Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

popelka.miri
11. zář 2009

Ahoj, tak syn jde dnes poprvé sám ze školy, tak doufám, že to proběhne v pořádku...Jinak zajímalo by mě, jestli u vás můžou mít prvňáci mobil ve škole? Já bych klukovi ráda dala mobil, jen proto, abych mu mohla po škole zavolat a zkontrolovat ho, kde je a tak...kredit nemá, tak volat nemůže...jde mi jen o jistotu, kde je. A jinak co zrovna probírají ve škole vaše děti? U nás už vytleskávají slabiky (jemu to jde, protože už sám čte 😀 ), kreslí vajíčka, klubíčka a řadí věci do skupiny (matika) a něco jako množiny. Kamarádka mi říkala, že jsme nějak dopředu, oni prý tohle ještě nedělají..Jinak včera asi 4 úkoly...můj kluk je tak nadrženej, že jakmile udělá jeden úkol, už by chtěl dělat další, co teprve budou probírat ve škole 😀 😀 😀 Snad mu to vydrží...známky nedostává, jen razítka obrázková a jednu hvězdičku už taky dostal 🙂

marfuuuska
11. zář 2009

Ahojky, tak u nás teda nepřipadá v úvahu, aby Matěj chodil sám do nebo ze školy, protože po týdnu stratil klíče od skříňky a domu. Měl je na krku a pořád jsem mu říkala ať si je hlídá, ale stejně je neuhlídal 😠 . Jsem z toho dost rozhozená jak kdybych to byla já. Jsem zvědavá jak bude koukat učitelka, když po týdnu bedeme chtít nový klíček od skříňky ☹ .

Popelko u nás probírají asi tak nastejno a jaký máte učebnice nebo ty cvičný sešity? U nás už se známky dostávaj Matěj má zatim jen 1 a hvězdičky a taky ho to moc baví, tak jsem zvědavá jak dlouho mu to vydrží?

popelka.miri
11. zář 2009

Učebnice vypadají jako sešity, rovnou do toho kreslí a píšou, mají živou abecedu, prvouku, matiku a cvičné sešity zatím dva, malý a velký...jinak kamarádka mi říkala, že její syn má úplně jiné učebnice, prý záleží na učitelce, jaké si vybere...to není, jak za nás 😀 😀 Už se těším na slabikář...ale bojím se toho, až zjistí, že se kluk nučil sám číst a teď bude vlastně dělat něco, co už umí 😒

karainnkaa
11. zář 2009

Ahoj mamky,tak další týden utekl jak voda.Pomalu se do toho dostáváme,jedničky přibývají(Míša dokonce odmítá razítka,prý to nejsou známky 😀 )
Do školy se zatím těší a dokonce nechce víkend....no jsem zvědavá,jak dlouho to vydrží,tahle idylka 🙂
Zatím jsme neměli žádné úkoly,(mamka s vděkem přivítala 😉 )ale taška je čímdál těžší 😝
Místo žákovské mají nějaký zápisníček malého školáka,je to moc hezký sešitekkterý mu zůstane jako památka.
týdnu máme jednou 5 hodin,jinak klasicky 4.
A ta prvouka mi připadá jako ty sešity pro předškoláky,kde jsme luštili,dokreslovali,hledali cestičky atd.takže opravdu Škola hrou!
Mějte se hezky a užijte si volna 😉

popelka.miri
11. zář 2009

To je pravda, že ty učebnice dneska jsou jak ty pro předškoláky, samá hra a zábava, což je super 🙂 Hlavně ta prvouka...My máme taky 4 hod. a v pátek 5, mají volitelný předmět (informatiku). Jinak žákovskou teda nemáme 😒 To už teď v první třídě je?? my máme jen notýsek, a v pátek jim tam vždycky dá razítko-obrázek a napíše informace, co bude at. jinak nic. Za nás teda nebyly sešity a učebnice tak hezky udělané, zábavné, hravé...
Jnak Lukášek dneska dorazil prvně sám domů úplně v pohodě a taky nějak brzy 😕 , takže se fakt nezakecával ani neloudal....doufám, že mu to vydrží. Až budu mít holky nemocné, tak bude muset chodit sám i ráno.
Lukáš se zakoukal do pana učitele na počítače (jsme sami bez chlapa), prý ho pohladil, seděl vedle něj at...prostě se v něm vidí...chudák všude hledá chlapský vzor ☹ ☹ Škoda, že mají paní učitelku a ne učitele 😅

