První den ve škole, dát - nedát aktovku či kornout?

pajaaaa
24. srp 2014

Holky, náš malý nastoupí do první třídy. Víceméně vím, jak ten den bude asi probíhat, budou tam jen hodinku. Ale dát-nedát aktovku či nějaký kornout? Vím, že ji potřebovat nebude....

krystalka
24. srp 2014

Taky máme budoucího prvňáčka 🙂 , s aktovkou samozřejmě půjde, to k tomu patří 🙂 , navíc počítám, že možná dostanou nějaké pracovní sešity apod., tak si to tam rovnou bude moci dát....kornout dávat určitě nebudeme, připadá mi to takové divné, že by každý přišel s kornoutem a pak si to jen vlastně povyměňovali...poneseme asi malou kytičku v květináči pro paní učitelku, ořezávátko na baterky jako dárek do třídy pro všechny děti a možná nějaký malý pytlík bonbónů...ale jich tam bude ve třídě jen 8, takže nic velkého 🙂

pajaaaa
autor
24. srp 2014

Tak náš malý má pana učitele, jsem za to moc ráda. A ve třídě jich bude 21, což je rozdíl no 😀 a taky mi příjde, že za tu hodinku co tam budou by vlastně s těma bonbonama nic moc nenadělali

krystalka
24. srp 2014

@pajaaaa - no právě, já myslím, že na to tam tolik času a prostoru nebude...budou mít jiné "starosti" 🙂

sonik05
24. srp 2014

Take o tom premyslim. Aktovku urcite,to mame i napsano v pokynech,ze si ji maji donest. S kornoutem vaham,prijde mi to divne,ale zase bych nerada,aby byla zklamana,kdyby ho jedina nemela.

gilotek
24. srp 2014

Aktovku ano, kornout určitě ne 😉

pajaaaa
autor
24. srp 2014

no napíšu panu třídnímu učiteli, ten řekne a ví více. Je zajímavé, jak to každá škola má jinak. U kamarádky zase měli v pokynech, že aktovku určitě ne.

gilotek
24. srp 2014

Myslím, že záleží na každém rodiči - potažmo školáčkovi - jestli si vezme aktovku. To si i myslím, že k 1. dnu ve škole patří. Vždyť se na to tak ty dětičky těší.

pajaaaa
autor
24. srp 2014

Tak já myslím, že je to individuální, jestli se těší 😀 náš malý řekne že jo, ale myslím, že je mu to v podstatě fuk a ani mu to moc nedochází, co ho čeká a nemine

krystalka
24. srp 2014

@gilotek - tak u nás zatím žádné extra těšení nepozoruji 🙂 ....aktovku jsme pořídili v červnu, líbí se mu moc, ale od té doby stojí v pokojíčku v koutě a maximálně když k nám někdo přijde a ptá se, jestli má už aktovku, tak mu jí přinese ukázat a zase jí dá zpátky...nějaké ptaní, kdy už bude škola, to taky nehrozí, každou chvíli se ho někdo ptá, jak se těší do školy, tak to ledabyle odpovídá "jo, těšim...." a tím to hasne 😀 ....on to prostě bere, že jde do školy a víc se tím nezabývá....když jsme byli u zápisu a předem jsme mu říkali, o co jde a že už půjde do školy, tak se ptal "A proč?", na naše vysvětlení, že se tam bude učit psát, číst a počítat, mi povídá "ale já už umím počítat - jedna, dvě, tši..." 😀 ....no ale svým způsobem pravdu má - počítat umí asi do 200, sčítat a odčítat do 5 z hlavy, do 10 pomocí prstů, číst sice ne, ale většinu písmenek pozná a umí napsat tiskacím....slova z toho ale ještě nevytvoří....tak možná mu to přijde zbytečné, no 😀

pajaaaa
autor
24. srp 2014

@krystalka tak u nás je to těšení nebo myšlenky na školu obdobné jak u vás. Jen tedy umí psát, číst, počítat, sčítání a odčítání do deseti. Má rád zeměpis a je zklamaný, že ho bude mít až - nevím od kolikáté třídy 😀

krystalka
24. srp 2014

@pajaaaa - tak to se mu potom ani nedivím, že školu neřeší, když už tohle všechno umí 😀 , malej teda číst ještě neumí, jsem zvědavá, jak mu to půjde, on má vývojovou dysfázii, takže od 3 let intenzivně řešíme logopedii a další věci, proto jich taky bude ve třídě tak málo, je to logopedická třída...

