Problém v 1. třídě, zameškané hodiny

satanka13
18. únor 2017

brý den , moje dcera chodí do 1tridy a ma zameskano 142hodin od září. Už od mala byla porad nemocná ,porad něco . Kvůli tomu už nemá rada ani doktory. Jenže ve škole ma už 142 hodin zameskano. Naposled tedka marodila 10dnu a já místo k doktorovi z kterych ma hrůzu a dotáhnout ji tam max nasilim,jsem zašla do lekarny pro cajíčky atd. Jenže dnes jsem šla do školy pro úkoly atd mi ucetelka řekla ze chce omluvenku od doktora ,ze nikdo takhle nechybí a chodí do školy i nemocný děti. Jenže já u doktorky nebyla tudíž zadnou omluvenku dnes stejně bych nedostala a pokud ji nedostanu tak v pondělí bude volat na socialku ze není možné aby mela tolik hodin . Jenže docela se bojím co jako bude ,mala vážně marodí a k doktorovi poslední 3mesice jsme ani jednou nebyli akorát na pohotovosti když si stěžovala na bolest na hrudi a dýchání když mela anginu. Co mám dělat? Vždyť matka prece zdravé dítě nenechá jen tak doma když potřebuje do prace a to už mám také problém jak tam chodim a bez peněz taky jen tak asi logicky nechci byt a flakat se doma podle školy ze to tak vypadá ..

satanka13
autor
18. únor 2017

Tak dekuji všem za Vas čas a ze jsem se mohla vypovídat .... V pondělí se budu klepat jak drahej pes :D Snad to dobře dopadne ,nechci aby me někdo házel do jednoho pytle k matkam co se nestarají , vážně to tak není i když to asi tak fakt přijde :( Ach joo ..... Pěkný den a děkuji moc ...

caverina
18. únor 2017

Syn ve škole zadnou omluvenku nepotřebuje...bylo nám řečeno ze my jsmejejich rodiče a že my odpovídáme za jejich školní docházku...pokaždé s ním k lékaři nejdu,jen pokud se do třech dnů nezlepší nebo když už ten první den má horečky..1.pololetí se nám taky zdařilo a má zaměstnaných 128 hodin ale zvládl to a na vysvědčení to poznat nebylo..

berynka
18. únor 2017

Naše dr.zadne omluvenky nevystavuje,je to kvůli starším dětem,aby tam nechodily bez vědomi rodičů.Da jediné potvrzení,ze je dítě Ok a muže do kolektivu.To by vám možná mohli vystavit třeba na orl a k tomu přidat svoji písemnou omluvenku.

alcar
18. únor 2017

@satanka13 ja si taky myslim, ze pokud je tvoje dcerka takhle nemocna a ma alergie, tak mate narok na lazne, ale to je prave podmineno temi navstevami u lekare pri kazde nemoci.

evik19
18. únor 2017

U nás ve škole je potřeba, aby bylo dítě omluveno do tří dnů rodičem. Dál se to nijak neřeší. Obzvlášť, když si maminka chodí pro úkoly a je jasné, že výuku po téhle stránce doma dohání. Je pravda, že 140 hodin je za pololetí fakt docela dost, to měl v mé třídě 23 dětí jen chlapec, co prodělal hned na začátku září vážný úraz a do školy šel až v listopadu, stejně by na vás u nás ve škole OSPOD rozhodně nikdo nevolal. Zkuste se podívat do školního řádu vaší školy, jak je třeba omlouvat děti. Pokud tam nic o potvrzení lékaře není, tak ho po vás nemohou chtít.

caverina
18. únor 2017

Jak už tady někdo psal je důležitá komunikace se školou...pokud s učiteli člověk nekomunikuje a nezajímá se co se zrovna deti ve škole učí aby toho co nejméně zameskalo tak docela chápu postoj učitelky..

