Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

peige
25. led 2010

Baji, Ani je atopik, mívala... zúžené průdušky... já jsem z rodiny astmatiků.., výborné jsou solné jeskyně, moře (už má nárok na pobyt ozdravný, přispěvek je tam od ZP, ale tam ji ještě nepošlu je ještě malá 😉, chodíme ještě na bazén se slanou vodu, to jí strašně pomáhá, a teď jsme brali na imuniu Luivac z alergo, ten bere druhý rok vždy před chřipkovou sezónou... Co se týká kůže je teˇnaprosto zklidněná. Teď je to zatím super, uvidíme 😉

Luci a nemá to od děcek? ty řeči

bajnokova
25. led 2010

K moři jezdíme každej rok dokonce ted 2 roky jsme byly u moře na měsíc letos pojedem taky už naposledy 16.8.nastupuji do práce.Ty ozdravné pobyty jsou až od 8 let Natka má 8 v srpnu,doktor nám doporučil lázně Luhačovice i té mladší dceři ale ta prej muže až od 3 let ty má v srpnu tak prej nás pošle všechny tři v září jenže to já ž nemužu-práce ☹ tak přemýšlím jestli Natku poslat samotnou jestli to zvládne.Já se toho bazénu právě bojím že nachladne není na to zvyklá ten lék si opíši na tu imunitu a zeptám se v unoru jdeme zas na alerkologii.
Děkuji moc!!!

peige
25. led 2010

No přesně měla jsem taky strach, chodili jsme na plavání do chlorovanýho bazénu, ale to kůži moc neprospívalo... Ten náš je v malým prostoru a ještě ten bazén s mořskou vodou je daleko teplejší, chlorovaný moc neohřívají, aby z něho chlór "neunikal",takže je tam opravdu příjemný teplíčko, a připadne mi jak se potápí a tak si vyplachuje nos a vše kolem 😉 apod. a to ji pomáhá.

elomanka79
26. led 2010

Ahoj holky,dlouho jsem tu nebyla,děti marodili,malý se na vysvědčení těší,pořád mu říkám,aby nebyl zklamaný,tak jsem zvědavá.Kamarádka chodí s dětmi plavat pořád,říká,že je to na zvýšení imunity výborný,je fakt,že jí holky vůbec nemarodí.My byli jednou a hned marodili,tak jsem ted v zimě plavání zavrhla. 😅 Tak nevím,nevím.

pavuska
27. led 2010

ahoj.......Jonáš se taky těší na vysvědčení, tak jsem samozřejmě zvědavá s jakou příjde 😀

tak u nás je dneska -18..brrrrrrrrr

elomanka79
27. led 2010

Ahoj,u nás -22,je to strašný. 😠

martina26
28. led 2010

Ahojda tak nás čeká první vystrčko co? jsem teda zvědavá s jakou přijde. mylela jsem že budou mít jednu známklu ale prý jim paní učitelka říkala že jich budou mít osm tak nevím. Koupila jsme mu za odměnu PC hru a půjdem na véču - teda když bude výzo pěkné, jinak mu to schovám k svátku 🙂

elomanka79
28. led 2010

Ahojky,tak to jsem taky zvědavá,s jakou přijde,dříve byla v 1.pololetí jedna velká známka,druhý rok je to zrušené,mají 8 známek.já jsem nic nekoupila,odpo si sám něco vybere,až půjdeme na nákup. 😉

martina26
28. led 2010

Elomanko já žila v domění že budou mít jen jednu známku. No tak to jsem zvědavá. V tom případě čeká dvojku z psaní a možná ze čtení.

pavuska
28. led 2010

ahojky , ta k u nás asi taky bude víc známek, jsem zvědavá jaké 😀 😀

u nás bude za odměnu rajská.......jsem se ptala co chce uvařit 🙂

elomanka79
28. led 2010

holky,tak má na výzo samé jedničky,jsem koukala jak péro z gauče 🙂 Tak jsem zvědavá,co si za to vybere nebo přemýšlím,že půjdeme taky na véču. 😉

martina26
28. led 2010

Elomanko moc gratulujem, to já ještě nevím co přinese. Jedu pro Toma za chvilku do družiny.

lucisa
28. led 2010

Ahoj, do které třídy chodí vaši školáci, že mají 8 známek? Noemi přinesla jedničku z českého jazyka (kde je i psaní, což jsem myslela, že bude zvlášť), matematiky a prvouky, jo a pak ještě z chování - naštěstí taky jednička. a z hudebky, výtvarky, pracovky a tělocviku má slovní hodnocení, u toho jsem se docela zasmála.
koupila jsem ji barbie lak na nehty, lesk na rty a oční stíny, tak jsou už obě holky zmatlané jak blázen, stihly si nalakovat i nehty na nohou 😀

martina26
29. led 2010

Ahojky,

tak včera jsem se nestihla pochlubit. Tomík má také samé jedničky. Takže jsme večer vyrazili na véču. 🙂

