Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

marianka8004
9. únor 2009

prosim vas,a ake kostymi maju vaše deti na karneval?my mame 20.2.už sa tešime

martinka79
10. únor 2009

jé my školní karneval nemáme, ale budeme mít u nás ve vsi a topůjde Niklka za lišku. oranžové triko, a jinak ze zbytků ušiju ocásek, uši a sukýnka hnědozelená. 🙂 jen oranžové punčochy či legýny chybí. 🙂
jinak u nás hodně letěla čarodějka, víla, a vodník. 🙂

lenka132
10. únor 2009

my ve škole také karneval nemáme, ale u nás na vsi ano, vlonij sme nebyli, byli jsme zrovna na horách, předloni byla za Sněhurku, předtím za kašpárka a letos půjde za noc.....jen jsem ze čtvrtek vystříhala hvězdy a měsíc, polepila alobalem a našila na dlouhé černé triko z košíkáče za 49,-, až půjdeme vyfotím ji apřidám do albíčka

mimochodem-minulý týden Kačka marodila, tak jsme včera dopisovali, co vše zameškala a strávili jsme u toho přes 2hodiny-chudák

martinka79
10. únor 2009

leni,jé mám nápad na tu noc z celofánu jako je kytky ten stříbrný udělej plášť a klidně i vlasy. je to super. 🙂 už se těším na fotky.

lenka132
10. únor 2009

marti, jak jako z celofánu??

bzuco
10. únor 2009

naša bude morská panna Ariel 🙂

lenka132
10. únor 2009

také moc hezké

marti-mě co napadlo za vlásky, takový to třepení, jak se dává na stromeček, tak stříbrné, ale pořád přemýšlím, jak jsi to myslela s tím celofánem

martinka79
10. únor 2009

Leni koupíš ten celofám stříbrný on je i na balení na dárků či sáček a malinko ho roztříkáš na třísně dole a vršek můžek jen jednoduchým stehem přichytit k triku a ono to udělá límec či malý zvedáček na zádech to jak budeš chtít.možná by to šlo i na vázačku kolem krku a když bude chtít takčit může si to sundat. no a vlásky to stejné nastříhaný celof... na třásně a na čtvrtku (udělej pruh kolem hlavy)na něj přichycen sponkama ze sponkovačky vlasy. 🙂 blbě se to popisuje. promiň.
bzuco jak jsi udělal tu masku? 🙂

bzuco
10. únor 2009

martinka....ten chvost - je to na spôsob sukničky a dole je výkroj ako plutva - to som zohnala v sekáči za pár korún a podprsenku jej ušila svokra 🙂

marianka8004
10. únor 2009

moja vika si vymyslela reklamny panel,čo sa na neho lepia plagaty 😀 😀 😀 už mam aj premyslene ako to urobim.

martinka79
11. únor 2009

Krásné ráno, máte super nápady na karneval.masky docela se nechám inspirovat. 🙂 na někdy.

lucinda7
11. únor 2009

dobré ránko....
my budeme indiana Jones a Pirát....no darmo....chalan 😝

dnes majú v škole EURO den....mali si vybobiť euráče a aj na Prírodovede aj výtvarke sa s tým budú baviť 😵 a rátať a rátať 😀 😀 😀 😀 😀

hasleerka
11. únor 2009

ahojte 🙂 ... naši majú na dnes pripravené fotenie, tak dúfam, že títo sa osvedčia a naozaj bude pekná pamiatka na prvý ročník 😉

bzuco a martinka, nemáte to nafotené, moja predstavivosť slabo funguje, tiež by som mojej čosi rada prichystala, dík

lucinda7
11. únor 2009

naši sa fotili ešte na jesen....so šlabikárom.... 😵
a spoločnú ktohovie kedy...asi koncom roka až 😎

hasleerka
11. únor 2009

no našich fotil dáky trulo, čo sa tomu nerozumie, hrôza, šak sme tie fotky aj vrátili ... títo by mali nafotiť portréty všetkých, urobiť z toho autobus, plus každé dieťa so šlabikárom, možno kalendárik, necháme sa prekvapiť ... a spoločnú (celé postavy) to ich asi budú tiež na konci roka

lucinda, vám aké zábery porobili

lucinda7
11. únor 2009

nám také oby,velké+malé....klasika modré pozadie a portrét so šlabikárom 😎

martinka79
11. únor 2009

u nás se fotili před vonocema měli i krásná přání a básní tam vložené moc pěkné. 🙂 bohjuižel nemohu nikde fotky najít.ale neboj to zvládneš inspirace je nejlepší návrhář. 🙂 poradíme ti.