fionna
19. únor 2017

Když byl syn v první třídě nastoupil v září do školy a pak hned 3 týdny chyběl. Nešla jsem pro úkoly. Ale každý den jsme psali a počítali. Pak starší řekl, že škola má třídní schůzky. Tak jsem vzala malého a aktovku a šli. Reakce učitelky byla hodně rázná. Hned ve dveře na mně vyjela, že zanedbávám dítě, když nechodí do školy a nechodíme pro úkoly. Synovi řekla, že děti už umí písmenka a ukázala na tabuli nové písmenko.Syn ho hned řekl...Vysvětlila jsem učitelce, že syn má boreliózu. Vytáhla sešity. Měli jsme o stránku napsanou víc než oni. Učitelka změnila tón. Já se omluvila, že jsme o sobě nedali dlouho vědět i když jsme se telefonicky omlouvali na začátku. Chyba byla v komunikaci. Já udělala tu chybu. A učitelka jednala v zájmu dítěte. Myslela si, že se nestarám, když jsme o něm dlouho nedali vědět . Vše se vysvětlilo. Tak za mně. Jít do školy, omluvit se a vše vysvětlit. A ukázat, že i když chybí snažíte se učit

sarihy
20. únor 2017

@medulinek Nemusí...mám dceru ve 2. třídě a není třeba dávat k omluvence potvrzení od lékaře...

sereza
20. únor 2017

Moje dcera promarodila v 1tride prvni pololeti. Nikdy nebyla potreba omluvenka od lekare. Pouze pokud dite marodi dele jak 3 tydny. Je to o komunikaci a o ucitelce.

betelgeuzz
21. únor 2017

@satanka13 tak jak jsi dopadla?
Mně příjde zvláštní, že dopředu tě neupozorní, že budou vyžadovat potvrzení lékaře. Chápala bych, že třeba bude ve školním řádu, že při překročení x hodin, budou požadovat potvrzení lékaře a člověk s tím počítá a ne, že najednou vyžadují potvrzení zpětně.
Jak třeba u vás probíhá komunikace s učitelkou? chodíte si pro úkoly, nebo si vyměníte maily? chodíte na třídní schůzky? čekala bych, že při takové příležitosti učitelka upozorní, že chce potvrzení.

lv
21. únor 2017

@betelgeuzz taky mě to zajímá, jak to dopadlo.
/omluvenku od lékaře jsme nikdy mít nemuseli, ovšem píšu sms, mail den předem, že dcerka nepřijde, co jí je, že uvidím za 2-3dny, to pak píšu mail znovu, jak to vypadá, zda bude ještě doma, nebo ne. Učivo je v týdenním plánu, děláme podle něj a do školy zajdu pro ofocené listy, které dělají navíc, nejsou v učebnici/.

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
hansed
21. únor 2017

Z pozice učitelky.... já mám s rodiči domluveno, že mi píšou sms, popř. zavolají, že dítě nepřijde, proč a na jak dlouho. Pak napíšou do ŽK omluvenku. Od doktora omluvenku nevyžadujeme. Ale chápu, proč v této situaci je omluvenka od doktora vyžadována. Navíc nevíme, jak probíhala komunikace předtím?
A určitě průběžně komunikovat s učiteli... vyžadovat úkoly apod. Na 2. stupni to rodiče neřeší a děcka pak dohánějí dost složitě....

lv
21. únor 2017

@sarihy u nás zavedli ty týdenní plány a je to dobrý, jsou tam strany v učebnicích, co berou, v prac.sešitech, d.úkoly na celý týden, co kdy přinést treba do vv, tv, pak kolonka co četli, co se jim dařilo, co ne, vyjádřit se mohou i rodiče..
(Ostatní info na stránkách).

hansed
21. únor 2017

@lv to je pěkný nápad... ale třeba pro mě na 2.stupni dost těžko realizovatelný ☹ ale mohla bych to zkusit nějak udělat...

caverina
22. únor 2017

Ahoj holky...mohla by mi prosím vás některá z vás učitelek říct kolik hodin může mít zameškano žák třetí třídy na prvním stupni? diky moc

betelgeuzz
22. únor 2017

@lv viděla jsem ten týdenní plán u synovce, je to fajn, že člověk má přehled. I když nevím, jak to funguje, když jdou děti třeba do divadla, kina a podobné akce. Plán se posunuje, nebo ho dělá učitelka třeba 2 týdny dopředu, takže o takové akci už ví?
@hansed proč těžko realizovatelný? není to spíš jednodušší, když učíš např. matematiku tak máš plán pro 4 ročníky, v každém ročníku několik tříd, které jedou v podstatě stejně, ne jak učitelka na 1. stupni, která má všechny předměty?

