Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

sasenka
6. čer 2008

Vavka, neboj to isto super zvládne, ja som robila veducu na táboroch a tie 6-7-ročné decká boli lepšie ako tí veľkí 🙂
Naš primestský stojí 1700,- 3x denne strava a vylet každý deň niekam, ale zaplatené to ešte nemáme, tak neviem, nech sa ona rozhodne. Tiež to ide dosť do peňazí, ved len jej plávanie je mesačne 1500,- + vozenie do Žiliny 😨 A tak ale ked ju to baví, tak radšej budeme mať o par sukní menej 😀 Ona nam dosť prudko rástla, a manžel mal skoliazu, tak tomu chcem predísť a celkom sa to darí zatial.

vka
7. čer 2008

Saši 1700sk na tyžden no tak to je riadna suma u nas ten primestký tabor stoji 900sk a to od rano 8h do 16 00h ale 1700sk???? tak to by som asi doplatila šla by do normalneho tabora niekam na 12 dni ....... 😒
Vlastne čo je dnes lacne .... 😒 😒 😒 😒 😒

sasenka
7. čer 2008

normálny tabor so spaním na týždeň, s kvalitným programom stojí od tych 3000,- hore. Take lacnejšie, to je o ničom, to môže aj doma alebo u babky na dvore sedieť. No a neviem, či by tam neplakala, ked sme nikoho s kamošov neprehovorili, aby šiel tiež 😒 ja som pozerala na www.tabory.sk
Mame tu aj cirkevné CVČ, tam to stojí 1100,- ale maju naročný program, beru deti až po 3. triede.

Maju v tom celodennú stravu, navštevy všeličoho, 2x kupalisko, jaskyňu, železničku na Vychylovke... nemám tu presnáý program, ale je to tamn pestré... to nie že budu tu do blizkeho okolia sa prechádzať, normálne každý deň celodenný výlet.
Bola aj cez jarné prazdniny, ten stál vtedy 800,- a boli tiež všelikde, ale predsa len bližšie.

pacna
8. čer 2008

ahoj babenky naši mali v piatok z matematiky previerku. ziskala 25bodov z 26tich. urobila banalnu chybu ale neva. 😀

vka
8. čer 2008

no super šikulka 😉 😉 😉
Tak ako naša Dianka robi chyby v diktate tak niekedy ma ide klofnuť matematika jej tiež nerobi problemy a čitanie ????tak jeden članok jej stači prečitať jedenkrat a vie ale niekedy ako z chlpatej deky ...

sasenka
8. čer 2008

Naša Heni ma trošku poruchy koncentrácie, trošku je taka uvrtená, takže chyby robí - z nepozornosti, hadam z toho vyrastie 😖 Aj sama musí sedieť, lebo ked sedela s niekym, bolo to horšie. A tak som bola s nou u psychologičky, a ta povedala, že je kočka šikovná, IQ až nadpriemer, ale mala mať odklad škol. dochádzky. Škoda, že mi to nikto nepovedal dopredu, ani v školke ani na zápise. Dokonca aj psychotesty do vyberovky jazykovej urobila, tak neviem, čo si mam z toho vybrať 🙄
Ona je zaujímave, že nerobí ani tak chyby v diktáte, ako pri odpisovaní... rozumiete tomu??? lebo ja to neviem pochopiť 😉

sasenka
8. čer 2008

Pacna a super, to je šikulka, fakt 🙂

vavka33
8. čer 2008

Tak moja prvacka je uz v skole v prirode.Taka bola stastna ,ked odchadzali a mne tiekli slzy.Uz teraz mi chyba.

sasenka
8. čer 2008

Vavka kukala som tvoj albumček, krásne detičky máš ... a mame toho istého skakacieho oslíka 😀

vka
9. čer 2008

Vavka takže už ??? ani sa nanazdaš a bude doma.......

idem do prace pa 🙂

vavka33
9. čer 2008

Sasenka dakujem,aj tvoje deturence su zlatunke.
Oslika mate z Lidlu?
Vka uz. 🙂 vcera volalataka bola stastna zlatko moje,mali vecer vraj disco 😀

sasenka
9. čer 2008

tiež mame z LIDL, bol dosť drahy ale maly sa na tom čosi uskáče 😀
No naša kočka je dnes doma, ich pani učitelka tam nie je, tak sme boli vybaviť nejaké vyšetrenie u lekára a ostala doma

vavka33
9. čer 2008

Drahy?nas stal 399sk,co sa mi nezda moc drahe,no neviem. 😀

pacna
9. čer 2008

vavka tak sa jej pači,pravda? 😀

sasenka
9. čer 2008

ved aj nas stal 399,- a ja myslim že 200 by tomu stačilo 😒 Ale ked sa stým hra, tak nech stálo.