ambret
12. zář 2009

Ahojky mamči 🙂

Tak Týnce už se do školy chodit celkem chce. Taky máme ty pracovní sešity. Jsou opravdu moc hezky udělané. Slabikář už máme taky, je to úplně něco jiného něž ty co jsme měli my. Jsou taky dělané jako ten sešit.
Razítek už máme taky dost a měli jsme první rodičovské schůzky. Prý je Týnka šikovná, jen matematika je naše noční můra. Počítat po jedné do 10 jí jde dobře, ale neumí rozpoznat číslice. Musejí poznat čísla od 1 do 5 a to je něco. Ona si prostě né a né zapamatovat která číslice jak vypadá 😠

bajnokova
12. zář 2009

Ahoj mamči ráda bych se k vám přidala 😕
Mám taky prvňáčka Natálku a bohužel už jsme nemocní dnes jsme byly na pohotovosti má angínu takže antibiotika a 7-10 dní být doma jsu z toho fakt špatná hned na začátku být nemocní ☹ V pondělí máme třídní schuzky tak se snad s paní učitelkou domluvím,naštěstí mám zlatou mamku vzala si mladší dceru Sabinku a nechá si ju až do uterý aby to taky nechytla.

peige
12. zář 2009

Ahojky, tak mi máme taky pracovní sešity 😉 , moc jsou pěkný. Probírají teď písmenko m a mají v deskách číslice od 1-10 a písmenka m, l, s,p. Ani taky nosí jedničky 😉 . Chodí na obědy ze začátku byla nešťasná, že je vše těžký ty táci i s talířema ☹ . Jednou měli špagety a že se neměla do čeho utřít, tak to prý moc nejedla. Škoda, že tam nemají k dispozici ubrousky v jídelně ☹ . Tak jak má průkazku do jídelny tak jí tam vždy strčím papírový kapesníček 😉

karainnkaa
12. zář 2009

Ahojky,zdravím 😉
To je ale pech,že jste nemocní,ono se to v kolektivu rychle šíří 😒 čekám,kdy i my něco přitáhnem.No hlavně ať jste brzy fit!
A koukla jsem do pasu,kdepak bydlíte,někde u Brna?
My tam máme prarodiče,přesněji v Hustopečích 😉 Ale i tak, přes tu dálku, nám taky vždycky přijede babí,nebo děda na pomoc,když nás něco skolí 🙂
Téda,peige,vy se učíte bleskovou metodou 🙂 .Nám teda slabikáře nedali,z písmenek zatím probíráme samohlásky ,na matiku máme jinou učitelku,a zatím nosí jen cosi ofoceného,knížku nedostali.(matiku)
Na obědy by Míša strašně rád...(no,nevím,asi nejsem profi kuchařka) 😀 ale protže to má kousilinek a taky vařím pro mladší,takže má smůlu 😀
Dáváte děti na nějaké kroužky ve škole?
Nám zařídil pan ředitel,že jednou týdne dochází p.uč. ze ZUŠky,takjsme se přihlásili na hru na el.klavír.Tak jsem zvědavá,jak dlouho nám to vydrží

peige
12. zář 2009

My zatím slabikář nemáme, jen písmenka a číslice.
Do kroužku jsme Ani zapsali do výtvarného a keramického, ale nevíme, zda tam bude nakonec chodit, psali, že když bude malý zájem, tak jej neotevřou nebo naopak hodně dětí, tak dle pořadí, uvidíme.
Jinak my máme taky rýmu ☹ , tak snad jí to nepřejde v kašel, celkem s tím bojujeme.

karainnkaa
12. zář 2009

A teď jsem si vzpomněla,že dostali lísteček a měli jsme dát vědět,jestli naše dítě pojede do školy v přírodě...Nejdřív mi to přišlo brzo,pak vlastně proč ne,když byl i se školkou,no ale nakonec nebyl zájem.No docela škoda,my zrovna nebydlíme v čistém ovzduší, ☹

bajnokova
13. zář 2009

Ano jsem přímo z Brna-Řečkovice

bajnokova
13. zář 2009

No tak to jste teda rychlíci mi ani číslice v deskách ještě žádný nemáme a písmenka taky ne.Lísteček na školu v přirodě taky máme Natka určitě pojede jezdila i ze školkou strašně se jí to líbí ale je to jen od pondělí do pátku cenu tam mají 1300kč ale bez dopravy.Taky k nám dochází 1x týdně ze ZUŠ paní vyučuje na flétnu tak tam chce Natka chodit jinak nikam jelikož dělá závodně moderní gymnastiku a víc by jsme už toho nestíhali.
Taky chodí na obedy a prvnáčkum ty tácky s jídlem nosí učitelky ono je to přece těžký tak aby to tam nerozlili ale ten čip je u nás problém už ho jednou zapomněla 😒 ale oběd naštestí dostala.

popelka.miri
13. zář 2009

karainnkaa: takže tvůj syn nechodí na obědy? Můj taky původně neměl chodit, když jsem doma s malou a vařím denně, ale když jsem to učitelce řekla, že nebude...že vařím, tak na mě hleděla jako na krkavčí matku, která nechce dát dítěti na obědy 😲 Pry některé matky taky jsou doma, ale děti normálně chodí!! Tak jsem to vzdala a kluka jsem tam radši dala 😕 ...jemu se tam líbí, ale stejně když přijde domů, tak má hlad vařím i tak pořád kvanta...já teda mám pocit, že živím armádu a ne 3 děti 😀 😀 😀
Jinak by byl zřejmě jediný ve třídě, co by nechodil... A co ostatní maminy, jak to máte se stravováním ve škole vy? Chodí všechny vaše děti na obědy? A kolik u vás stojí oběd? U nás 17kč

bajnokova
13. zář 2009

Čoveče já ani nevím kolk stojí jeden obed platila jsem to na konci srpna a to už jsem odhlašovala nejaký obedy protože každý uterý nechodí má brzo trénink chodí i dřív z vyučování o hodinu a 20 minut.Líbí se mi že mají výběr ze 2 jídel to vybírají rodiče vždycky se podívame na jídelníček automaticky mají jedničku když chcem změnu tak to nahlásíme na dvojku

popelka.miri
13. zář 2009

No, my na výběr nemáme a dokonce mají sladké středy....když jsem tady končila osmou třídu, tak ještě fungovaly ty středy...pořád se nic nezměnilo 😀 😀

bajnokova
13. zář 2009

Tak u nás jsou sladké pondělky 🙂

popelka.miri
13. zář 2009

Já jsem sladký obědy nesnášela, hlavně buchtičky s krémem 😝 , ale když byla rajská polívka, tak to jsem si lítala přídávat 😀

bajnokova
13. zář 2009

No já právě musím hlídat ty pondělky Natka sladký jídla nemá ráda má ráda jen ovocný knedlíky jinak nic krupičnou kaši buchtičky s krémem nákypy tak to vubec nejí já to teda taky nemám ráda 😀 ani to doma nevařím

popelka.miri
13. zář 2009

Tak to máme stejný!! Až na tu krupičnou kaši, ale tu snesu až teď v dospělosti, ale nudle s mákem bych si teda dala...Já bych sladký obědy zrušila 😝 😀

bajnokova
13. zář 2009

Jo vidíš nudle jo ale s cukrem a s ořechama

popelka.miri
13. zář 2009

Ty brďo 😲 😲 s ořechama?? To jsem teda ještě neslyšela ani nejedla 😅 To jako jak?? 😀

bajnokova
13. zář 2009

Normálně namelu v mlínku ořechy a dám je na ty nudle posypu cukrem máslíčko tak to je fakt dobrý 🙂

peige
13. zář 2009

Ahojky, tak u nás stojí obědy 17,50,-Kč. Myslím, že středy mají sladký.
Bajnokova, já pocházím Z Řečkovic 🙂

karainnkaa
13. zář 2009

Jé,to bych si dala!Děti už zaspaly,manžel je v práci,a já tady o popcornu ☹ Babička taky dává všude mletý ořechy 🙂 A třeba mě naučila jíst kuře s rajskou omáčkou,to jsem nikdy neznala,k rajské byla u nás vždycky plněná paprika,nebo kuličky z mletého.
Popelka:Vůbec mi to nepřijde divné,spíš normální,když jsem doma a vařím,.A nějak jsem zaregistrovala,že jich je takových u nás více než dost.Když jsem šla pro Míšu,tak si učitelka odváděla na oběd hrstku dětí.Pokud ti malý nechodí do družiny,tak se na ty obědy vykvákni 😀
🙂

popelka.miri
14. zář 2009

Karainnkaa: on je můj synek docela rozežranej v poslední době 😀 😀 a na ty obědy už si tk zvykl, že tam chce už chodit pořád a opravdu jsem zjistila, že by byl jediný!! kdo by nechodil...Já vařím denně oběd a někdy i večeři, protože živím armádu 😀 😀 Když jsem se 1.9. učitelky ptala, kde bude Lukáš až půjdou ostatní na oběd, tak mi odsekla, že mi ho nechá u šaten...fakt se jí to nelíbilo. Moje kámoška říkala, že její syn je taky jediný prvňák u nich ve třídě, co nechodí...Ale nakonec jsem ho tam dala, protože by si připadal jako outsider mezi ostatníma dětma...je trochu citlivka 😅
A co se týče družiny, u nás je to tak, že maminy, co jsou doma nezaměstnané nebo na MD, tak dděti nesmí do družiny vzít!! A paltí se jinak 50kč měs. To za nás taky nebejvalo 🙄

bajnokova
14. zář 2009

Peige-a ted bydlíš kde?
Tak u nás se platí za družinu za měsíc 100kč a mamči když jsou na mateřské tak jí tam díte vezmou.
Musím jet dnes Natce pro obed a rovnou je odhlásit na celej týden samozdřejmě že už jí otrnulo už jí v krku nebolí teo´plotu taky nemá antibiotika už zabrali.Dnes jdu na tu třídní schuzku tak jsu zvedavá co mi paní učitelka řekne 😕
Já taky vařím každej den obedy manžel mi doma obedvá ale Natka chodí hned po obedu na trenink tak je nesmysl abych pro nu jela doma se najedla apak ju zas zavezla na trenink to bysme ani časově nestihli

ambret
14. zář 2009

Ahojky 🙂

Tak dnes už bylo vše v pohodě. Ráno jsem Týnku odvedla jen před školu a pohoda. To jsem ráda. Ve středu se fotili a v pátek jsme dostali fotečky. Hodím do alba 😉

bajnokova
14. zář 2009

Taky su u nás ve škole fotily zatím fotky ještě nemáme

karainnkaa
14. zář 2009

Ahoj,my se fotíme zítra.Koukla jsem do alba,jojo takhle nějak si to taky představuju 🙂
Míša dnes tvrdil,že se budou fotit s deváťákama,nevím kde na to přišel....
Taky už měl za úkol přečíst tři samohlásky z živé abecedy.A prej mamko,pak máš napsat,kolikrát jsem to přečetl....No a kdyby jsme nemuseli na trénink,tak to čte do rána... 😀