lv
22. únor 2017

@betelgeuzz divadlo, kino - to vědí dávno dopředu, takže je třeba napsáno úterý -divadlo. Aby jsme to věděli i my rodiče déle dopředu, je na stránkách záložka události, kde je rozpis na měsíce dopředu. Pokud p.učitelka nestihne z jakýchkoliv důvodů přesně ty zapsané stránky udělat, napíše do dalšího týdenního doděláváme stranu xy+nové. plán vkládá o víkendu na stránky, takže ho mám stažený v mobilu, v po ráno si děti vezmou tištěný, v pátek ho odevzdávají /s těmi svými poznámkami co četli, co se jim dařilo, nedařilo, příp.vyjádřením rodičů/.

hansed
22. únor 2017

@betelgeuzz protože se muž stát ze budu ve skluzu - třída latku nepochopí budu dělat hodinu dve navíc. Nebo se stane něco s čím nepocitame - onemocnim ja nebo dítě takže hodiny nebudou apod. Těch komplikaci je víc. Ale jako inspirace dobry 😉

betelgeuzz
22. únor 2017

@lv tak to jo, já jsem si myslela, že ty plány dělá třeba na celý rok, jako se na celý rok vypracovávají RVP. POkud to dělá na týden, dva dopředu, tak je jasný, že už o kinech a divadlech ví.

jmisa
22. únor 2017

U nás mají ve škole elektronickou třídní knihu. Jsou tam známky, úkoly, prohrané ucivo a omlouváme vzkazem v té aplikaci a současně tam píše škola vzkazy. Takže v případě nepřítomnosti je to velice pohodlné.

hansed
22. únor 2017

@betelgeuzz já si dělám tematické plány na celý rok... ale ten na týden, dva dopředu mě hodně láká zkusit.... zatím bych to zkusila pro sebe, jak by to šlo a pak třeba od září pro rodiče a děti....

hansed
22. únor 2017

@caverina "může" je hrozně těžké napsat... měli jsme holčičku s leukémií, do školy skoro nechodila. Měli domluvu s učitelkou, posílaly se jim úkoly apod. Vždy je hrozně důležité domluvit se s učitelkou /učiteli... loni jsem měla problém s deváťáky, nechodili na velké testy, do školy si chodili, jak chtěli, rodiče jim tu omluvenku napsali.... nakonec jsem jim pohrozila, že pokud nedopíšou testy, nedostanou známku na konci roku, všichni to splnili až na jednu.... dělala reparát, přišla se slovy, abych jí napsala pětku, že neměla čas se učit, celé léto pracovala v hospodě.... pětku nakonec dostala, nevěděla ani, kdo byl V+W....

caverina
22. únor 2017

@hansed díky..syn má dost oslabenou imunitu a tenhle školní rok se nám fakt dari😒s učitelkou to mám v pohodě a ještě sama mi říká ze ho mám radši nechat doma než aby s toho bylo něco horšího...učivo mi posílá přes bakalaře takže v pohodě a syn i přes všechnu absenci má od první třídy samé jedničky..spíš mě to zajímalo jestli jsou na to nějaké tabulky

satanka13
autor
22. únor 2017

Tak me ani nechtěla poslouchat , ze mi řekne co bude dal.... Tak cekam ... Opravdu je to první problém co nastal ale kdo mel vědět ze najednou se bude chtít omluvenka .... Mala dnes plakala ze ji paní učitelka porad nadává ze vše dělá špatně . Učila se umělá úplně vše a najednou neumí ani jak jde roční období za sebou ve škole :O Ale těší se tam ale najednou se mi zasekla ze vše zapomněla ze paní učitelka ji porad vše zakazuje a schazu je ji .... Já pak vypadam jak idiot ze dítě neucim a přitom to umí ale ve škole najednou vše obrátí .... Donesla i z domova co jsem ji dávala za testy a vše umí ale to mi nevěří ... Pak jsem zaslechla jak říká jak ma zlobivou třídu a který děti ji vadí . koukam ze se začala projevovat .... Co s tím ?

hansed
23. únor 2017

@satanka13 je možné ze učitelka bude chtít prezkouseni z latky za pololetí... Jakýsi reparat. U toho bývají dva ucitele. Pokud se dítě doma ucilo nemel by byt problém. Kouknete do školního řádu, jaké podmínky omlouvani zaku škola ma. Pokud tam není napsáno, ze chtějí omluvenku od dr., nemůže ji učitelka vyžadovat. Ještě jednou bych za učitelkou zasla a zkusila se domluvit. Když nebude poslouchat, zajit za reditelem-reditelkou skoly.

