Dárky pro učitele ve školce a děti. Dáváte?

15. pro 2023

Ahoj ahoj... Jelikož dcera je letos první rok ve školce tak se jdu informovat jak je to u vás....😉
Dáváte učitelkam ve školce dárek k Vánocům? U nás ve školce se dost točí. Je to malá školka a dost si tam všichni pomáhají tak asi budu muset obdarovat všechny... Dost jim pomáhá i školnice i kuchařka 😂. Tak si říkám zda dát jen hlavní učitelce či všem 🌞??

Další věc je že děti ( které se spolu nejvíc baví) si nechávají v šatně dárečky ( k Mikuláši, k narozeninám atd).. tak že i těm budu pravděpodobně něco chystat. Ale jak to vysvětlit dítěti, kterému jsou tři roky... Že Doma dárky nosí Ježíšek a ve školce je nosím já 😂...
Děkuju za radu, nápad...

biciklissie
15. pro 2023

U nás se dávají dárky učitelkám a kuchařce. Protoze je zlata a pomáhá s dětmi. Většina rodičů na konci roku, na Vánoce jen někdo. Na narozeniny děti nosí nějakou malou sladkost nebo drobnost ostatním dětem, ti mu popřejí. Nějakou drobnost dostávají na Vánoce od školky všechny děti. Mezi sebou si naštěstí nic nedávají, to nezávidím a ani bych do toho nechtěla zabrednout. Jinak vysvětluji, že většinu dárků nosí Ježíšek, ale jsou i výjimky, že si lidi dávají dárky mezi sebou, protože si chtějí udělat radost. Nevidím v tom problém.

miryp
15. pro 2023

Ano, my dávali ve školce všem zaměstnancům (učitelky, kuchařka a uklízečka) dárky a dětem jsme buď koupili dárek pro celou třídu, nebo jsme tvořili nějaké novoročenky se sušenkou či lízátkem. Ve škole dáváme dárky třídním učitelkám, asistentkám, družinářkám a pak jeden balíček pochutin do kuchyně a jeden na recepci pro školníka, recepční a uklízečky. Spolužákům, se kterými mají děti úzký vztah nějaký drobný dárek a celým třídám pak nějakou sladkost. Tyto dárky jsme od počátku postavili tak, že je kupujeme pro radost druhých...
Teď přišla třídní dcery s tím, že si děti budou losovat a budou kupovat dárek vylosovanému dítěti. Chápu na jednu stranu, proč to dělá, na druhou stranu nikde přece není dáno, že si děti nějaké dárky kupovat musí, to má jít prostě od srdce a dcera už koupila dárky 4 nejbližším kamarádkám a celé třídě pak kinder čokolády, takže investovat nic dalšího logicky nechce. Navíc má hrůzu z toho, že by si třeba vylosovala některého ze spolužáků, co měl tendence ji šikanovat. A upřímně, to poslední, co rodiče chtějí týden před Vánoci řešit, je dárek pro nějakého spolužáka. Takže dcera šla do školy rozhodnuta si to s třídní vyříkat, tak jsem zvědavá, s čím se ze školy vrátí.

krisstina93
15. pro 2023

Já koupila takovou velkou cajovou kolekci a dam to tam pro všechny :D mají několik učitelek, zdravotní sestry, kuchařky apod a já ani netuším kolik přesně lidi je tam současně a s kým vším přichází děti pravidelně do kontaktu.

zuzkasim
15. pro 2023

Děti si mezi sebou dávají dárečky k Mikuláši? To je pro mě novinka. I ty narozeniny, to tak maximálně, když někdo pořádá oslavu, tak se dáreček přinese na ni. Nevím, asi nejsem dostatečně dárkový typ, nesnáším hromadu nepotřebných blbin a vedu k tomu i děti. Do školy ani školy jsme na Vánoce nic nechystali. A fakt to není o tom, že bych si práce pedagogů nevážila. Spíš jako pedagog vím, že doma nechci 20 svíček, 3 hrnečky a dalších x nepotřebných blbin.

ninive211
15. pro 2023

@zuzkasim Když takové děkovné dárky, tak zásadně jedlé, které se spotřebují, že? 🙂 Já roky kupuji bio čaje od Sonnentoru.

radecka1
15. pro 2023

Nějaké vysvětlování není nutné. Děti to berou jako fakt. Doma nosí dárky Ježíšek a paní učitelkám se dává dárek za to, že se o dítě pěkně starají. Dítě to vůbec řešit nebude, tak není třeba to nějak rozebírat.

prejeta_zaba
15. pro 2023

Děti nosí dárky o narozeninách a svátcích, Mikuláše, Vánoce ani nic jiného neřešíme. Dostávají ze školky většinou buď čokokalendář nebo nějaké vyráběné přáníčko. Učitelkám dáváme na konci šk. roku. Úplně nevidím důvod, proč co měsíc někomu něco dávat...za chvilku už se bude nosit i na Halloweena a na svatého Václava, ne? Jako je to hezké, ale vemte si, že učitelka učí 30 let, každý rok 25 dětí krát X příležitostí k "drobnostem", to by musela přistavovat na dárky ještě jeden dům, ne? 🤷‍♀️ Navíc pokud má člověk víc dětí, xy zálib, tak to abyste nakoupili každý rok kamion drobností pro učitele a lektory, já tohle prostě neschvaluju. 🙈

hannyss
15. pro 2023

Ve školce jsme také dávali všem zaměstnancům a protože se různě střídaly, celkem jich tam bylo asi 9, tak jsem udělala větší dárkový balíček, různé čaje, něco ke kávě... lze krém na ruce... pro všechny dohromady

rebe
15. pro 2023

U nás ve školce dostávám jen o d některých dětí, nejraději mám dětmi vyrobená přáníčka a z hmotných věcí čaje nebo krém na ruce. To jsou věci, které si ani nenosím domů, pravdu je využiju v práci. V tomto duchu pak dárky i dávám. Dárky pro kamarády nechávám čistě na dětech - když chtějí koupit, ráda jim s tím pomůžu, ale svou aktivitu do toho nevkládám.

petulles
15. pro 2023

Já dceři říkám, že Ježíšek nosí dětem dárky a dospělí si dávají mezi sebou dárky pro radost 🙂

janule0123
15. pro 2023

Na Vánoce nedavame … dáváme dárek jen do školky pro děti- nějaká hračka co jjim chybí, nebo se zničila .. děti mezi sebou si mají “zakázané” dávat darecky, protože pak to někoho mrzi ze nic nedostal … jinak u nás dávám kamarádkám vánoční balicek a to máme s dcerou vysvětlené, ze si dospeli někdy tak dělají radost mezi sebou před Vánoci… jinak dáreček dáváme na konci školniho roku všem 4 - 2 paní učitelky, asistentka a skolnice …

janule0123
15. pro 2023

@zuzkasim my nakonci roku dáváme kávu 🤣 a k tomu Lindt koule .. mají tam kavovar paní učitelky 😎takže počítám ze to spotřebují .. taky nemam rada blbiny, takže jsem dost přemýšlela co.. třeba co dostanu od kamosek svíčky putují k babickam …