Nástup do 1. třídy. Kupovali jste kornout se sladkostma?

turbomys302
23. srp 2019

Holky,

teď nám nastupuje dcerka do 1. třídy. Kupovali jste prvňáčkům takové ty veliké kornouty se sladkostma?
Vím, že teta v Rakousku ano, ale nevím jestli v Česku se to taky dělává.
Dávali jste první den něco takovýho?

klea81
23. srp 2019

Ne.

zrofka
23. srp 2019

@turbomys302 ano, syn kornout mel 😉

katella
23. srp 2019

Za tu dobu, co učím - pár dětí někdy kornout mělo a zase kornout odnesly. Nedávala bych ho.

knuffel
23. srp 2019

Ne, u nás tenhle zvyk zavedený není.

klouzek
23. srp 2019

Syn jde taky v září do školy a kornout kupovat nebudem.

konidana
23. srp 2019

Záležína místních zvyklostech. Někde v pohraničí kournouty nosí dost, ve středních čechách fakt ne.

babanci
23. srp 2019

My ano. U nás se to dělá.

amis24
23. srp 2019

My kupujeme jojo kornout, všem se nám líbil a momentálně je v kauflandu v akci za 149,- 🙂 ale původně v plánu nebyl, dokud jsme jej neviděli v obchodě. Přišel nám velký a moc pěkný🙂

martinka_33
23. srp 2019

To mě nenapadlo, že to je v každým městě jinak, se pak budu muset poptat místních 😀 Čeká nás to až za 2 roky a v plánu jsem měla kornout dát, protože za mě ho měla tak 3/4 třídy a mně to bylo děsně líto že ho nemám, ale teda zase nechci aby byla dcera za exota naopak 🤔

pipi_puncocha
23. srp 2019

Já to slyším poprvé - ty sladkosti jsou pro vašeho prvňáčka a nebo se rozdávají novým spolužákům?

martt
23. srp 2019

@turbomys302 Spíš bych se zeptala někoho od vás přímo ze školy. Když syn vloni šel do 1 třídy tak kornout nenesl ani jiné děti. Ale vím že známí dcera nesla a i ostatní děti z jejich třídy takže to je dost individuální.

1306
23. srp 2019

V Liberci někteří záčci kornout donesou, pokaždé je nechám ve třídě jako budoucí odměny pro všechny, myslím, že kornout neurazí, naopak potěší ostatní spolužáky 🙂

turbomys302
autor
23. srp 2019

@pipi_puncocha jak znam nasi malou ta to rozda 😄😄

babanci
23. srp 2019

Teď mi manžel říká,že i naše,dnes 23 letá dcera,ho měla. Přivezli jsme jí ho z Německa a i jiní ho měli.

pospis
24. srp 2019

Brno a syn určitě mit nebude. Nikdy jsem tu kornout ani u nikoho neviděla.

petradova
24. srp 2019

Před třemi lety, když šla starší do první třídy, ho měla a nebyla jediná(Liberec). Chodila s kornoutem po třídě a každému ze spolužáků nabídla, ať si vybere bonbon-mě se to líbilo, myslím, že tím "prolomila ledy" 🙂. Za pár dní jde mladší do první a bude ho mít též, jen doma vyrobený, stejně jako u starší dcerky. Ta si kornout ozdobila sama samolepkami.

claire90
24. srp 2019

Bydlime v prihranici s Nemeckem a tady se nosej kornouty dost. Nase prvnacka ho bude mit tez, jen ho jeste musim naplnit 😂 jinak mohou se rozdelit se spoluzaky nebo si to zas odnesou domu, to je uz na kazdem jak to pojme..

marketa11112
24. srp 2019

U nas je to zvykem. Mela jsem ho ja i bratr jako dite. A ostatni prvnacci v te dobe take. I ted vidim deti s kornoutama bezne. Spis asi ten ,kdo ho nema,je hned za chudacka ( v jakemkoli smyslu) . tady to lide desne resi.

ha_ja
24. srp 2019

Brno - ano, viděla jsem.

pospis
24. srp 2019

@ha_ja ve ktere mestske casti, jestli se můžu zeptat. Syn loni byl v PT, slavnostní pasovani a provitani meli s prvaky, kornout ani jeden Stary Liskovec, v nasi MC Bystrc jsem nikdy kornout nevidela ani u spokuzaku syna nebo kamarádů. Ještě pochopim zapadni hranice ale Brno🤔

ha_ja
24. srp 2019

@pospis Královo Pole. Při venčení psa jsem u školy potkala holčičku s rodiči a nesla kornout.

zelenaesmolda
24. srp 2019

@turbomys302
v CR jsem to nikdy nevidela a asi bych to ani nedelala,dneska je spousta deti alergickych na vsechno mozne a nechtela bych riskovat,ze nejake dite sni neco co nesmi od meho ditete a bude z toho prusvih.

lelelenulenu
24. srp 2019

Taky to akorát řeším, nechci, abychom pak byli out! :D Z komentářů to ale vypadá, že spíš kornout není potřeba.. 🙂

bervidova
24. srp 2019

U nás tento zvyk vůbec není

trpaslicek19
24. srp 2019

Vyrobila jsem malý aby aspoň něco měl, myslela jsem že je rozdá dětem ale místo toho jim je učitelka sebrala s tím že jim bude dávat bonbony během roku za odměnu. To se mi nelíbilo a druhý syn mít kornout nebude

claire90
24. srp 2019

@lelelenulenu ono zalezi v jake casti CR zijete 😉 ale kdyby to u vas bylo zvykem, jiste bys to vedela. My to treba mame i v papirech ze skoly - deti prvni den prijdou svatecne obleceny, bez prezuvek, bez tasek, mozno s kornoutem 🙂

britney
24. srp 2019

Tak to cumim. Za me se nosily kytky ucitelce.
Jinak hlásím z UK tady to není definitivně.

denny27
24. srp 2019

Dceři bnebudeme dávat..U syna ve třídě to měli snad je 1-2 kluci

janoma
24. srp 2019

Ano, u nad na severu (Teplice) mají všichni.

amis24
25. srp 2019

@turbomys302 poptej se ostatních maminek a domluvte se, my se domluvili s 5ti maminkama, ty to poslaly dál a nakonec bude mít asi celá třída😀