teeerez
23. únor 2017

@satanka13 asi bych pozadala o schuzku s ucitelkou i reditelkou skoly. K doktorce ted uz nechodite, drive jste tam ale chodili hodne? Je tim padem dukaz o tom, ze dcera ma vyssi nemocnost a ze se to resi? (napr. testy na imunitu apod.). Pokud ano, at Mudr. vyda potvrzeni o tomto, s reditelkou hezky v klidu projednej, ze nyni muzes dat toto a pri kazde dalsi dcerine nemoci si pujdete pro razitko, ale ze tezko muzes zajistit zpetne a ze sice rozumis, ze chteji ujisteni, ale uz nerozumis, proc to s tebou neresili drive, kdyz uz bylo jasne, ze hodin ma hodne. Proc treba uz u stovky nevydali upozorneni, ze budou pozadovat omluvenky od lekare?
A rozhodne bych pozadovala vysvetleni toho, jak si muze ucitel dovolit schazovat dite v prvni tride. Asertivne, ale jestli oni na tebe ospodem, tak ty na skolni inspekci....
Dalsi veci jsou ale dceriny znalosti. Ja nevim, ale mozna bych to prezkouseni i sama chtela (nebo spise nejakou mirnejsi formu pro prvnacky). Tech hodin je vazne hodne, neni mozne, ze ji to ucivo uz skutecne uteklo? Nebylo by pro dceru skoro lepsi dat odklad a jit v zari znovu do prvni tridy, nez aby ted vydala spoustu sil na dohnani uciva? Aby si nevypestovala ke skole zbytecny odpor a strach :( Jestli v druhe polovine prvni tridy ve skole neni schopna vyjmenovat jak jdou za sebou rocni obdobi, tak to uplne v poradku neni. Je ve skole k dispozici psycholog? Asi bych k nemu dceru vzala, jestli tam nejsou nejake bloky, jestli na ni treba neni ta ucitelka hnusna od zacatku, jestli si ji nedavaji spoluzaci...

hansed
23. únor 2017

@teeerez souhlasim s tím psychologem. Pokud neni ve škole, je v PPP.

jmisa
23. únor 2017

@satanka13 no pokud pí uč nechtěla komunikovat, obrátila bych se na ředitelství. Nečekala bych na další problémy, schazování dcery ve třídě je nemyslitelné. Čím dřív to budeš řešit, tím líp.
Pokud je paní učitelka na prvňačku hnusná, tak se ani nedivím, že najednou nic neví.

nelam
23. únor 2017

Skoda,ze nemame pohled z druhe strany. To,co popisujete je neprofesionalni,nicmene se nemohu ubranit dojmu,ze jste na ucitelku "naprdnuta",takze s tou objektivnosti to bude asi padesat na padesat,ne?😉
Verte,ze 9 z 10ti rodicu ucitelkam do oci tvrdi,ze jejich dite doma vsechno umi,a pak skutek utek 😀
Mela jsem take takhle casto chybejici ditko,rodice doma vzdy dohaneli a snazili se,presto pokazde chvili trvalo,nez se zajelo ve tride. Jinak jsem formulovala otazky,byli jine vzruchy apod.
Spravne reseni Vaseho problemu je nejprve pohovor s ucitelkou,pokud to nikam nepovede,pak zadejte na schuzce ucast reditele. Neni dobre ucitelku obejit a bezet za reditelem rovnou,vsak to je logicke v jakekoliv praci. Jen upozornuji,ze sve dceri zrovna dvakrat nepomuzete,ucitelka se pravdepodobne bude citit dotcene,co si to dovolujete,kdyz nemate zameteno pred vlastnim prahem (tedy ze Vase dite do skoly pul roku nechodi,a pak se divite,ze ucivo neovlada).
Ja bych to neresila s tak horkou hlavou. Zasnazte se,za ucitelkou zajdete a v klidu ji vysvetlete,jak to s tim chybenim je,ze se snazite a pripadne poproste o jeji radu/pomoc...proste trosku "podkurovat" 😀