Problém v 1. třídě, zameškané hodiny

satanka13
18. únor 2017

brý den , moje dcera chodí do 1tridy a ma zameskano 142hodin od září. Už od mala byla porad nemocná ,porad něco . Kvůli tomu už nemá rada ani doktory. Jenže ve škole ma už 142 hodin zameskano. Naposled tedka marodila 10dnu a já místo k doktorovi z kterych ma hrůzu a dotáhnout ji tam max nasilim,jsem zašla do lekarny pro cajíčky atd. Jenže dnes jsem šla do školy pro úkoly atd mi ucetelka řekla ze chce omluvenku od doktora ,ze nikdo takhle nechybí a chodí do školy i nemocný děti. Jenže já u doktorky nebyla tudíž zadnou omluvenku dnes stejně bych nedostala a pokud ji nedostanu tak v pondělí bude volat na socialku ze není možné aby mela tolik hodin . Jenže docela se bojím co jako bude ,mala vážně marodí a k doktorovi poslední 3mesice jsme ani jednou nebyli akorát na pohotovosti když si stěžovala na bolest na hrudi a dýchání když mela anginu. Co mám dělat? Vždyť matka prece zdravé dítě nenechá jen tak doma když potřebuje do prace a to už mám také problém jak tam chodim a bez peněz taky jen tak asi logicky nechci byt a flakat se doma podle školy ze to tak vypadá ..

lednova
23. únor 2017

U nás ve škole je to tak, že učitel může na 1. stupni žádat potvrzení od lékaře, když je tzv. nepřiměřená absence. 140 je nepřiměřené. Je to 7 týdnů. Je jasné, že se to může stát, ale škola má taky jasná pravidla, takže se učitelce nedivím.

betelgeuzz
23. únor 2017

@lednova ale ty pravidla má vědět rodič dopředu.

hansed
23. únor 2017

@betelgeuzz rodiče bývají seznameni se školním řádem hned na začátku roku. My ho rodičům posíláme domu a oni podpisem stvrzuji ze se s nim seznámili. Pokud si ho neprecetli, jejich problém...

betelgeuzz
23. únor 2017

@hansed jasně, ale my nevíme, jestli to autorka v řádu má, nebo ne. u nás ve školním řádě žádný limit hodin napsaný není. pojem "nepřiměřená absence" mi příjde dost vágní a u něho bych očekávala upozornění učitelky dopředu.

hansed
23. únor 2017

@betelgeuzz samozřejmě. Spíš předpokládám, že v řádě bude způsob omlouvání dítěte... Mě by třeba i zajímalo hledisko té učitelky....