už na začátku škol. roku se muselo(nevím,zda-li to učitelka vyloženě vyžadovala,ale doma mi bylo řečeno,že všechny děti kromě toho,našeho učitelce dárek přinesly)koupit učitelce něco k svátku.Poslední den před Vánočními prázdninami měly děti ve škole besídku jen pro sebe a paní učitelku.V emailu od p.učitelky nám bylo doporučeno,aby děti koupily dárek v hodnotě 20-30kč pro koho chtějí a pak jeden,který označí číslem a děti si dárky budou losovat,aby se zamezilo případnému zklamání u těch dětí,které dárky od kamarádů nedostanou.Takže jsme z prevence koupili drobnost i p. učitelce. 😅
Jak to funguje i u Vás na škole?
Dávají děti p. učitelce dárky i k narozeninám? 😅

somalicats
27. pro 2014

U nás se učitelkám dárky standardně nenosily a nenosí. Některé děti nosily (v rámci prvního stupně) na konci roku nejen kytičku, ale i dárek, ale těch bylo jen pár. Moje dcera nikdy dárek nenesla, s paní učitelkou jsem se totiž nikdy neznala tak dobře, abych věděla, jaký dárek by jí udělal radost. Teprve při zakončení prvního stupně jsme se my rodiče domluvili, vybrali peníze a koupili učitelce dárek, který navrhla jedna maminka, která se s ní zná velmi dobře, plus velkou kytici, neb s dětmi na druhý stupeň už pochopitelně nepokračovala. Co se Vánoc a besídek týče, tak to u nás bylo vždy tak, že mělo každé dítě přinést jeden dáreček, každý dárek dostal číslo a pak si každé dítě jedno číslo vylosovalo. Chtěly-li si děti dát dárky mimo tohle schéma, tak samozřejmě mohly, v tom jim nikdo nebránil. Kdy má narozeniny paní učitelka, jsem teda já nikdy nevěděla, takže ani k narozeninám dcerka nic nenesla a co vím, tak ani ostatní děti. Teď na druhém stupni už se dárky tuplem neřeší, letos dcera jen řešila, kterým kamarádkám chce dát dáreček, ale jinak nic.

pavlapl
28. pro 2014

My dáváme dáreček paní učitelce na vánoce a kytičku na konci školního roku.

nonacek
28. pro 2014

My dáváme dárek k vanocum a na konci roku kytku a k jmeninam😉😉😉

berynka
28. pro 2014

k Vánocům lepší čokoláda/bonboniéra, na konci školního roku kytka