Vysvědčení pro přijímačky na víceletá gymnázia. Z jakého ročníku se zohledňuje?

tereza0111
12. led 2024

Ahoj, prosim kdo jste hlasili / budete hlasit a mate uz nacteno / pamatujete si z davnych let - z jakych rocniku se zohlednuji obvykle vysvedceni pro viceleta gymnazia? Je mi jasne, ze kazdy gympl to muze mit jinak, ale tak nejak celkove co chteji nejcasteji? Nekde jsem nasla jen pololeti 5. tridy, vetsinou ale jeste nejsou k zobrazeni informace. Ja bych to ale potrebovala vedet, ptz. je dceri od tridni, ktera ji nesnasi trochu krivdeno a ja nevim, jak velkou mam udelat scenu. (resim ted poloteti treti tridy- je to uz dulezite nebo spis vubec? )

korin
12. led 2024

Myslím, že 4. a 5. třída.

dotuska
12. led 2024

Obvykle celá 4. třída a pololetí 5.

tereza0111
autor
12. led 2024

Tak dobry, dekuji! 🙂

cilkat
13. led 2024

Hele, tahle známka pro víceleté gymnázium není důležitá vůbec, ale počítám, že mají novou učitelku a budou ji mít ještě minimálně v té čtvrté třídě? ... Tam už bych problém viděla - netlačí vás čas nutně teď do konce ledna vyřešit, ale úplně k ledu to pustit taky nejde. (Krom toho mě teda trochu děsí představa, že po necelé půlce třetí třídy řešíte víceleté gymnázium, ale možná je vaše dcera opravdu "jasný případ".)

tereza0111
autor
13. led 2024

@cilkat vubec! :D maji ji nastesti jen do konce treti, 4+5 pak budou mit uz jinou. Me se to chce resit, dcera se brani at pani ucitelku necham. Proto jsem dala dotaz, jeste to neresime vubec, dcera spis na gympl ani nepujde, ale ucitelka ji vylozene nema rada a zhorsuje ji nespravedlive znamky. Tak se to ve me pere, jestli vyhovet dceri a nechat to plavat s tim, ze tech zbyvajich par mesicu preklepem a je to jedno. Kdyby se ukazalo, ze vysvedceni ve 3. tride k necemu je, tak bych si rvala vlasy, ze jsem to neresila

hanka_12345
13. led 2024

trochu bokem ale muzes napsat duvod proc ji nesnasi? nejak si rikam co muze mit ucitelka za problem s deckem ve 3 tride

tereza0111
autor
13. led 2024

@hanka_12345 absolutne netusim. Vubec neni problemova, nevyrusuje, nedela zadne sceny, vsichni ostatni o ni rikaji "naprosto zlata holcicka". Maji ji od zari, jedinne co, v zari byla po prazdninach fakt mimo a zapomnela pres leto pomalu i cist, ale to je samozrejme davno pryc, byl to problem na 14 dni nez se rozkoukala,...Jsou na svete urcite chytrejsi deti, ale ona se snazi, z CJ z diktatu neprinesla nikdy nic horsiho nez 1, ma nadstandardni slovni zasobu, umi se skvele vyjadrovat, "citi" jazyk (tim myslim, ze nikdy nema problem urcit koren slova apod., proste je cestina jeji vylozene silna stranka.
Presto nam napsala, ze by mela chodit na doucovani z cestiny... Neni to hodna ucitelka, ostatni deti bezne nosi z diktatu 3 i 5, ale ne, ona bude dupat po ni, ktera ma same 1...

Matika ji moc nejde, tu ma vydrzenou, ale kdyz je avizovany test z rekneme nasobeni pripravi se a ma bez potizi za 1. Tak jim ucitelka jeste tu samou hodinu da samostatnou praci na neco uplne jineho - treba odcitani pod sebou. a nekterym to oznamkuje. Ona jak na to neni pripravena tak to vetsinou zkazi, nedava znamku vsem, ale ji tu spatnou znamku da vzdycky.

Trvala na tom, ze mame jit do poradny, prislo mi to zbytecne, ale sli jsme. V poradne dceru oznacili za naprosto bezproblemovou a jedinnym problem - nekdy se TROCHU zasni. Dali doporuceni, ze ma sedet spise vepredu, aby vnimala ucitelku a nenechala se strhnout pripadnym hlukem ve tride. Ucitelka doporuceni vubec nerespektuje, posadila ji naopak uplne dozadu... Proste jak naschval.

Dcera je opravdu hodna, nesnasi nasili, nedela si z nikoho osklivou legraci, me az trochu rozciluje, jak je spravedliva. Presto, kdyz ve tride doslo k situaci zavanejici sikanou, ucitelka obvinila ji. Prestoze "ohrozene" dite protestovalo, ze dcera ho naopak chranila...

A nejvetsi paradox je, ze ma tu ucitelku rada! Tak se drzim zpatky, probirame jen situace, kdyz si dcera nespravedlnosti vsimne a je z toho smutna, ze si z toho nema nic delat, ALE ted kdyz prisla zase s 1 z polotetky a 5 z "prace v hodine", a ucitelka tomu pro jistotu dala stejnou vahu tak uz to ve me vre opravdu hodne

hanka_12345
13. led 2024

@tereza0111 mozna bych to resila s reditelem,tohle neni normalni

knuffel
13. led 2024

Asi trochu mimo téma, ale co bude dělat dítě na gymplu, když se ve 3. třídě dře s matikou? 🤦
Učitelka je kráva, radím neřešit a vydržet s tím, že se jí zbavíte... 🤷

blondynka400
13. led 2024

@tereza0111 4 třída a půlka 5. Někde se bere jenom matematika a čeština, ne průměr. Záleží škola do školy. Ale jak už tu bylo psáno výše, proč uvažovat pro dítě, co se už na prvním stupni pere s matikou o gymplu, mi přijde dost mimo. To ta dvojka na vysvědčení bude to nejmenší zlo. Každopádně mojí mladší dceru její třídní učitelka nesnáší (5. třída), stejně tak dcera nesnáší jí, prostě si nesedly. Ale dcera je natolik inteligentní, že i kdyby učitelka chtěla sebevíc, dvojku jí prostě nemá za co dát a víme to všechny tři strany. Tedy učitelka, dcera i já.

angelinie
14. led 2024

@tereza0111 Ahoj, přikládám jak je to u nás na gymnáziu 👍

tereza0111
autor
14. led 2024

@knuffel jak pises, mimo tema, ale - nejspis rozvijet to, co ji jde naopak nadstadarne? 🙂

knuffel
16. led 2024

@tereza0111 Myslíš rozvíjet tu češtinu, kdy po prázdninách zapomněla pomalu i číst? To jí tedy jde nadstandardně? Ale pokud ji baví sedět doma na zadku a šprtat se, je vše v nejlepším pořádku.

tereza0111
autor
16. led 2024

@knuffel V chapani textu by trumfla pulku konika, chape dokonce pokrocile pojmy jako "nadsazka", zkus si to vyhledat 🙂

blondynka400
16. led 2024

@tereza0111 to je opravdu "správný" důvod, aby šlo dítě na víceletý gympl 🤦‍♀️. A to, že se tam bude jinak trápit ti je úplně jedno. Každopádně ono je to stejně jedno. S největší pravděpodobností ji stejně nevezmou. Testy z češtiny jsou o dost jednodušší a dají se naučit. Z matematiky ale už tak úplně ne a jestli už teď má problém... No ale můžeš ji začít připravovat už teď 👍😃

knuffel
18. led 2024

@tereza0111 Oukej, však geniální je po tobě, jdu se zahrabat. 😁