Lucia máme prvňáka a známek měli osm. Z českého jazyka, psaní, prvouky, matematiky, výtvarky, pracovní činnost, tělocviku a oak nepovinná angličtina a samozřejmě taky známka z chování.

pavuska
29. led 2010

Ahojky,

tak u nás také samé jedničky - přesně jako u Martiny 8 jedniček.
Hned jsem to šli ukázat babičce a dědovi kde dostal nějaké peníze a teď přemýšlí co si má koupit 😀

bajnokova
29. led 2010

Ahoj holky!Tak všem dětičkám moc gratuluji,mi zatím ještě nevíme nešly jsme si pro vízo jsu domluvená s učitelkou že jí hi dá jak přijde do školy a do školy pujde ve středu doufám teda 😠 ne to už fakt musí dnes jsme byly ještě na kontrole na ORL tak už má všechno dobrý.Ale bohužel ta mladší má hodně moc zvětšenou mandli už to říkala i na minulé kontrole a dokonce se jí to ještě zhoršilo,má kvuli tomu aji špatné ouška takže se pujdem objednat do nemocnice na vytrhnutí mandli,třeba to pomuže a už bude taky konečnš fit,je to u nás furt dokola ☹

lucisa
29. led 2010

baji, já také byla s mladší včera na kontrole na ORL, před 14 dní jí poprvé píchalo ouško, ale minulý týden tam ještě měla dírku, tak jsme šly včera ještě jednou a už je ok, tak jsme konečně po 14 dnech mohly umýt vlasy 🙂

bajnokova
29. led 2010

Jenže tady v Brně je blbý že tam nemužu být s malou tak mě doktorka dala kontakty na jiný špitály ale mimi Brno -Svitavy,Kroměříž,Břeclav, tam bych s ní mohla být protože si neumím představit že ve 2,5 letech by tam měla být sama

lucisa
29. led 2010

no to je síla, to Brno je stejně nějaké divné, nedávno proběhlo nějakou diskusí nebo i tiskem, že když tam musí zůstat mimčo v porodce o něco dýl, tak matku propustí a na kojení si docházej, jak umíš.

já měla loni obě dcery v květnu na infekčním kvůli rotavirům, první to chytla starší a protože měl už 6,5 let, nedovolili mi s ní zůstat, že na to nemají kapacity, o 24 hodin později to chytla i mladší 4,5letá a u ní na mě zase zkoušela, že není třeba, abych tam s ní byla, když už tam má sestru. a to jsem za tou starší na střídačku s manžou byla, když jsem museli odejít (návštěva jen přes okno), protože byla hotová a na kapákách a chtěla si lehnout, tak jsem tam každou hoďku volali, a sestry prý, ona je v pohodě, nebrečí, je to v klídku. když jsem tam v noci nastoupila s malou (nenechala jsem se odbýt, malá řvala, až z toho pořád zvracela i v ordinaci a navíc začal manža zvyšovat hlas, tak mě tam s ní nechali), dali mě na pokoj i k starší a tam jsem se od jiné maminky dozvěděla, že celé odpoledne leží v postýlce a pláče do polštáře a když se jí ptala, kde má maminku, tak jí řekla, že maminka ji tam musela nechat, protože ji to paní dr. nedovolila 😝
tak asi tak, a to tehdy měla 6,5!! nedovedu si představit nechat tam 2,5leté dítě. raději si splaš něco kolem, pokud to půjde a bude to možné skloubit se starší (hlídání a tak)

bajnokova
29. led 2010

Tak to je ted síla 😠 Strašný v těch nemocnicích Natka teda měla taky rotaviry taky skončila na kapačkách na infekčním jenže to měla Sabinka necelé 2 měsíce tak to tam musela zustat sama to měla 5 let,manžel to od ní dostal taky bylo to strašný to jsme se modlili aby to ta malinká nedostala taky.Ale 2,5 letou si taky nedovedu představit tam nechat sama budem to muset nějak vyřešit s tím hlídáním bude muset být u našich ale to je v pohodě hodně mi pomáhají v hlídání ještě že je mám 🙂

peige
29. led 2010

Ahojky, tak u nás byly taky samé jedničky 😵 , jsou to šikuláci 😉

Co píšete o těch nemocnicích, to je děs běs ☹

elomanka79
2. únor 2010

Ahoj holky,taky už máte 2.díl matematiky a 3.písanku?A u jakého písmene jste ve slabikáři?My u c,C.Ještě by mě zajímalo,jak u vašich dítek probírají angličtinu,taky máte 2 sešity?Taky jste na aj museli slepovat kostku s barvami a vystřihnout domino a myšku s oblečkama?