maruschka
11. únor 2009

u nás sa fotili niekedy na začiatku školského roka..Karneval - budú mať dva..jeden budú mať spojené triedy dolného stupňa- taký súkromný v družine..A druhý bude mať celá škola, karneval na ľade-idú do Nového Mesta a tam budú mať len nejaké škrabošky a budú sa korčuľovať..Kto sa nechce korčuľovať, môže ísť do hôr na snežienky v nejakej turistickej skupine...
Teraz v piatok budú mať divadielko druhú hodinu, takže sa zasa neučia 😀 Malá je radáááá 😀 Ale ich je veľmi málo, lebo chrípka je všade..Tak som zvedavá, či tie ich plány s karnevalmi nepokazí chrípka.. 😕 😕

martinka79
11. únor 2009

to by bylo smutné dkyby to zakazali. u nás se aztím děti drží.

lucinda7
11. únor 2009

aj my máme jeden karneval na lade a jeden v družine.... 😵
u nás sa inak s chrípkou držia.....včera boli v plnej zostave 😕

martinka79
11. únor 2009

jé karnevaly na ledě to si pamatuji jako dítě tady to není. možná an nějaké vsi, ale u nás ne. ☹

lucinda7
11. únor 2009

my chodíme korčulovať každý piatok v rámci telesnej 😵

hasleerka
11. únor 2009

no to máte super, u nás korčulovanie nie je, ja rozmýšľam, že si na rok kúpime a začneme aj my ... moja zatiaľ má len kolieskové ... my máme karneval budúci týždeň, tak kto môže, pofotte a pomôžte mi s nápadom 😉

lenka132
11. únor 2009

Marti u nás také není karneval na ledě, ale je tu 3rok obnovený MASOPUST a to je teda taky legrace

martinka79
12. únor 2009

Leni tak na masupust musím také dojíždět. Bruslit chodíme vždy když zamrzne náš rybník. Nikol umí už bruslit suprově dokonce i ma,é piruetky. Kolečkáče ty má také a brázdí po vesnici okolo domu. 🙂

maruschka
13. únor 2009

Tak máme chrípkové prázdniny-do stredy..Dnes prišlo na školu divadlo-tak mali zážitok a potom už len dve výtvarné výchovy..Divadelný krúžok im zrušili, kvôli tomu, že sa nemôžu združovať-okresný hygienik to zakázal..V niektorých triedach boli už len 3 deti, v niektorých 2 alebo 5..chceli to udržať čo najdlhšie kvôli rodičom, ale dnes to prasklo a už musia byť doma.... 😎 😎 😎

lucinda7
13. únor 2009

naši dnes ukončovali v plnej zostave 😎
a máme prááázdninyyyyyy 😝

a dnes dostávali už konečne aj šlabikár 2.-ku 😵

marianka8004
13. únor 2009

my sme v 2 šlabikari na 11tej strane.dnes preberali male c.z matematiky su na 3 strane.ešte tyžden a aj my mame prazdniny huráááááá 😀 😀 😀

lucinda7
13. únor 2009

tak to každý sme úplne ináč....my sme skončili prvý šlabikár dnes ale zase z matiky sme na 8.strane 😝

hasleerka
13. únor 2009

no ja pozerám do kalendára a ešte 2týždne a máme aj my voľno ... no my máme ešte starý šlabikár, nejako ste sa všetci rozbehli, práve sme dobrali remeslá ... ale matematiku už máme tiež novú, na tretej strane sme