Výsledky psychologického vyšetření syna - váš názor?

olik76
7. pro 2015

Ahoj, dnes jsem byla u psycholožky pro výsledky psychologického vyšetření syna a jsem z toho špatná. Synovi je 6 a půl let a chodí do první třídy. Řešili jsme odklad, protože je narozený v červnu a podle školky měl špatnou grafomotoriku, v PPP odklad nedoporučili, a grafomotoriku jsme vyřešili maxíkovým grafomotorickým kurzem. Měli jsme za to, že je vyhraněný levák, ale už na konci prázdnin si začal přehazovat tužku z levé do pravé a naopak, trvalo to i po začátku školy. Chtěla jsem s ním jít proto na vyšetření laterality. Když už jsem s ním byla u psycholožky, tak jsem jí řekla, že máme problémy s psaním úkolů, syn má na sebe velké nároky a dokud není úkol perfektní (jde o psaní), tak se vztekal a chtěl ho dělat tak dlouho, až to bylo podle jeho představ. I ve škole má občas záseky, když mu něco nejde, tak se buď vztekl nebo se urazil. Taky není úplně sociálně zdatný a občas má problém se začlenit mezi děti. Ve škole ale funguje kromě toho, co jsem uvedla výše,a bez problémů, dle učitelky v normě. V družině taky úplně v pohodě, předtím ve školce taky žádný problém, chodí na 3 kroužky, taky žádný problém. Psycholožka mi nabídla celkové psychologické vyšetření, se kterým jsem souhlasila. Dnes jsem byla pro výsledky a psycholožka mi řekla, že je nezralý, že jsme měli dát odklad. A že ho máme vrátit do školky. Což jsem odmítla, když ve škole funguje bez problémů a myslím, že by to považoval za velké selhání. Pak mi řekla, že by měl mít ve škole asistenta. Což jsem taky nechápala a znovu jsem jí řekla, že ve škole funguje dobře. Tak bych prý sním měla jít na neurologii nebo na dětskou psychiatrii, aby mu dali nějakou medikaci (prý na dozrání), což jsem taky odmítla, když se podle mě jedná (a podle všech ostatních) jedná o zdravé dítě a pak mi navrhla rodinnou terapii, prý by se terapeut podíval, jak s ním děláme úkol a něco by nám poradil. K tomu bych uvedla, že jsme úplně rodina, já, manžel, syn a ještě máme mladší dceru, žádné rodinné problémy, nemáme jsme s manželem oba vysokoškoláci, máme oba dobrou práci. Psycholožka mi pak řekla,že vyšla z výsledků testů, že se jí syn nevešel do tabulek, že se jí většinou děti vejdou do 4 bodů (měla bodovací stupnici) a syn měl rozptyl 10 bodů, v něčem nadprůměrný, v něčem podprůměrný. Když jsem se jí ptala, v čem je podprůměrný, tak řekla, že např. v praktických dovednostech. Zeptala se ho, co by dělal, kdyby do něj strčilo mladší dítě, na to řekl Strčil bych do něj taky (správná odpověď zní Nic, protože je mladší) a co by dělal, kdyby v obchodě našel peněženku. Na to řekl, nechal bych ji tam asi ležet (správná odpověď zní: Odevzdal bych ji). Jsem z toho dost špatná, syn je normální zdravé dítě, živější a temperamentnější, vím, že sociálně je trochu nevyzrálý, ale to snad není důvod pro tak radikální řešení, co doporučovala. Taky mi řekla, že syn má ADHD, což se mi taky nezdá, je živější ,ale hyperaktivní rozhodně není, ta pozornost by horší být mohla, ale nevím, jestli je to přímo ADD. Přijde mi zvláštní, že ve školce, ve škole, v PPP, v družině, na kroužkách i ve volném čase funguje v pohodě a u psycholožky dopadl takto. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Nevím, jakou mám těm výsledkům přikládat váhu. Taky nevím, zdali mám zprávy od psycholožky ukázat třídní učitelce, o vyšetření jsem jí říkala a dohodly jsme se, že jí zprávu přinesu ukázat, ale tohle se mi jí tedy dávat nechce. Aby pak syn neměl nějaké stigma. Lituji toho, že jsem s tím celkových vyšetřením souhlasila, už se bohužel stalo. K lateralitě mi řekla, že je nevyhraněný, Děkuji za názory.

nerreidda
4. bře 2016

asi tak....se synem jsme byli vppp v jeho 3 letech problémy ve školce. Poprvé jsme SLI k nějakému psychologovi,který mi prvně řekl,ze je to v podstatě agresi ni deviant,zralý na izolaci před detma. byla jsem v 6 měsíci trhu s druhým synem,takže totálně me to sebralo a mela jsem hodně či dělat,abych neporodila ve 30.týdnů. Pak jsem na doporučení jedné p.učitelky SLA k jiné psycholozce a to bylo úplně něco jiného.Ano,závěr je Adhd,ale pouze na omega kyselinách a na doporučení jak k němu přistupovat. Takže z jedné zprávy bych závěr nedělala a když tak SLA k někomu jinému. Bud se shodnou a nebo ti řekne opak toho prvního vyšetření.Držím palce,at je to všechno pořádku🙂

victress
6. črc 2020

@kamila297 super odkaz, moc děkuji, úplně jako bych četla o mé dceři

@olik76 jak to u vás dopadlo?

lasicek
29. črc 2020

Nasla bych si jiného psychologa. A pak bych si teprve udělala závěr. Nám rodičům se zdání být naše děti dokonale a nechceme slyšet opak, ale i psycholog se může minout. Další názor neuškodí. Hodně sil.