• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

26. září 2010 
ahojte

andrysek2 - aj môj syn začal od tohto týždňa chodiť na plavecký výcvik. On sa dosť vody bojí a keď mu náhodou prskne trocha vody do tváre tak je z toho hotový :sweat_smile: . ale teraz boli prvý krát na plavárni a zvládol to (aj si potopil hlavu pod vodu :dizzy_face: )
27. bře 2009 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojik tak ti moji jsou vodnici :grinning: :grinning:
27. bře 2009 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás jsou vodomilové také vlastně celá rodinka milujeme vodu a plavčíme. :grinning: se školou budou chodit až příští rok, ale to neva malá umí už plavat i potápět se takže díky rodičům už je z ní delfín jedna báseň.
28. bře 2009 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
naši prváci na plavecký nejdú, ale ja chcem Zuzku prihlásit na plavecky vycvik, trvá asi 1,5 mesiaca a potom može zase pokracovat dalej ... naši teraz trenujú na telesnej džudo
28. bře 2009 v 10:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
naši chodia momentálne - už od decembra - 1x do týždňa na klzisko

a plavecký mávajú až v 4. roč. ale naša sa naučila plávať minulé leto - sme ju prihlásili na kurz, takže plávať vie :wink:
28. bře 2009 v 11:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: prajem vesely 1.aprilovy den.kde ste sa stratili? :sunglasses: každy asi robi jarne upratovanie.aj ja sa snažim.dala som si maličku pavzičku a frčim daléééj.tu je takkrasne :slight_smile:
1. dub 2009 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
marianka, asi nemá nikto nič nové ... a veru tak, aj ja robím pomaly rôzne upratovanie ... pekný deň
2. dub 2009 v 08:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ani u nás nič nové,učenia spúúústa :stuck_out_tongue_closed_eyes: berieme de te ne le di ti ni li :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. dub 2009 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj my zmekčujeme ... a furt ma ide poraziť s tým písaním ... ak nad nou stojím s varechou, tak napíše pekne, len sa otočím už škriabe ...
3. dub 2009 ve 22:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko, kdeže ste všetky ... tak naša hviezda išla dnes sama do školy, lebo ja nemôžem ... pozerala som ju z okna, ako si kráča s tou ťažkou taškou ... len dúfam, že prišla aj do triedy a niekde nezablúdila ... ja sa našťastie cesty báť nemusím, ale aj tak s nou chodím každé ráno a hlavne aj tú tašku je treba odniesť
6. dub 2009 v 08:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
hasleerka, naša chodí tiež už sama, ale vždy si po pár metroch odchytí nejakú tlupu deciek a idú spolu do školy...Tiež som mala prvý krát strach, keď som ju pustila a volala som sestre do školy, či malá prišla v poriadku..Ale keďže sme to absolvovali aj my, keď sme boli krpci, tak si myslím, že naše deti to zvládnu dva krát lepšie :wink: :wink:

U nás učí už 3 týždne nový pán učiteľ..S učivom nejdú nejako závratne rýchlo/možno si to myslím iba ja, keďže im nedáva skoro nijaké úlohy/, ale to nevadí, chlapec sa musí aklimatizovať, keďže naše decká sú jeho prvá trieda..Ale zasa s nimi stále cvičí a robí rôzne cvičenia a hry-hm..tu je vidieť, že je to vyštudovaný psychiater :grinning: :grinning: :grinning: Takže som zvedavá, či nám už dá nejaké rodičko, alebo to už ani nestihne, keďže o tri týždne odchádza škola do Talianska a medzitým je Veľká noc a potom, to už je flákačka, keďže koniec mája a jún je absolútne nezáživný čas už pre každého,. nielen pre decká :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: Jednoducho sa u deciek dobre uchytil a to je podstatné :slight_smile: :slight_smile:

hasleerka, aj ja idem upratovať, síce som upratala k Veľkej noci už minulý týždeň a v naivnej predstave som si myslela, že to aj vydrží, lenže to by v našom byte nemohli bývať neandrtálci..Tak som aspoň s hlbokým povzdychom zavesila ozdobný venček na vonkajšie dvere a čakám, kedy sa mi to tu samé poupratuje :grinning: :grinning:
6. dub 2009 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, tak náš prvý samotný chod do školy dopadol dobre, dieťa bolo v škole ... som na nu pyšná ... dokonca mi napísala krásny list, síce s chybami, ale hlavne že tam bolo ako ma lubi ... a chcela by chodiť sama častejšie, tak ju asi postupne začnem nechávať

inak ako píšu vaše deti napr. včela, vták atd, vedia už rozoznať spodobovanie, alebo napr . ia, ie
6. dub 2009 ve 22:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko....