vavka33
9. čer 2008

Aj 100 by stacilo 😀 ale co nekupime tym nasim tesunikom 😀
Pacna,urcite sa jej paci,snad dnes zavola a dozviem sa viac. 😉

sasenka
9. čer 2008

Kamoškin syn bol ešte zo školky,a tiež sa obavala, a každy deň volala a on na 3. deň, že mami ved nemusiš každy deń vyvolávať 😀 Neboj, zvladne lepšie ako si myslíš, a ešte mate aj trening na taborový pobyt 😉

vka
9. čer 2008

Nože a jnas oboznamte o konikovi 😀 😀 😀

vavka33
9. čer 2008

Vka o akom konikovi? 😀

vka
9. čer 2008

😀 😀 😀 😀 tak nie o konikovi čo je z lidlu či to je niečo ine 😅 😅 😅

pacna
9. čer 2008

vka pisali o oslikovi 😀 😀 😀 😀

verulka
9. čer 2008

cafte, tak ajku nevzali na 8r gymko, pre nedostatok miesta, ideme skusit odvolanie, ale asi teda zostane na ZS
vavka, mne sa v sobotu vratil ten moj skolkar zo SvP a bol nadseny...
a co kocky od septembra zalozime temu druhaci? 😀 i ked ja ostanem aj tu 😅

vavka33
9. čer 2008

PAcna,mam osla v albume 😀
Veri ahoj.Ako sa mate?Jasne,zalozime temu druhaci-nazov dame-nasi prvaci uz druhaci 😀
A ja idem uciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit,ale nie malych,ale druhy stupen,s coho nie som nadsena a idem ucit anglinu,tak sa aspon zacnem ucit aj ja,lebo uz nic neviem 😎

sasenka
9. čer 2008

Vavka aj ja učím AJ, a NJ na Gympli 😀 teraz nie, teraz som na MD 😀 no vela zdaru!

vavka33
10. čer 2008

Sasenka vdaka.Ja som ich uz ucila 1mesiac tento sk.rok,nieco strasne,ziadne vedomosti,cize mi stacila aj moja AJ 😅 Ale rodicia si ma doslova ziadaju,lebo vraj deti vtedy anglina bavila,aj sa ucili a pacilo sa ako ich ucim.Asi je to zvyk od malych prvacikov,vsetko vysvetlit polopate 😀 preto to ocenili aj osmaci 😀 asi chapali 😀

vka
10. čer 2008

RANKO!!!
oslikovi 😅 😀
Veruli samozrejme DRUHACI!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀
Takže tu mame mamičky učitelky aj ja budem v septembri nastupujem do školy 🙂 sice iba v materských škôlkach ale učitelka 😀 😀 😀
Pekný dnik pa

pacna
10. čer 2008

vavka tak si poveraena osobka na založenie novej temy.
ja som tu jedina neni učitelka? no obdivujem vašu trpezlivosť. 😅 😀
Dominika maju ešte jednu stranku v matike a koniec tak im to vyšlo spraviť ju celu 😀

sasenka
10. čer 2008

ja ani neviem, včera ma moje dieťa vytáčalo celý deň, že ju večer tatino vytrieskal, takže som ešte stale nahnevaná 🙄 Dnes cupkala pekne do školy, aj ked je zachrípnutá, no tie 4 hoďky vydrží, a ešte ma hudobku poobede, teoriu, tam sa viac hrajú ako učia 😉
Pacna, a ty čo robíš? Myslím povolanie 🙂
Neviem či stihnu všetko prebrať, ale napr. čítanie v šalbikári už asi nie, lebo čítajú Adamka a veci mimo, rozprávky a tak. A matiku ani neviem kolko do konca, nenapadlo ma to pozerať 😒

pacna
10. čer 2008

ja som vyučena predavačka 😅 ono to je obyčajne povolanie ale mna to normalne bavi neviem čim to je 😕

vavka33
10. čer 2008

Pacna,mna zas bavi ucenie,priam to milujem.Teraz ucim leu,ked tu vanes nie je,trenujeme pocitanie do 4 a farby a vsetko mozne 😀