pajaaaa
autor
24. srp 2014

@krystalka zase se jim bude učitelka ve vašem případě hodně věnovat. Jo on je v tomdle směru šikula, jen občas stydlín, tak to neumí "prodat"

krystalka
24. srp 2014

@pajaaaa - jo, to je u nás stejné, už ve školce paní učitelky říkaly, že kolikrát věděly, že on jediný něco ví, na co se ptaly, ale sám od sebe to neřekne.... a tu školu jsme právě záměrně hledali tak, aby jich tam bylo málo, i když to dalo dost práce, něco najít a ještě tak, aby to bylo dopravně dostupné, nejezdíme autem....a opravdu si ho nedovedu představit v běžné třídě, kde je tady všude okolo nás kolem 28 dětí, to by fakt nešlo...

pajaaaa
autor
24. srp 2014

A hlavně já myslím, že ten první den bude spíše hektický, aby se to vše za hoďku stihlo. Takže kornout NE, aktovku uvidíme a rozhodnem se až prvního

pajaaaa
autor
24. srp 2014

@krystalka U nás u zápisu - tedy věděl vše, učitelka pochválila, že krásně bez vad mluví ( ale chodili jsme taky na logopedii ), jen když měl popsat děj u pohádky, co měli na tabuli - obrázky - tak se hůře vyjadřoval - aby to popsal.

gilotek
24. srp 2014

jé tak to ten náš se těší, číst neumí - to se naučí 😀 Ve školce už byla těžká nuda 🙂

pitruskaskarolinkou
24. srp 2014

Aktovku dle pokynů ze schůzky rodičů brát nemáme, takže aktovku ne a ani žádný kornout nic takového. Jen dostane od mě malý dáreček pro radost z důležitého dne - říkala jsem si stříbrný řetízek s přívěskem pro štěstí na památku 🙂 a pak prostě uděláme pohodový zbytek dne např.v cukrárně...

pajaaaa
autor
24. srp 2014

u nás ještě jde 1.9. mladší syn poprvé do školky.........tak doufám, že nebudu slýchat z jedné strany nechci do školy a z druhé nechci do školky.........pak si zajdeme na pizzu. Uděláme si taky pěkný den.

krystalka
24. srp 2014

@pitruskaskarolinkou - tak u nás v červnu na třídní schůzce o aktovkách nic neříkali, takže my ji vezmeme...a dáreček už pro něj taky mám - večer na něj bude v postýlce čekat nová knížka - další díl Skřítka Medovníčka, kterého miluje a napíšeme mu tam věnování....do cukrárny jsme taky měli v plánu jít, chtěli jsme ho vzít do jeho oblíbené "mašinkové" cukrárny, kde vozí dortíky vláček....ale já 1.září nastupuju do nové práce a zrovna do papírnictví, kde bude asi zrovna dost fofr, takže po škole budu muset do práce....tak do cukrárny ho vezmeme dodatečně, on naštěstí takovéhle věci nijak neřeší, jestli tam půjde ten den a nebo o 3 dny později 🙂

zzuzinda
25. srp 2014

Adam si bere aktovku, do ní dáme penál, přezůvky, sváču a pití. S sebou mu dáme malou kytičku pro učitelku a nějaké bonbonky pro spolužáky (ale jak ho znám, tak je ani nerozbalí a bude je mít v lavici 😉 ). A tatínek si vezme dovolenou, takže to ulehčí rodičovskou schůzku (budeme mít s sebou i Bár, tu nevzali do školky, takže bude asistovat) a pak vyrazíme na něco dobrého nebo do ZOO 🙂 Adam se hrozně těší, aktovku už má připravenou v pohotovosti, dnes jsme koupili bačkory a všude vykládá, jak jde v září do školy a jak se bude učit a bude tam mít kamarády.