lucisa
2. únor 2010

eli, my ještě angličtinu nemáme, ta je u nás až od 3. třídy, vy jste v nějaké jazykovce?

matematiku 2. díl už máme dávno, řekla bych, že za chvíli dostaneme další, jsou na str. 23 z 32 (číslo 10), v písance jsme u velkého I (ale písanek je víc druhů, my máme takovou světle žlutou, ale viděla jsem i modrou, tam je to řazení trochu jiné), ve Slabikáři jsou na str. 78 - Č, č....., ale ten slabikář u nás neber moc směrodatně, Nela už totiž uměla číst, tak dostává i čtení navíc, nevím, jestli i zbytek třídy je tak daleko 😕

elomanka79
2. únor 2010

lucisa-ne,je to normální základka,ještě k tomu na vesnici,taky mě to dost udivilo,že mají anglinu už v 1.třídě,ale už jí měli nepovinně i v předškolní třídě ve školce.U nás mají matematiky jen díly dva.Písanky mají celkem 4,jsou žlutobílé,na 1.díle je na obrázku bagr,na 2. díle jsou roboti,na 3. jsou včely a na 4. díle golf. 😉

pavuska
4. únor 2010

ahojky

u nás už taky mají matematiku 2.díl - jsou u 10, ve slabikáři se budou učit č a včera si přinesl novou písanku. Mají písanku - Ota a Jája - největší tragédie je že v tom druhém díle už nejsou pomocné linky na velikost písmenek. Jak je levák, tak si vlastně moc nevidí jak má veliké písmenka a pak má každé jinou velikost. Snad to časem natrénuje 😉 .

Angličtinu má nepovinnou, jakou kroužek ve družině. Jinak ji bude mít až ve třetí třídě.

peige
4. únor 2010

Ahoj 🙂 u nás angličtinu mají taky jako kroužek 😉 , ale vedle ve vesnici je taky malotřídka a tam je taky povinná 😉 . Jinak my jsme u písmenka b, B.

bajnokova
5. únor 2010

Ahojka tak Natka ve středu šla konečně skoro po 5-ti týdnech do školy dostala vízo tak samé 1.Včera mi paní učitelka napsala do deníčku že to Natka perfrktně zvládla jak bylo doma tak dlouho že je moc šikovná pěkně čte, píše,počítá tak jsem hrozně ráda že jsme to zvládli.Jinak v matice jsme u 10,v písance písmenko Z a ted budou číst B.Angličtinu také mají maji ji na této škole od 1.tříde a když jí to pujde muže myslím od 4 třídy přejít do jazykové třídy tak uvidíme ale moc to nevidím protože už ted v 1.tříde odcházíme z jedné hodiny angličtiny mají ji 2x týdne a Natka tam na jednu nebývá má´trénink tak to tak máme povolený od paní učitelky.

lucisa
5. únor 2010

Holky, tak to je fakt docela síla. Od první třídy anglinu, já byla překvapená, že je teď už od 3. třídy. Za nás byl až od 5. třídy cizí jazyk, a to jsem měla 8letou docházku, teď je devítiletka a ta děcka to mají tak brzy, jo? Docela mě to překvapuje, protože mám za to, že prvňáci toho mají i tak dost a vůbec čeština je i tak dost složitý a těžký jazyk a do toho ještě šrotit nějaký cizí..... 😒

pavus a vy si nemůžete dělat pomocné linky samy? u nás, když na nějakém řádku chybí, tak jim p.u. řekla, že si to tam můžou oni nebo maminky doma dolinkovat.......

pavuska
8. únor 2010

lucisa ..asi ne, Jonáš nic neříkal, že by si tem mohl domalovat linky ☹

koukám, už se ti to krátí...alespoň budeš mimčo na jaro, my jsme skoro pořád doma, buď je moc sněhu, nebo zasa velká zima..no snad už to skončí 😠

peige
8. únor 2010

Tak u nás ve škole se marodí, u vedlejších prvňáčků prý bylo osm dětí a u Aničky 11. Anička teď má parádní rýmu ☹ , hlavně aby jí to nesedlo na průdušky, už je ta zima hold zdlouhavá.