my sme si predlžili prázdniny a dovolenkujeme na Liptove.....a učivo doháname večer :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

hasleerka,ja mu to diktujem tak polopatisticky,naschvál to tak vyslovujem,aby vedel,on ešte kym napíše si to vyhláskuje či je to tak.....
7. dub 2009 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
našim prváčikom to pan učiteľ ešte diktuje-aj y,i..aj ia,ie.. :wink:
7. dub 2009 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
no u nás to tiež učiteľka diktuje, len som si chcela overiť či to už náhodou nemajú vedieť

jej a včera som zabudla napísať, že je dobre, ked sa pán učiteľ uchytil a že ho budú mať detičky radi ... inak, ani naši nemávajú domov veľa úloh.
7. dub 2009 v 08:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
naši mávajú mooooc úloh....ale zas musím uznať,vedomostne sú na tom fakt dobrer.....sú na nich síce prísni ale aj dosť vedia.... :sunglasses:
7. dub 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, dávno som tu nebola je dobre, že Vám to pán učiteľ hovorí aj y aj ia ie iu, ved nech si to poriadne zautomatizujú a potom nebude problem v 2. triede. Ja som dnes diktovala na diktáte 3 vety a z 22 deti malo 20 od nula do 2 chyb , co je jednotka takze mam super deň.
7. dub 2009 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
gagusinka - 2chyby je ešte jednotka?
7. dub 2009 ve 22:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ANO STUPNICA JE TAKáTO: 0-2 =1 vo vyššom ročníku sa môze posunúť takto 0-1=1
3-5=2 2-3=2
6-8´=3 4, 5,6=3
9-10=4 7, 8=4
NAD 10=5 9=5
8. dub 2009 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojik tak nasi maji od zitra prazdniny a tez dostali plno ukolu :grinning: :grinning:
8. dub 2009 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja zasa domáce na prázdniny nedávam žiadne, prázdniny sú na oddych aj tak sa úlohy robia len deň pred nástupom do školy
8. dub 2009 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
hurá aj my máme tie prázdniny - super veľkonočné .... sa konečne vyspinkáme :grinning: ... my nemáme žiadne úlohy, presne ako píše gagusinka, aj tak by sme ich robili posledný deň ... my už doma vôbec nečítame ani nepíšeme

zase išla dnes do školy sama a je z toho celá šťastná

a dokonca máme aj prvú lásku :grinning: (moje nervy, keby vedela že to sem píšem, tak ma vymení) :grinning:
8. dub 2009 ve 20:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
hasleerka, tak o dlhom spaní môžem len snívať..Naše baby dnes vstávali pred 6 a už prišli skákať po posteliach :confounded: To budú zasa prázdniny....

Ešteže je vonku krásne a tak budeme chodiť do prírody..Aspoň niečo poteší..ja mám dnes takú nanič náladu a nijako si ju neviem zlepšiť.. :pensive: :pensive: :pensive:
9. dub 2009 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak malá byla ve škole po 3týdnech a jen na 3dny a má prázdniny....ty děti se mají!! Zase mě včera dostala, večer, když jsem si s ní šla lehnout, tak jí říkám, že dnes musíme na očkování proti klíšťovce a ona mi na to řekla-mami proč mi kazíš prázdniny??? Ta mě zase dostala :grinning: :grinning: jinak u nás jezdí na plavčo až od 2třídy
9. dub 2009 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojik maminky tak je po prazdninkach a velikonocicvh a zitra do skolicky deticky :grinning: :grinning:
13. dub 2009 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás nie,u nás sa ide do školy až v stredu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. dub 2009 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás sa ide až v stredu tiež :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: takže zatiaľ je tu prázdninový ošiaľ..decká si stavajú domček na strome v školskom sade :confused:
13. dub 2009 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda az ve stredu to se maji deticky :grinning: :grinning:
13. dub 2009 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

my sme sa dnes mordovali s úlohami...matematika - vymyslieť slovnú úlohu podľa obrázku a potom mali také obrázky na štvorčekovanom papieri a na nich mali spočítať celé štvorce a potom 3uholníky a doplniť druhú časť do štvorca :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a písanie 2 celé strany v písanke, lebo hoci čítajú už neviem kde v šlabikári, do písanky nejako v poslednom čase vôbec nepísali, tak p. uč. dobieha :sweat_smile:
napísali sme 1 stranu, druhú až zajtra ...a ešte čítala 1 rozprávku a knižky čo dostali na zač. roka - o prváčke kláre :slight_smile:
13. dub 2009 ve 20:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
my sme dobrali tie dvojhlásky a po prázdninách nás hned čaká CH :stuck_out_tongue_closed_eyes:
na prázdniny mali písať vety na velké dvojhárky a rátať príklady.... :sunglasses:
13. dub 2009 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek