Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

karainnkaa
12. říj 2009

Ahááááá,takže ty chuděrky jedničky bez hvězdiček,jsou tak trochu jako dvojky a výše 😀 No mě se to zdálo hned podezřelý,Míša je má většinou z výtvarky a aby když nakreslí třeba psa,člověk hádal jestli to není chameleon 🙂

pavuska
13. říj 2009

u nás měli v září jen razítka a teď od října mají buď 1 nebo razítko, domácí úkol mu učitelka opraví červeně, když se mu něco nepovede a nedostane razítko, ale jem mu ho podepíše

bajnokova
13. říj 2009

Ahojka tak jsme nemoc zažehnali rvu do Natky vitamíny na imunitu přírodní sirupy vitamím C tak snad bude v poho.U nás mají taky 1 s hvězdičkou nebo jen hvězdičky nebo razítka a s těma domácíma ukolama to máme taky tak že nedostane razítko když se jí něco nepovede že to jen podepíše.

ambret
13. říj 2009

Ahojky mamči 🙂

Tak Týnka už písmenka úspěšně zvládá, číslice zatím jen do 5. Už čtou věty jako je Máma má tátu, Táta má otu, Ota umí, Ota má tetu. Hláskují to po dvou písmenkách. Jo a už pomalu najíždějí na sčítání a odčítání 🙂

bajnokova
13. říj 2009

Pavuska už se ti to blíží termín přeji ať je vše v pořádku a rychlej pohodovej porod 🙂
Tak to Ambret jste nějak v předu oproti nám mi čteme jen La Le Li Lo Lu a Sa Se Si So Su,v matice sčítáme a odčítáme do 4

pavuska
14. říj 2009

bajnokova děkuji za přání.............ale zatím to podle Mudr. na porod není

jinak Jonáškovi se začali plést písmenka M a T, najednou neví jak se čtou a pak zase to umít a za dvě minuty to neví ☹ ☹ ..............tak musíme každý den trénovat

karainnkaa
14. říj 2009

Pavusko,máme stejný problém.Dnes jsme četli a Míša nevěděl co je L a za chvíli zas S a tak to je furt dokole.Dokonce se mu pletou samohlásky,tak nevím. 😒 Matiku zvládá,až se divím,ale čtení nooooo snad to bude jen lepší.
Tady u nás se předpověď vyplnila a sněží..A jak u vás?

pavuska
15. říj 2009

v Polabí jsou po ránu dva stupně a bez sněhu..............to bylo první co Jonáška zajímalo, jestli už napadl sníh 😅

jinak ke čtení......včera to už bylo lepší, jen mám podezření, že ty slova a věty už umí nazpamět 😀 😀

pavuska
15. říj 2009

tak změna...už sněží 😀 😀 😀

peige
15. říj 2009

Tak my pořád slabikujeme a Aničku to bavií🙂 Celkem jí to jde i počítání tak mám z ní radost 🙂 😵

elomanka79
16. říj 2009

Ahoj holky,tak tady sněžilo celou noc a sněží pořád,děti jsou z toho nadšený,ale mě to leze krkem 😒 .Ve škole berou slabiky ma mo mu,sa so su,la lo lu a pa po pu ,krátký i dlouhý,strašně se mu to motá,tak trénujeme dennodenně.Matika mu jde,ale to čtení a psaní,když se to nedaří,tak dostane taky jenom podpis.Za 14 dní prý už budou umět celou abecedu.Ta učitelka je ale optimistka 😀 .

simculik
17. říj 2009

ahojky holky nas Patrik nak nechape slabiky on precte treba p e ale kdyz mu reknu a dohromady to je ... tak uz nevi jak to zvladaji vase deti?

kacir
17. říj 2009

simculik- my měli to stejný, dcera je až 19.8. a stejně jsem jí do školy dala, už jí to jde, ale přečetla l a a je lo a já málem vraždila, tak jí hrozně dlouho trvalo, než se naučila čísla, válčíme 😉

kacir
17. říj 2009

bajnokova- my též jen l a s a počítání do 5

kacir
17. říj 2009

u nás občas razítko, snad 2 jedničky, zatím nemáme za co je dostávat, s těma prvnákama je to fakt děsný 😀 😀 😀

jirule33
17. říj 2009

ahojky, můžu se k vám přidat? tak ybojujem 🙂 máme zatím jen 4písmenka M ,A, L, E a prý budou mít co týden jedno písmeno, ted byl rodičátk tak prý se nemáme bát a vše stihnou, že to mají spočítané.počítejí do pěti a budou prý až do vánoc...

kacir
18. říj 2009

je zajímavý, jak má každá škola jinej postup a kterej je asi lepší? Jirule- s dvojčátky to musí být záhul, co 😀

ambret
18. říj 2009

TAk Kristýnka už čtení zvládá docela dobře. Ke všem těm písmenkům už jim přibylo ještě j a l a píšou psací e,i sčítají a odčítají do 5 a čtou věty. Včera jsme zrovna četli, Táta má mámu a Otu. Máte tu tetu? Ota má tetu Emu, atd atd. Číslice taky umí napsat, ale zatím píšou jen od 0 do 5 🙂

kacir
18. říj 2009

tak to je dost rychlý, my nečtem ještě slova vubec, jen hlásky

jirule33
18. říj 2009

Kacir, no kolikrát to jsou nervy, snažím se to vychytat tak abysme dělali úkoly když holky spí, třeba te´d píše, pak budem číst.dělají takové diktáty...že jim učitelka říká písmena a oni je skládají do řady. a čtou jen slabiky ma, la me, le lá a takslova sice mají má máma má malé a nakreslené miminko, ale mají to číst po slabikách.

ambret, to toho mají fakt hodně, je bezva že to malá dobře zvládá.

jak to máte s angličtinou? u nás to bude asi krušný ani jeden anglicky neumíme 😝

martina26
19. říj 2009

Ahoj holky,

tak Tomik je opět nemocný, má zánět průdušek už se z toho zblázním, byl dva týdny ve škole a te´d zase budeme dohánět, jestli máte někdo tip na posílení imunity tak budu ráda.

pavuska
19. říj 2009

martina já moc neporadím..............Jonášek má taky rýmu a kašel, ale do školy jsem ho poslala horečku nemá, tak uvidím jak mu bude odpoledne..............já ho cpu vitamíny jak v tabletách tak ovoce, ale prý ve škole hodně dětí smrká a kašle .....tak nevím jestli to může pomoc ☹ ☹

bajnokova
19. říj 2009

Ahojka tak Natka dneska taky přišla že hodně detí ze třídy je nemocných taky do ní cpu vitamíny Imunoglukan na imunitu a ještě homeopatika tak uvidíme snad vydrží 😉 .Zítra jdou na nějakou ukázku dravců bude to venku bude pěkná zima 😒

pavuska
20. říj 2009

dobré ráno..........tak Jonášek sice kašle ale jinak mu nic není, tak jsem ho do školy poslala 😅 😅 😅 ..prý i paní učitelka má rýmu

bajnokova
20. říj 2009

Pavuska tak vidím že jsi ještš stále tu celá 🙂

pavuska
21. říj 2009

bajnokova........nojo celá.....miminku se ven nechce 😠 😠 😠

peige
22. říj 2009

Ahojky, jééé Pavuska držíme palečky 😵 😵 a těšíme se na překvápko 🙂 .

lprost
24. říj 2009

Ahoj holky! Dlouho jsem tu nebyla....koukám Pavluska stále celá 😀 !
U nás ve škole začali brát tento týden písmenka: a, m..... A ve čtvrtek jsem zažila pořádnej šok. Zatím byla samá razítka, jedničky, moudré sovy a tak a najednou mě hlásil že dostal TROJKU! Že prý z matiky, ale v notýsku je napsáno ČT....asi čtení?
Fakt jsem z toho byla nešťastná, vypadá to že se mu nechtělo přemýšlet a tak nakukoval ke klukovi za ním, opsal to a oba dostali 3. Nejhorší je že mu to je šumák.

panterka
24. říj 2009

ahoj holky, taky mám doma prvňáčka, tak písnu, jak u nás 😉 razítka měli asi týden a pak už jim začla dávat učitelka jedničky 😉 zatím jenom jedničky, někdy podtrž, nejhorší dala asi jedna mínus, teď prý někdo dostal i dvojku. máme samohlásky, m, l, s, p a čtou zatím to, co se z těch písmen dá sestavit, takže klasika: máma mele maso, ema solí 😀 počítají do 5, sčítají, odčítají, větší, menší. z matematiky píšou už pětiminutovky. už používají u vás pero? Hynďa přišel s tím, že ten týden po prázdninách už mají mít pero, tak nevím, co pořídit, prý ne bombičkový 😅 asi nějaký to tornádo nebo jak se to jmenuje.

elomanka79
25. říj 2009

Ahojky,tak u malýho ve třídě zatím píšou všichni tužkou nebo pastelkama,od listopadu budou dostávat dvojky a od prosince trojky atd.Pilujeme pořád slabiky,už je to lepší,udělá jednu,maximálně dvě chyby.Pero máme koupené tornádo,všichni ho doporučují.A jak válčíte s psaním?Ted psali trojky,dostal za to jenom podpis,tak byl zklamaný,na psaní prostě nebude,jak zápolíte se psaním vy? 😉